Kanadská borůvka

zde můžete probrat vše o pěstování borůvek

Moderátor: Stanley_51

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod JohnyF » 16 dub 2020, 10:06

Oproti lonsku jich je hodne. Loni sem je kupoval jako 3 lete, takze ted sou 4.lete pro porovnani - loni sem z chandlera mel sotva 20 boruvek a z blue goldu neco pod 50...
JohnyF
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 322
Registrován: 20 zář 2019, 18:35
Bydliště: Kresin - stredocesky kraj 470 m.n.m

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Radek » 16 dub 2020, 14:56

Johny neboj, dočkáš se. Chandler je výborná borůvka. U mě taky zpočátku měla málo plodů. Bluegold je rovněž skvělá odrůda, protože ji není nutno chránit sítí proti ptákům. Je kyselejší a oni o ni neměli zájem. Lákaly je ty pod sítí.
Teď mám takové dilema, zda nepřikoupit jednu Pink lemonade. Krásně vzrostlá za 180,-Kč, místo dvouleté z Na Zázvorce, takové malé chudinky, trochu na koncích omrzlé. Zatím tu ale nikdo nepsal, že by se jí u někoho dařilo mimo skleník. A navíc je to údajně lákadlo pro ptáky.
Radek
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 342
Registrován: 23 úno 2017, 19:20
Bydliště: Frýdlant nad ostravicí 455 mnm

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod moonvil » 16 dub 2020, 15:31

Ptáci jdou po všem, i po rakytnících, pokud se daný rok neurodí běžné ovoce, což je letos opět velmi reálné. Takže je potřeba počítat se síťováním.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4083
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod palino79 » 16 dub 2020, 18:13

Tak už aj najväčší slovenský čučoriedkový guru odporúča môj spôsob výsadby :D. Teda čo sa použitia nopovej fólie týka. S6

https://www.youtube.com/watch?v=iWIdlGwhwIo
Uživatelský avatar
palino79
oficír
oficír
 
Příspěvky: 665
Registrován: 05 črc 2015, 20:28
Bydliště: Rajecké Teplice 440 m.n.m

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod JohnyF » 16 dub 2020, 21:06

To u nas bude letos asi vse. Svestky obaleny zr neni videt ani vetve, tresen a visen to same, merunka nadprumer rybizi se zda ze budou taky dobry ale rakytnik nevim. Ten je tchyne :D
JohnyF
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 322
Registrován: 20 zář 2019, 18:35
Bydliště: Kresin - stredocesky kraj 470 m.n.m

Kanadská borůvka

Příspěvekod Rasto » 16 dub 2020, 21:24

BLAU PERLE zimovala vonku v kvetináči a nezhodila listy....rozchodí to ešte?
Rasto
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: 28 úno 2018, 15:18
Bydliště: Lučenec, 200 m.n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod JohnyF » 17 dub 2020, 09:24

Me neschodili pink lemonade. Nevim jestli kuli tomu ze sou ,,pink,, nebo proste neopadaj. Kazdopadne lonske listy zacli pomalu od unora sesychat,takze zakrocili nuzky a uz tam rostou nove listy a zacinaji vykukovat male kvitky
JohnyF
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 322
Registrován: 20 zář 2019, 18:35
Bydliště: Kresin - stredocesky kraj 470 m.n.m

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Hofis » 17 dub 2020, 13:56

Rasto píše:BLAU PERLE zimovala vonku v kvetináči a nezhodila listy....rozchodí to ešte?

Blau Perle je stálezelená borůvka Vaccinium cylindraceum původem z Azorských ostrovů (proto je nazývána také jako Azorská borůvka), která příliš nesnáší mráz. Pokud jsi tedy zimoval venku a je stále zelená, tak je to spíše dobrá zpráva, protože nezmrzla. :wink:
Její odolnost vůči mrazu je přirovnávána k odolnějším citrusům. Takže příští zimu raději zimovat v chodbě apod. Prý to snad jde i přímo v bytě, ale to nevím...
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3809
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Lenkalor » 17 dub 2020, 20:36

JohnyF píše:Me neschodili pink lemonade. Nevim jestli kuli tomu ze sou ,,pink,, nebo proste neopadaj.

Pink Lemonade ve skleníku schodila většinu starých listů až na začátku jara. Zůstaly jenom ty nejmladší na koncích. Ale hned pouštěly nové výhonky a listy.
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1132
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Rasto » 18 dub 2020, 22:22

Blau Perle zatial nevyvija aktivity, už aj Pink Lemonade vlani sadená v črepniku sa prebudza
Rasto
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: 28 úno 2018, 15:18
Bydliště: Lučenec, 200 m.n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod amy80 » 21 dub 2020, 16:24

Mám po zimě nějak zdecimovanou odrůdu Kazpliszka, a protože si nepamatuju jak mi chutnala, tak se ptám raději tady - má cenu zachraňovat, nebo udělám líp když ji vyhodím a koupím rovnou jinou odrůdu?

Lupu jsem zkoušela, ale všechny názory jsou starší, a dost se různí, tak třeba od té doby přibylo poznatků? :-)
amy80
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 626
Registrován: 13 črc 2014, 10:15
Bydliště: Praha - východ cca 400 mnm

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod fahrweed » 21 dub 2020, 18:07

Na fotce jsou zleva Northland, Brigitta Blue a Pink Lemonade. Northland začal kvést jako první, ale hlavně z těch tří má "nejzdravější" barvu. Vím, že je to nějaký kříženec šmrncnutý americkou borůvkou a je například i nižšího vzrůstu, ale má i jiný odstín? Prostě jenom nahlas dumám, jestli dalším dvěma něco nechybí...

Obrázek
fahrweed
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 227
Registrován: 27 led 2020, 08:26
Bydliště: Olomouc 238 m.n.m. (kotlina -2°C)

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod studo » 22 dub 2020, 09:23

Minuly rok som mal problem s voskami na cucoriedkach aj ribezliach. Cosi som pocital po nete a aj tu a kupil som teda karate, zaroven sa pripravujem aj na nejaky postrek cesnakovy/zihlavovy - viete mi povedat ci s tym mate nejaku skusenost a kedy to aplikovat?
Uživatelský avatar
studo
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 43
Registrován: 07 dub 2020, 09:25
Bydliště: Babkov, SR, 494 m.n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod JohnyF » 22 dub 2020, 12:50

amy80 píše:Mám po zimě nějak zdecimovanou odrůdu Kazpliszka, a protože si nepamatuju jak mi chutnala, tak se ptám raději tady - má cenu zachraňovat, nebo udělám líp když ji vyhodím a koupím rovnou jinou odrůdu?

Lupu jsem zkoušela, ale všechny názory jsou starší, a dost se různí, tak třeba od té doby přibylo poznatků? :-)


Ja mel to same loni. Vyrostla za celi rok cca o 2cm ... vzhledem k tomu ze mi tu neprekazela tak sem ji nechal a celkem se probrala.Nekdo tu psal ze to bude ,,nevzhledny nic moc kerik s chuti prumer,, takze bych asi volil poe toho jestli vam tam prekazi nebo ne :D
JohnyF
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 322
Registrován: 20 zář 2019, 18:35
Bydliště: Kresin - stredocesky kraj 470 m.n.m

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod JohnyF » 22 dub 2020, 12:55

fahrweed píše:Na fotce jsou zleva Northland, Brigitta Blue a Pink Lemonade. Northland začal kvést jako první, ale hlavně z těch tří má "nejzdravější" barvu. Vím, že je to nějaký kříženec šmrncnutý americkou borůvkou a je například i nižšího vzrůstu, ale má i jiný odstín? Prostě jenom nahlas dumám, jestli dalším dvěma něco nechybí...

Obrázek


Co tak sleduji northland byva nizsi a tmavsi. Coz odpovida, bridgitu mam na tom stejne, ale mam 2x pink lemonade a maji site zelene listy a sou taky celkem nizke.
Ale nejsem odbornik stale se priucuji.
JohnyF
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 322
Registrován: 20 zář 2019, 18:35
Bydliště: Kresin - stredocesky kraj 470 m.n.m

PředchozíDalší

Zpět na BORůVKY ( Vaccinium )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků