Kanadská borůvka

zde můžete probrat vše o pěstování borůvek

Moderátor: Stanley_51

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod mates » 21 zář 2019, 10:05

@ JohnyF

- Kazpliszku nebrat, vyhodit, bude z toho vzdy nizke krovi a male bobulky a chutove je to propadak, rad jsem ji daroval nekomu, komu jsou ty uvedene vlastnosti jedno, uz jsem to tu nekolikrat psal,
- nevim jaky na to maji nazor ostatni mistni boruvkari, ja uz bych po zkusenostech dal tak max 7 odrud po dvou kerich nez 14 odrud po jednom keri, ty odrudy vetsinou nejsou tak odlisne, ze by mnozstvi odrud bylo smysluplne,
- uz jsi bohuzel objednal, jinak bych Ti doporucil jit ted na podzim do nejakeho vetsiho zahradnictvi, podivat se jestli tam maji 3-4 lete kere za 150-250 Kc a neco si z nich vybrat (ja jsem nedavno koupil Brigitu 3r za 225, vyzrale letorosty ma metr nad kvetinacem)
- uz nikdy nic ziveho do zahrady pres e-shop objednavat nebudu, naposledy jsem se spalil u slivy a plumcotu, to je ale na jina vlakna, chystam se tam svoji zkusenost napsat
mates
oficír
oficír
 
Příspěvky: 562
Registrován: 20 čer 2016, 08:27
Bydliště: Jabkenice, napůl cesty mezi MB a Nb, 220 m n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Stanley_51 » 21 zář 2019, 11:09

JohnyF píše: Zdravim,

Ahoj, vítám tě na kiwiforu E5
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod JohnyF » 21 zář 2019, 12:55

Dekuji za privitani.
No tu plizsku vsude chvalili az do nebe ale v recenzich sem nic kloudneho nenasel.
U nas v zahradnictvi maji vyber jen asi z 10 odrud a 3tela tam je ke 300,- 4leta uz 600,- a navic mi odtamtud umrela darow a ted skomira ta plizska a ten patriot.
Jako objednano mam od nedele ale jeste to ani nezpracovali a na email nereaguji. Mam od nich duke a pink lemonade a ty krasne rostou jeste ted.
JohnyF
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 322
Registrován: 20 zář 2019, 18:35
Bydliště: Kresin - stredocesky kraj 470 m.n.m

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod JohnyF » 21 zář 2019, 14:53

Jinak bych se rad optal zkusenejsich pestitelu

Za 1. Mam cca 30m2 geotextilie mam ji nasrihat a dat na zem pod keriky?

Za 2. Muj chandler jeste nedozral uplne dalo by se to pristi rok nejak uspisit? Napr foliovnikem?

Za 3. Nejaka rada nebo odkaz na sit? Tu co mam ted roztrhne i muj knoflik od kalhot kdyz tam zavadim.

Za 4. VODA - vecny problem ... destovky je malo a studna ma vysoke ph. A prilevat porad okyselovac vody je tal hodit si v praci na to nakou sobotu :lol:

Za 5. Doporuceni nejakych rannich a strednich odrud (necelich 500m.n.m. a chandler a pink lemonade jeste nedozrali) - slunce slabsi polostin (po 16:00) zakryva les

Za 6. Jak uz jsem psal ... patriot a kaz plizska prestali rust. Plizska se zastavila v kvetnu/cervnu a patriota mam 2,5 mesice a nevyrostl ani o chlup. Oba maji tmave koreny v stejne velkem rozsahu kako kdyz sem je privezl. Tak Jestli vyckat do jara nebo dat na zimu do tepla?

Dekuji za odpovedi
JohnyF
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 322
Registrován: 20 zář 2019, 18:35
Bydliště: Kresin - stredocesky kraj 470 m.n.m

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod svazenka » 21 zář 2019, 16:18

Letos u nás borůvky špatně dozrávají také, nemám obrané keře s odrůdou Bluecrop i Chandler. Možná je to tím, že je jich tam šíleně moc.
svazenka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: 06 lis 2018, 17:37
Bydliště: Vesnice nedaleķo Veselí nad Moravou 214 m n. m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Stanley_51 » 21 zář 2019, 21:42

JohnyF píše: Za 5. Doporuceni nejakych rannich a strednich odrud (necelich 500m.n.m. a chandler a pink lemonade jeste nedozrali) - slunce slabsi polostin (po 16:00) zakryva les Dekuji za odpovedi

Tak první odpověď ode mne jako admina. Pokud chceš poradit co, kam a jak, doplň si do profilu místo a nadmořskou výšku.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod jaro » 21 zář 2019, 21:49

Svazenka,Je to tohto roku problém viacerých pestovateľov,aj môj
jaro
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 210
Registrován: 14 zář 2014, 00:44
Bydliště: Stropkov SR 200m.n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod JohnyF » 22 zář 2019, 06:59

[/quote]
Tak první odpověď ode mne jako admina. Pokud chceš poradit co, kam a jak, doplň si do profilu místo a nadmořskou výšku.[/quote]

Dopneno :)
JohnyF
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 322
Registrován: 20 zář 2019, 18:35
Bydliště: Kresin - stredocesky kraj 470 m.n.m

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod JohnyF » 22 zář 2019, 10:18

Mohl by mi neldo doporucit nejake dobre zahradnictvi z e-schopem? Vsude maji hrozne recenze - nazazvorce,spomysl i zoja absolutne nereaguji na emaili... chtel bych doplnit o : reka,spartan,chanticleer a hanah choice nebo aspon 3 z nich. Ale na dotaz ohledne stari a rychlosti dopravi mi nikdo nereaguje.
JohnyF
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 322
Registrován: 20 zář 2019, 18:35
Bydliště: Kresin - stredocesky kraj 470 m.n.m

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod svazenka » 22 zář 2019, 11:36

JohnyF píše:Mohl by mi neldo doporucit nejake dobre zahradnictvi z e-schopem? Vsude maji hrozne recenze - nazazvorce,spomysl i zoja absolutne nereaguji na emaili... chtel bych doplnit o : reka,spartan,chanticleer a hanah choice nebo aspon 3 z nich. Ale na dotaz ohledne stari a rychlosti dopravi mi nikdo nereaguje.


Zkuste farmu Provodov, mají e-shop. Kupovala jsem tam osobně, mám to blízko.
https://eshop.boruvky.cz/
svazenka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: 06 lis 2018, 17:37
Bydliště: Vesnice nedaleķo Veselí nad Moravou 214 m n. m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod JohnyF » 22 zář 2019, 15:35

Objednano :) sice kuli mensimu sortimentu jine odrudy ale super domluva po fb :)
Dekuji za radu.
JohnyF
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 322
Registrován: 20 zář 2019, 18:35
Bydliště: Kresin - stredocesky kraj 470 m.n.m

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Benji » 23 zář 2019, 15:26

Caute , niektori tu pisete ,ze este stale oberate chandlera u mna uz su pomaly vsetky listy bordove :D
Obrázek

Obrázek
Benji
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 33
Registrován: 25 lis 2018, 21:34

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Radek » 23 zář 2019, 21:06

Nazdar Benji, u mne také listy borůvek se začínají zabarvovat do červena, ale přesto jsem ještě dnes po týdnu obíral borůvky Elisabeth a Darrow. Na Chandleru zůstáva pár borůvek, ale jsou ještě červené. Ochutnal jsem druhou kuličku vychvalované Powder blue. Chuť sladkokyselá, dobrá, ale nic mimořádného.
Jak se Ti Benji osvědčil ten bílý vak s uchy? Nevadí borůvkám manipulace s vakem při přenášení? A jak se dá z vaku dostat bal, pokud se rozhodneš borůvku zasadit už definitivně do země. Dá se z toho dostat bez poškození vaku?
Radek
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 341
Registrován: 23 úno 2017, 19:20
Bydliště: Frýdlant nad ostravicí 455 mnm

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Benji » 23 zář 2019, 21:17

Tento rok som prvy krat presadzal do tych vakov takze ti neviem povedat, ale myslim ,ze to nebude ziadny problem presunut naspat do zeme.Pokial ich prenasam neni tam ziadny problem.Co sa tyka zalievania taktiez pohoda netreba to vobec zalievat kazdy den aj ked su najvacsie tepla 3X do tyzdna :) skoda ze nepredavaju vacsie vaky
Benji
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 33
Registrován: 25 lis 2018, 21:34

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Radek » 23 zář 2019, 21:37

Dno je propustné nebo si jej každý proděraví dle vlastní potřeby?
Radek
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 341
Registrován: 23 úno 2017, 19:20
Bydliště: Frýdlant nad ostravicí 455 mnm

PředchozíDalší

Zpět na BORůVKY ( Vaccinium )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník