Kanadská borůvka

zde můžete probrat vše o pěstování borůvek

Moderátor: Stanley_51

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod paloo » 26 črc 2017, 10:57

Až bude niekto sieťovať tak treba menšie oká lebo u mňa teraz všetko,žerú vrabce a sýkorky :(
Používam takúto sieť http://www.odetka.cz/net20/cz/eshop_det ... spx?id=112
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7338
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Helena » 26 črc 2017, 13:02

Já mám síť přímo z borůvkové farmy http://farmaboruvky.cz/nabidka/ ,v očkách sítě zůstávají zaseklé i mouchy S1
Helena
člen
člen
 
Příspěvky: 435
Registrován: 24 bře 2016, 11:10
Bydliště: Zlínsko 238 m.n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod bradhal » 26 črc 2017, 19:58

My používáme záclony Ikea http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/10070262/ podle potřeby - na všemožné bobule, pro děcka na stan, na zastínění bazénku, v zimě na závoje a sukně pro princezny na karnevale... :) Neproklouzne ani ta moucha. :D
Přeji pěkný den.
Uživatelský avatar
bradhal
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 552
Registrován: 08 dub 2012, 16:38
Bydliště: Moravský Kras, 500 m.n.m., MT10

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Jiřina » 26 črc 2017, 22:02

Pokračuji ve sklizni borůvek, sklízím denně. Večer misku manželovi a misku, kterou si beru druhý den do práce pro potěšení chuti. Zraje Bluegold, plody jsou velké, největší váží přes 4 gramy. Fotky přikládám.
Do voliéry mi lítá ptáček. Pozorovala jsem ho, je maličký, proletí okem neporušené sítě, patrně žere borůvky, naštěstí je maličký a mnoho toho nesežere. Druh neurčím. Nejde o mně známého ptáka.
Používám síť z Odetky na vinice, ta co je v příspěvku výše.
Obrázek
Obrázek
Jiřina
ouško
ouško
 
Příspěvky: 50
Registrován: 26 úno 2016, 22:46

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod sasman » 26 črc 2017, 22:42

paloo píše:Až bude niekto sieťovať tak treba menšie oká lebo u mňa teraz všetko,žerú vrabce a sýkorky :(
Používam takúto sieť http://www.odetka.cz/net20/cz/eshop_det ... spx?id=112


A jak můžou ptáci proletět skrz tu síť? Jedině nějací mladí? Já mám tu síť, pár ptáků se už neúspěšně snažilo dostat dovnitř.
Dnes jsem ale zjistil, že bych ještě potřeboval něco proti mravencům :roll:
Naposledy upravil sasman dne 26 črc 2017, 22:54, celkově upraveno 1
sasman
oficír
oficír
 
Příspěvky: 645
Registrován: 05 říj 2016, 11:13
Bydliště: Vizovice 325 m n. m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod jarod72pm » 26 črc 2017, 22:44

Helena píše:Já mám síť přímo z borůvkové farmy http://farmaboruvky.cz/nabidka/ ,v očkách sítě zůstávají zaseklé i mouchy S1

Jo nedávno jsem tam byl dokupovat Darow plus se podívat na síť ale zdála se mi taková moc hutná tuhá a opravdu drobné očka a oni ti drozdi to tam podlízají docela dobře jak to šéf tam honil s motykou :mrgreen: , já používám 3 rokem velmi úspěšně hodně kvalitní síť :
http://eshop.jezirkabanat.cz/product/kr ... -8-m:3224/
a ještě budu dokupovat na další plac :-)
Uživatelský avatar
jarod72pm
ouško
ouško
 
Příspěvky: 64
Registrován: 13 srp 2016, 11:59
Bydliště: Otrokovická zahrádka 200 m.n.m

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod paloo » 27 črc 2017, 07:27

sasman píše:A jak můžou ptáci proletět skrz tu síť? Jedině nějací mladí? Já mám tu síť, pár ptáků se už neúspěšně snažilo dostat dovnitř.
Dnes jsem ale zjistil, že bych ještě potřeboval něco proti mravencům :roll:

Tak to by si pozeral,skáču cez ňu ja delfíny do vody S1
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7338
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Jiřina » 27 črc 2017, 10:23

Ano, to je dobře vyjádřené, jak delfíni do vody. Viděla jsem osobně. Jinak s danou sítí jsem spokojená, dobře se s ní pracuje, není drahá, v Odetce by mohli uplést menší oka. J.
Jiřina
ouško
ouško
 
Příspěvky: 50
Registrován: 26 úno 2016, 22:46

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod sasman » 27 črc 2017, 11:22

Tak to já mám asi výhodu, že mám tu síť přehozenou přes plotové pletivo, tak je docela velká šance, že by si prolétávání skrz rozbili zobák o to pletivo - museli by nalétávat buď z té strany, jak je to focené (snad na to nepřijdou), nebo střemhlav z vrchu :)
Obrázek
sasman
oficír
oficír
 
Příspěvky: 645
Registrován: 05 říj 2016, 11:13
Bydliště: Vizovice 325 m n. m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Helena » 27 črc 2017, 12:17

jarod72pm píše:Jo nedávno jsem tam byl dokupovat Darow plus se podívat na síť ale zdála se mi taková moc hutná tuhá a opravdu drobné očka a oni ti drozdi to tam podlízají docela dobře jak to šéf tam honil s motykou :mrgreen:

Jo,taková tuhá je,ale mně vyhovují ta malá oka,včely a vosy na to nemůžou,zato maliny řádně vycucávají.Ještě bych taky potřebovala něco na mravence a našla jsem v několika borůvkách zavrtané pidi slimáčky E11 A živě si představuji toho šéfa s tou motykou :lol:
Helena
člen
člen
 
Příspěvky: 435
Registrován: 24 bře 2016, 11:10
Bydliště: Zlínsko 238 m.n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Radek » 28 črc 2017, 11:46

Loni si ptáci mých zasazených borůvek ani nevšimli a chodili raději k sousedovi zahrádkáři, který je už měl řádně vzrostlé a obsypané borůvkami. Při letošní neúrodě hrozilo, že se budu na borůvky jen dívat. Proto jsem na http://www.heuréka.cz vyhledal:
Síť proti ptákům 4 x 25 m (oko 10 x 12 mm) ochrana proti ptactvu
Vzal jsem hned 2 balíky. Do dvou dnů jsem je měl doma. Při dvou kusech mě vyšel 1m2 na 4,70 Kč/m2, při jednom 5,44Kč/m2 (cena je včetně dopravy 149 Kč). V jednom příspěvku, výše uvedeném, je doporučována záclona. Je asi pevná, ale vychází cca 12Kč/m2 bez dopravy.
Měl jsem představu, že udělám z nějakých latí rámy, ale to bych tak brzo nestihnul. Tak jsem udělal provizorní, ale rychlé řešení. Většina borůvek má výšku jen do 1m, tak jsem z role vysoké asi 30cm odstřihoval kousky dlouhé 120 až 130cm, dle borůvky. Po roztažení to má pak 120-130cm x 4m. Kolem borůvky jsem ovinul takové "iglú", nahoře svázal provázkem, dole síť přikolíkoval elektrodami (nebo co máte po ruce) a v klidu si obírám večer borůvky, místo abych se na ně jen díval.
U třech borůvek na jiném místě, jsem využil staré hliníkové tyčky (8ks) od stanu. Pouze jsem je zatloukl do země, bez vzájemného propojování, přehodil přes ně zbytek sítě (6x4m), dole zatížil a zajistil dřevěnými deskami a bylo vystaráno. Síť je lehká a krásně na tyčkách drží a ani se neprověšuje.
Radek
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 341
Registrován: 23 úno 2017, 19:20
Bydliště: Frýdlant nad ostravicí 455 mnm

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod jarod72pm » 28 črc 2017, 17:18

Největší Chandler skoro trefil 2,5cm nebo možná ....
https://postimg.cc/image/te37d7bed/
Uživatelský avatar
jarod72pm
ouško
ouško
 
Příspěvky: 64
Registrován: 13 srp 2016, 11:59
Bydliště: Otrokovická zahrádka 200 m.n.m

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod nene » 28 črc 2017, 18:49

My jsme už roky zvyklí mít nadúrodu borůvek, ale takové plody jako letos jsme taky ještě neměli. Že má Chandler obrovské plody, budiž, má to " v popisu práce", ale až na jeden keřík Bluecropu, koupený v UniHoby, který je obsypaný malýma kuličkama bez chuti (bůhví co to je), se snad všechny ostatní keře rozhodly toho Chandlera dohnat. Plody jsou letos obrovské, někde až dvojnásobné proti loňsku, přitom keře jsou zase obsypané, ani Patriot letos nedodržel očekávanou pauzu v plodnosti. Asi se trefil déšť ve správnou dobu, protože jinak si žádné jiné změny v pěstování nejsme vědomi.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4176
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Dragonito » 29 črc 2017, 21:25

Vraj patriot ale podobá sa mi viac na palinov ktorý je zamenený za liberty. Dosť neskoro dozrieval - chýba ranné slnko. Chuť ešte mierne kyslá, nechcelo sa mi sieťovať a vtáky už dosť požrali:
Obrázek
Dragonito
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: 12 čer 2015, 18:33
Bydliště: Žiarska kotlina - Žarnovické podolie, 230 m n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod palino79 » 29 črc 2017, 23:37

Dragonito píše:Vraj patriot ale podobá sa mi viac na palinov ktorý je zamenený za liberty. Dosť neskoro dozrieval - chýba ranné slnko. Chuť ešte mierne kyslá, nechcelo sa mi sieťovať a vtáky už dosť požrali:
Obrázek


Je to na 100% Liberty. Neoficiálne to Kusibab priznal pánovi Šimalovi že mal zámenu Patriota za Liberty. Bez siete ti to asi nestihne vyzrieť aby to malo tú správnu chuť.
Uživatelský avatar
palino79
oficír
oficír
 
Příspěvky: 665
Registrován: 05 črc 2015, 20:28
Bydliště: Rajecké Teplice 440 m.n.m

PředchozíDalší

Zpět na BORůVKY ( Vaccinium )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků