Kanadská borůvka

zde můžete probrat vše o pěstování borůvek

Moderátor: Stanley_51

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod palino79 » 18 črc 2018, 12:37

pavell píše:Je baltská rašelina vhodná pro pěstování borůvek?


Baltská by mala byť úplne najvhodnejšia.
Uživatelský avatar
palino79
oficír
oficír
 
Příspěvky: 665
Registrován: 05 črc 2015, 20:28
Bydliště: Rajecké Teplice 440 m.n.m

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod pavell » 18 črc 2018, 12:52

Super, dík za radu, už jsem chtěl kupovat hnědou.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Eli » 18 črc 2018, 15:11

[quote="palino79"] " ešte auroru ako ultra neskorú, prípadne last call ak zoženieš."

Palino, prosím Ťa, ty si zohnal tú Last Call?
Eli
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 39
Registrován: 27 čer 2017, 08:08
Bydliště: Jihočeský kraj 482 m n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod palino79 » 18 črc 2018, 15:50

Eli píše:Palino, prosím Ťa, ty si zohnal tú Last Call?


Nemám u nás sa to zatiaľ nedá zohnať, jedine z vonku.
Uživatelský avatar
palino79
oficír
oficír
 
Příspěvky: 665
Registrován: 05 črc 2015, 20:28
Bydliště: Rajecké Teplice 440 m.n.m

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod dadlala » 20 črc 2018, 00:00

...mi zacina kvest NorthSky :roll: :roll:
Je velmi pravdepodobne zblbla, neb jsem ji letos behem jara prevazela ze zaskleneho balkonu, kde jsem ji kveteni nedovolila, na chalupu. Nejdriv ji rozsahle sezehlo slunce (na netkanou textilii jsem byla lina) ale nasledne velmi pekne obrazila a vyhnala i dve nove vetve. Pak zacala hezky tvorit kvetni pupeny, to jsem si jeste pochvalovala, jak to pekne zvlada no ale ona proste zacina kvest....Nevite co s tim? Asi kvety otrhat? No ale abych neotrhala i to, co ma byt na pristi rok? Nic si samozrejme nezapisu a nepamatuji se presne, kdy boruvky zacinaji tvorit kvetni pupeny na pristi rok. Skoro se mi zda, ze i ostatni (alespon nektere) je jiz zacinaji zakladat....Muze mi nekdo dat vedet, jestli je to tak a i Vase boruvky je jiz zacinaji tvorit?
No ale asi na ni timpadem stejne pristi rok nic nezaplodi...... :( No ale se nezblaznim...
Uživatelský avatar
dadlala
ouško
ouško
 
Příspěvky: 80
Registrován: 24 srp 2016, 23:23

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Eli » 20 črc 2018, 21:43

[quote="dadlala"]...mi zacina kvest NorthSky :roll: :roll:
Je velmi pravdepodobne zblbla, neb jsem ji letos behem jara prevazela ze zaskleneho balkonu, kde jsem ji kveteni nedovolila, na chalupu. Nejdriv ji rozsahle sezehlo slunce (na netkanou textilii jsem byla lina) ale nasledne velmi pekne obrazila a ...

Nezblbla, mne tiež začala kvitnúť, ešte sú na nej dve dozrievajúce čučoriedky. Nebudem to riešiť otrhávaním kvetov, jednoducho ju nechám, uvidím, či stihne ešte dozrieť.
Inak vďaka za príspevok, nevšimla by som si nového kvitnutia.
Eli
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 39
Registrován: 27 čer 2017, 08:08
Bydliště: Jihočeský kraj 482 m n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod dadlala » 21 črc 2018, 00:22

Aha!...tak vida...tak ja ji mozna necham taky, at si to vyresi sama.
Muzu se jen zeptat, jakym zpusobem Northsky roste (vzprimene/plazive)? Ja mam zatim takovou plazivou "placatici" (, coz by mi nevadilo, kdyby tak zustala), ale to muze byt tim balkonem. Putte byla take takova a nyni je jiz pekne vzprimena. A jeste by me pripadne zajimala chut. Zrani boruvek, jsem pochopila, je spise rane?
Uživatelský avatar
dadlala
ouško
ouško
 
Příspěvky: 80
Registrován: 24 srp 2016, 23:23

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Eli » 22 črc 2018, 06:15

dadlala píše:Aha!...tak vida...tak ja ji mozna necham taky, at si to vyresi sama.
Muzu se jen zeptat, jakym zpusobem Northsky roste (vzprimene/plazive)? Ja mam zatim takovou plazivou "placatici" (, coz by mi nevadilo, kdyby tak zustala), ale to muze byt tim balkonem. Putte byla take takova a nyni je jiz pekne vzprimena. A jeste by me pripadne zajimala chut. Zrani boruvek, jsem pochopila, je spise rane?


Čo sa týka vzrastu, bude to podobné ako u Putte, u mojej NorthSky vyhnali 3 nové vzpriamené výhony v tomto roku.
Chuť som ešte nemala možnosť poriadne otestovať, ťažko hodnotiť z malého množstva bobuliek, tie dve boli ale sladké.
Táto odroda je skôr stredná.
Eli
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 39
Registrován: 27 čer 2017, 08:08
Bydliště: Jihočeský kraj 482 m n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod palino79 » 22 črc 2018, 14:19

Chandler vie mať bobule porovnateľné s bezsemenným hroznom.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
palino79
oficír
oficír
 
Příspěvky: 665
Registrován: 05 črc 2015, 20:28
Bydliště: Rajecké Teplice 440 m.n.m

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod robo » 22 črc 2018, 19:50

Dadlo mrkni na 28 stránku ve vláknu "Pěstování borůvek v nádobách", tam sem obě trochu popsal.
Jilemnice 470 m.n.m.
Uživatelský avatar
robo
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 305
Registrován: 27 lis 2016, 17:04

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod dadlala » 23 črc 2018, 22:38

Robo diky za odkaz... Tu Putte, ze mas, mi nejak utkvelo, ale na tu NorthSky jsem zapomnela. To jsem tedy zvedava, jestli se i ta moje NorthSky srovna, zatim spis pripomina North Country. Diky vsem za info S6
Uživatelský avatar
dadlala
ouško
ouško
 
Příspěvky: 80
Registrován: 24 srp 2016, 23:23

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod dadlala » 23 črc 2018, 23:28

palino79 píše:Chandler vie mať bobule porovnateľné s bezsemenným hroznom.


Moc pekne srovnani. Mne pripada Chandler take "hustej". Kupovalajsem ho teprve letos na jare, vzrostlejsiho. A hned jak dorazil a vyndavala jsem ho z krabice, jsem se musela smat - par kvetu, co nechali, byly "velky jak krava". Ted jiz dozravaji plody a malem se pokazde leknu, kdyz kolem nich projdu, ze ty svestky jsou nejaky divny a co delaj vlastne na boruvce (svestku mame o kus dal a v teto fazi zrani by si mohly take konkurovat)...s Chandlerem je proste sranda....
Uživatelský avatar
dadlala
ouško
ouško
 
Příspěvky: 80
Registrován: 24 srp 2016, 23:23

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod kroupi » 29 črc 2018, 19:29

Radek píše:Zajímalo by mne, zda má někdo na tomto fóru opravdovou borůvku Patriot, která by měla být raná odrůda. Já i soused zahrádkář jsme ji koupili na boruvky.org a oba máme místo ní odrůdu Liberty. Letos jsem koupil v zahradnictví Na Zázvorce borůvku Patriot dvouletou, ale ještě neměla plody, tak uvidím příští rok, co to bude. Včera na tržišti prodávali hezkou sazenici patriota, malinká, rozvětvená a s již hodně plody. Všechny však byly zelené, takže to asi taky byla Liberty místo Patriot.


Já mám též odrůdu Patriot z boruvky.org - zraje zároveň s Duke, momentálně už má po sezoně. Takže Liberty to asi nebude, jestli jde o Patriota čert ví.
Je nízká (jen cca metr), nahloučené zploštělé plody jsou světle modré, značně velikostně nevyrovnané, těžko se odhaduje zralost (dlouho se drží "redbacks", které navíc nejsou vzhledem k nahuštění vůbec vidět).
V plné zralosti tendence k měknutí, chuť průměrná.
Pořizovala jsem 2013 hlavně kvůli malé velikosti (tehdy bylo místo cca na jeden a půl borůvky a potřebovala jsem vměstnat 2), což splnila.
Nemůžu potvrdit vysokou plodnost - poměrně k velikosti plodí dobře, ale jsou to cca 2 kg/keř (někeré roky ani to ne, má výpadky), kdy 2 m vysoká sousední Duke dává cca 10 kg konzistentně každý rok.

Jinak zdravím všechny, čtu to tu už léta, ale minulá registrace nějak ne a ne zafungovat, tentokrát už se konečně podařilo :)
Uživatelský avatar
kroupi
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 12
Registrován: 18 črc 2018, 12:16
Bydliště: okr. Olomouc, 248 m.n.m

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Stanley_51 » 29 črc 2018, 22:17

kroupi píše: zdravím všechny, :)

Ahoj, vítám tě na kiwifóru E5
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod palino79 » 31 črc 2018, 09:12

kroupi píše:Duke dává cca 10 kg konzistentně každý rok.


Nemáte fotky toho Duka?
Uživatelský avatar
palino79
oficír
oficír
 
Příspěvky: 665
Registrován: 05 črc 2015, 20:28
Bydliště: Rajecké Teplice 440 m.n.m

PředchozíDalší

Zpět na BORůVKY ( Vaccinium )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků