Kanadská borůvka

zde můžete probrat vše o pěstování borůvek

Moderátor: Stanley_51

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Pampel » 28 dub 2024, 21:29

No tak to vám tedy pěkně děkuji. Doufám, že jsem je nezabila svou snahou pomoci jim. Ale tuhle moudrost jsem někde vyčetla. No... Zatím se zdá, že se drží, a čmeldové o jejich květy i nadále jeví zájem.
Pampel
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 11
Registrován: 28 led 2024, 18:15
Bydliště: Praha-východ 480 m.n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod moonvil » 01 kvě 2024, 18:17

Tak musím po necelých 20ti letech pěstování kanadek poněkud přehodnotit svoje dosavadní přesvědčení o jejich mrazové odolnosti ve stádiu malých plůdků.
Těsně po mrazech to tak nevypadalo, ale teď už se poškození ukazuje v celé své kráse.
Pokud jsem někoho přesvědčoval, že kanadky vydrží všechno, tak sorry, beru zpět. Na druhou stranu tohle je šílená sezóna od samého začátku a nelze se spoléhat na předchozí zkušenosti.
Některé odrůdy jsou zcela netknuté, takže plodů bude zřejmě ve výsledku opět dostatek. Zkusím sem časem dát nějaký seznam těch, které to přežily bez újmy.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4102
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod EvaOstrava » 01 kvě 2024, 20:12

moonvil píše:Pokud jsem někoho přesvědčoval, že kanadky vydrží všechno, tak sorry, beru zpět.

Ale bylo to právě fajn, protože člověk byl klidný s přesvědčením, že borůvky určitě přežijí. Celou zahradu přikrýt stejně nejde. A pokud tedy plody nepřežily, inu což. S18
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 914
Registrován: 11 lis 2021, 18:14

Předchozí

Zpět na BORůVKY ( Vaccinium )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků