Kanadská borůvka

zde můžete probrat vše o pěstování borůvek

Moderátor: Stanley_51

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod nene » 08 zář 2020, 19:22

Petra75 píše:....mate nekdo jinou zkusenost s Elliotem?

Elliot nám taky nechutná, až tak, že půjde dopryč, Elizabeth je odrůda, u které se občas divíme, že někdo vůbec měl potřebu šlechtit ještě něco jiného :) - samozřejmě chápeme, ale je fakt dobrá.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4207
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod palino79 » 08 zář 2020, 20:41

studo píše:Cucoriedky posledne onedlho sklidim. Cervene listky znaciace jesen sa nahadzuju. Nejaka specialna jesenna starostlivost od mnohorocnych pestovatelov? :D


Môžeš hodiť trochu síranu draselného, pre vyzretie dreva.
Uživatelský avatar
palino79
oficír
oficír
 
Příspěvky: 665
Registrován: 05 črc 2015, 20:28
Bydliště: Rajecké Teplice 440 m.n.m

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod palino79 » 08 zář 2020, 20:46

nene píše:Elliot nám taky nechutná, až tak, že půjde dopryč, Elizabeth je odrůda, u které se občas divíme, že někdo vůbec měl potřebu šlechtit ještě něco jiného :) - samozřejmě chápeme, ale je fakt dobrá.


Mne moc nechutná aurora a v tomto roku bola asi najviac napadnutá tou octomilkou. Takže 2/3 plodov bolo nejedlých. Liberty bola v tomto roku topka, aj octomilka ju takmer nenapádala.
Uživatelský avatar
palino79
oficír
oficír
 
Příspěvky: 665
Registrován: 05 črc 2015, 20:28
Bydliště: Rajecké Teplice 440 m.n.m

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Petra75 » 08 zář 2020, 20:56

Tak Elliota asi obejdu obloukem.. Staci mi Bluegold, ten mi letos zustal urputne kyselej az do konce.. E1 Jen par bobuli bylo ukazkove skadkych, zbytek nic moc..asi je to i tim, ze ho mam pul dne ve stinu..ale pry je to dobry opylovac pro hodne druhu boruvek, tak si ho drzim jako rozsevace :lol:
Elizabeth jsem propasla na rare, kdy prodavali vetsi kere u nas v zahradnictvi..pak jsem sehnala uz jen nakyho chcipacka a taky podle toho roste..
Odpoledne jsem se dala do obkopavani boruvky Patriot, chtela jsem ji oblozit pro jistotu folii a trochu zvetsit zivotni prostor..Rozhodla jsem se, ze ho presazovat nebudu, ztratila bych tim 2 roky..Snad moc nevyroste.. :shock:
Ale k memu prekvapeni jsem zjistila, ze boruvka prorostla do okolni zeminy a nijak ji to nepoznamenalo..takze vlastne moje akce byla nejspis zbytecna..pro jistotu jsem ji teda tam tu raselinu nasypala, ale asi je tato odruda vazne vhodna pro ruzne typy pud, jak se o ni pise, ale ze by vcetne te zahradni?? Skoro mam vycitky ze ji tou raselinou nastvu :lol: kdyz tak pekne rostla v zahradni zemine...nemam teda tuseni jak moc je ta moje zahradni zemina kysela, ale spis neni..tak jsem tam tu folii ani nedavala, kdyz by se ji zase nahodou chtelo prorustat jako predtim :D
Tak tohle byl objev dnesniho dne..posilam jen par fotek jako dukaz ze ten muj Patriot si nejspis libuje v zahradni zemine..

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Nevypada, ze by nejak stradal, barva listu je tmave zelena:

Obrázek

Obrázek

Odruda Patriot je zrejme vice odolnejsi boruvka S6
Petra75
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 358
Registrován: 17 črc 2020, 09:58
Bydliště: Praha-východ, Líbeznice, nadmořská výška 195 m.n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod jaro » 09 zář 2020, 10:21

Len do kedy?
jaro
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 210
Registrován: 14 zář 2014, 00:44
Bydliště: Stropkov SR 200m.n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Petra75 » 09 zář 2020, 15:19

To je jasny, raselina je jistota..jeste podobne odolna by mela byt myslim Hardy Blue, tu nemam a dalsi nevim..
Petra75
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 358
Registrován: 17 črc 2020, 09:58
Bydliště: Praha-východ, Líbeznice, nadmořská výška 195 m.n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod studo » 09 zář 2020, 16:37

studo píše:Cucoriedky posledne onedlho sklidim. Cervene listky znaciace jesen sa nahadzuju. Nejaka specialna jesenna starostlivost od mnohorocnych pestovatelov? :D


Môžeš hodiť trochu síranu draselného, pre vyzretie dreva.[/quote]

Dikecko, kupim - spravit uz teraz ked este maju cucoriedky listy ci pockat?
A otazka Pali - ty mas cucoriedky len v pilinach? Ci zmesy pilin a raseliny? Chcel by som si zaexperimentovat s tymi pilinami, zatial mam vsetko len v 100% raseline, tak by som chcel vediet nejake skusenosti s tym ci cisto piliny, nejaky mix, ako to doplnat ci sa to nepresusi rychlo a tak.
Uživatelský avatar
studo
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 43
Registrován: 07 dub 2020, 09:25
Bydliště: Babkov, SR, 494 m.n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod amy80 » 09 zář 2020, 21:16

Odrůda DIXI - máte někdo zkušenost? :D
amy80
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 626
Registrován: 13 črc 2014, 10:15
Bydliště: Praha - východ cca 400 mnm

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod palino79 » 09 zář 2020, 23:27

studo píše:Dikecko, kupim - spravit uz teraz ked este maju cucoriedky listy ci pockat?
A otazka Pali - ty mas cucoriedky len v pilinach? Ci zmesy pilin a raseliny? Chcel by som si zaexperimentovat s tymi pilinami, zatial mam vsetko len v 100% raseline, tak by som chcel vediet nejake skusenosti s tym ci cisto piliny, nejaky mix, ako to doplnat ci sa to nepresusi rychlo a tak.


Síran draselný dávam po zbere. Takže áno môžeš už teraz.
Ja mám cca 2/3 pilín a 1/3 rašeliny na vrchu, aby mala rastlina v prvých rokoch dostatok živín s rašeliny. V ďaľších rokoch už dokáže rásť aj v pilinách.

Takto to vyzerá po piatich rokoch. Korene prerástli piliny až dole.
Obrázek
Uživatelský avatar
palino79
oficír
oficír
 
Příspěvky: 665
Registrován: 05 črc 2015, 20:28
Bydliště: Rajecké Teplice 440 m.n.m

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod studo » 10 zář 2020, 13:24

Super Pali, diky moc!
Uživatelský avatar
studo
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 43
Registrován: 07 dub 2020, 09:25
Bydliště: Babkov, SR, 494 m.n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod zolo49 » 10 zář 2020, 14:25

ja mam zasadené čisto v pilinach.... + kôra smreková, ihličie, čo sa podarilo zohnať..... časom je z toho kvalitná kyslá rašelina.....
zolo49
nováček
nováček
 
Příspěvky: 126
Registrován: 15 kvě 2017, 20:38
Bydliště: Oščadnica, 450m.n.m. Kysuce

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod studo » 11 zář 2020, 11:39

zolo49 píše:ja mam zasadené čisto v pilinach.... + kôra smreková, ihličie, čo sa podarilo zohnať..... časom je z toho kvalitná kyslá rašelina.....

S14
Uživatelský avatar
studo
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 43
Registrován: 07 dub 2020, 09:25
Bydliště: Babkov, SR, 494 m.n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Radek » 11 zář 2020, 12:20

Viz níže...
Naposledy upravil Radek dne 11 zář 2020, 12:22, celkově upraveno 1
Radek
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 342
Registrován: 23 úno 2017, 19:20
Bydliště: Frýdlant nad ostravicí 455 mnm

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Radek » 11 zář 2020, 12:20

palino79 píše:Mne moc nechutná aurora a v tomto roku bola asi najviac napadnutá tou octomilkou. Takže 2/3 plodov bolo nejedlých. Liberty bola v tomto roku topka, aj octomilka ju takmer nenapádala.

Palino, pozoroval jsi i minulé roky měknutí bobulí po napíchnutí octomilkou? Já až letos.
Radek
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 342
Registrován: 23 úno 2017, 19:20
Bydliště: Frýdlant nad ostravicí 455 mnm

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Hofis » 11 zář 2020, 18:33

Tak jsem to nevydržel a pořídil si do Prahy sestavu 4 borůvek.
Obrázek
Foto: Praha-Motol, 11.09.20

Zprava doleva: Spartan, Goldtraube, Chandler a Putte.
Ze Spomyšle opět přišly pěkné rostliny, vzal jsem už dražší vzrostlejší sazenice, ale za tu cenu se to opravdu vyplatí, než čekat roky zase na úrodu.
Asi tak před 10 lety jsem kanadky v Praze zkoušel, ale dal jsem je na špatné stanoviště a nedalo se to uzalévat. Teď už jsem moudřejší a stanoviště jsem vybral o dost lepší. A navíc jsem objevil hydrogel, a to je něco. Jsem s ním moc spokojen. Pod co jsem ho dal, to roste doslova jako z vody a se zálivkou se to pak vyloženě nemusí moc hrotit, vodu to drží opravdu dobře. Takže jim dopřeju do zeminy pěknou dávku hydrogelu a věřím, že pojedou úplně parádně i ve vysušené, vyprahlé Praze. No uvidíme... :)
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3792
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

PředchozíDalší

Zpět na BORůVKY ( Vaccinium )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků