Kanadská borůvka

zde můžete probrat vše o pěstování borůvek

Moderátor: Stanley_51

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod MartinS » 13 črc 2016, 21:54

Palino, tak dúfam, že u mňa to bude podobné s tou Aurorou ako u Teba s Liberty. Hádam sa budúci rok rozbehnú. Máš ich inak krásne.
Už modrie 1. plod na Aurore. Zdá sa mi to nejako skoro vzhľadom na to, že to je najneskoršia odroda v sortimente. Sadenica z Oravy ale mala zrelý plod v septembri. Ktovie, o koľko neskôr to tam zreje oproti nám na juhu. To budú možno aj 3 týždne.
MartinS
desátník
desátník
 
Příspěvky: 903
Registrován: 11 dub 2016, 23:02
Bydliště: Šaľa 116 m n. m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod jukinoo » 13 črc 2016, 22:02

Meral som to týmto testerom niekoľko krát http://www.growland.sk/sk/detail/ph-ben ... ie-ph-pody a podľa farby mi vyšla 6 skúšal som aj raselinu s brusníc čo mám v črepníku a tam som nameral 3,5 tak neviem
jukinoo
ouško
ouško
 
Příspěvky: 59
Registrován: 20 zář 2015, 17:58

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod palino79 » 13 črc 2016, 23:12

MartinS píše:Palino, tak dúfam, že u mňa to bude podobné s tou Aurorou ako u Teba s Liberty. Hádam sa budúci rok rozbehnú. Máš ich inak krásne.
Už modrie 1. plod na Aurore. Zdá sa mi to nejako skoro vzhľadom na to, že to je najneskoršia odroda v sortimente. Sadenica z Oravy ale mala zrelý plod v septembri. Ktovie, o koľko neskôr to tam zreje oproti nám na juhu. To budú možno aj 3 týždne.


Dobré 3 možno aj 4 týždne. Ja som bral tiež z Oravy (od pána Šimalu) teraz auroru a drapera len sú strašne malé tak to musím ešte piplať. Len ma štve ten huron mal byť skorý ešte pred spartanom ten už pomaly končí, a on zatial stále zelený. Uvidím na rok možno to bolo posunuté tou Oravou, aj ked od jari sa už mohol aklimatizovať.
Uživatelský avatar
palino79
oficír
oficír
 
Příspěvky: 665
Registrován: 05 črc 2015, 20:28
Bydliště: Rajecké Teplice 440 m.n.m

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod palino79 » 13 črc 2016, 23:18

jukinoo píše:Meral som to týmto testerom niekoľko krát http://www.growland.sk/sk/detail/ph-ben ... ie-ph-pody a podľa farby mi vyšla 6 skúšal som aj raselinu s brusníc čo mám v črepníku a tam som nameral 3,5 tak neviem



Hmm tak potom nevím Karle :) Asi ti predali rašelinu s vysokým PH. Tie červené žilky môžu znamenať málo dusíka čo tu už bolo spomínané stokrát.
Uživatelský avatar
palino79
oficír
oficír
 
Příspěvky: 665
Registrován: 05 črc 2015, 20:28
Bydliště: Rajecké Teplice 440 m.n.m

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod loni » 14 črc 2016, 00:05

A už to zreje aj u mňa. Tohto roku je pekná násada plodov

Tu by mal byť CHANDLER
Obrázek

Tu zase BRIGITA
Obrázek

Pre mňa neznáme odrody a možno mi niekto pomôže ich určiť
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
loni
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1665
Registrován: 27 bře 2012, 22:24
Bydliště: Okr. Svidník - údolie rieky Ondava v nadmorskej výške 283 mnm

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod palino79 » 14 črc 2016, 01:06

Tú poslednú by som tipoval na rubel.
Uživatelský avatar
palino79
oficír
oficír
 
Příspěvky: 665
Registrován: 05 črc 2015, 20:28
Bydliště: Rajecké Teplice 440 m.n.m

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod jukinoo » 14 črc 2016, 06:45

Pod každu čučoriedku som dal vrece tohto substrátu http://www.prezahradkarov.sk/Agro-CS-Su ... escription
jukinoo
ouško
ouško
 
Příspěvky: 59
Registrován: 20 zář 2015, 17:58

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod nolan » 14 črc 2016, 09:44

Ahojte, mám zasadené čučoriedky 2 rokom, 1.rok som všetky kvietky obral aby sa rastlinky mohli posilniť. Tento rok som ponechal asi polovicu, Patriot mal pekné veľké plody, pred dvoma týždnami som ich obral, ale chuť nemali takmer žiadnu (teda tu dobru čučoriedkovú chuť), len malinko sladké a malinko kyslasté.
Aj na Bluecrope dozrela prvá várka, ešte ich je tam zopár nedozretých, chuť takisto ako pri Patriot.
Čím to môže byť, je to normálne, také majú byť? Ja som čakal lahodnu čučo chuť. Troška som z toho sklamaný :(
Uživatelský avatar
nolan
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 20
Registrován: 17 bře 2015, 23:23
Bydliště: Novohrad, 182 m.n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod palino79 » 14 črc 2016, 10:00

Pokial si ich nechal vyzrieť aspon 5-6 dní po zmodrení tak áno tá chuť má byť taká. Riešil to tu asi každý že tá chuť nie je taká ako pri našich čučoriedkach. Ber to tak aj pri jablkách chutí každá odroda inak. Možno treba ochutnať iné odrody ktoré nemáš (u niekoho) a potom dosadiť. Mne osobne tiež niektoré odrody chutia menej. Tento rok som prvý krát ochutnal rubel, pravdu povediac čakal som viac. Vedel som že bude drobný ale myslel som že bude chutnejší. Mám 2 sadenice jedna asi poletí.
Naposledy upravil palino79 dne 14 črc 2016, 11:36, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
palino79
oficír
oficír
 
Příspěvky: 665
Registrován: 05 črc 2015, 20:28
Bydliště: Rajecké Teplice 440 m.n.m

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod palino79 » 14 črc 2016, 11:28

jukinoo píše:Pod každu čučoriedku som dal vrece tohto substrátu http://www.prezahradkarov.sk/Agro-CS-Su ... escription


Ten som pôvodne obzeral aj ja ale nokoniec som kúpil lisovanú 250l rašelinu vyšla lacnejšie. Neviem čo by mohlo tak výrazne zvýšiť PH napadá ma len jedno asi to tak už bolo zabalené.
Uživatelský avatar
palino79
oficír
oficír
 
Příspěvky: 665
Registrován: 05 črc 2015, 20:28
Bydliště: Rajecké Teplice 440 m.n.m

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod jukinoo » 14 črc 2016, 11:53

No ja som z chuťou mojich bol spokojný pripomínajú lesné len nemám tušenie o aké odrody sa jedná keďže nemám poznačené ktorú som kde zasadil :oops: ale možno boli také dobré že zem má vyššiu ph S1
jukinoo
ouško
ouško
 
Příspěvky: 59
Registrován: 20 zář 2015, 17:58

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod palino79 » 14 črc 2016, 11:58

loni píše:A už to zreje aj u mňa. Tohto roku je pekná násada plodov


Pekné loni pekné, len dávaj prosím ťa väčšie rozlíšenie, Mám to rád v HD :)
Uživatelský avatar
palino79
oficír
oficír
 
Příspěvky: 665
Registrován: 05 črc 2015, 20:28
Bydliště: Rajecké Teplice 440 m.n.m

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod palino79 » 14 črc 2016, 12:09

jukinoo píše:No ja som z chuťou mojich bol spokojný pripomínajú lesné len nemám tušenie o aké odrody sa jedná keďže nemám poznačené ktorú som kde zasadil :oops: ale možno boli také dobré že zem má vyššiu ph S1


Je to možné šak logika :D11 ked máš menej kyslú zem tak musia byť sladšie S1 S14
Uživatelský avatar
palino79
oficír
oficír
 
Příspěvky: 665
Registrován: 05 črc 2015, 20:28
Bydliště: Rajecké Teplice 440 m.n.m

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod MartinS » 14 črc 2016, 22:07

Palino, presne ako píšeš, tie sadenice z Oravy boli dosť slabé, majú parádny sortiment, ale sadenice sú chúdence, ktoré treba trpezlivo piplať, kým z nich niečo vyrastie. Bral som od nich aj Hannah´s choice, to boli iba 2x 15 cm tenučké prútiky, skoro ju nebolo v záhone vidieť po výsadbe. Tá sa ale paradoxne ujala najlepšie a tlačí zo spodu pekný silný výhonok. Iba tie Aurory slabota a Chandler po vypučaní uhynul. Toho mi je ľúto. Asi na jeseň zasadím ešte 1 ak zoženiem. A ten Huron máš tiež z Oravy? Lebo na stránke ho nemali.
MartinS
desátník
desátník
 
Příspěvky: 903
Registrován: 11 dub 2016, 23:02
Bydliště: Šaľa 116 m n. m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod palino79 » 14 črc 2016, 22:32

Áno toho hurona mám z Oravy, kamarát mi ho doniesol aj z hannah ale tá akosi nerastie bola celkom pekná väčšia ako huron, ale má iba malé listy a vôbec žiadne prírastky. Zatiaľ ju mám iba vo väčšom kvetináči uvidím či sa spamätá.
Uživatelský avatar
palino79
oficír
oficír
 
Příspěvky: 665
Registrován: 05 črc 2015, 20:28
Bydliště: Rajecké Teplice 440 m.n.m

PředchozíDalší

Zpět na BORůVKY ( Vaccinium )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků