Kanadská borůvka

zde můžete probrat vše o pěstování borůvek

Moderátor: Stanley_51

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod amy80 » 24 zář 2019, 06:01

A kde ty vaky prosim prodávají? :D
Nebo pod jakym heslem se daji vyhledat?
amy80
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 626
Registrován: 13 črc 2014, 10:15
Bydliště: Praha - východ cca 400 mnm

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Benji » 24 zář 2019, 09:12

Dno mas prepustne a boky nie http://www.mountberry.sk/
Benji
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 33
Registrován: 25 lis 2018, 21:34

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod amy80 » 24 zář 2019, 18:42

Díky Benji :-)
amy80
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 626
Registrován: 13 črc 2014, 10:15
Bydliště: Praha - východ cca 400 mnm

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod JohnyF » 28 zář 2019, 09:32

To ja dal do zeme vsechny 3lete. Do silneho pytle na odpadky :D a jeste ted mam nove prirustky,ale chandler stale jeste nedozral takze tam bude asi neco spatne.
Jinak kdyby nekdo chtel priobjednat pres internet doporucuji
https://eshop.boruvky.cz/ fakt prisli nadherny sazenice (sice trochu polamene horni vetvicky cca 5cm) ale fakt peckove zakorene a vitalni.
JohnyF
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 322
Registrován: 20 zář 2019, 18:35
Bydliště: Kresin - stredocesky kraj 470 m.n.m

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Radek » 05 říj 2019, 20:20

Takhle mi začala znovu kvést Top Hat. Naštěstí jen jediná. Loni v létě zakvetla North Sky a North Country. Na jaře letos měly moře květů, ale nakonec téměř žádnou borůvku.
Obrázek
Radek
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 341
Registrován: 23 úno 2017, 19:20
Bydliště: Frýdlant nad ostravicí 455 mnm

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Hofis » 09 říj 2019, 17:27

Ve VDF stále ještě sklízím poslední zbytky borůvek. Letos je to studené jaro neskutečně zpozdilo, tohle se mi ještě nikdy nestalo, obvykle mívám nejpozději koncem srpna sklizeno. Ale kvalita a chuť borůvek je stále dobrá...
Obrázek
Obrázek
Foto: Varnsdorf, 06.10.19
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3762
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Radek » 11 říj 2019, 12:28

Hofi, je to Elizabeth, nebo se pletu? Tu mám taky ještě pod síti.
Radek
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 341
Registrován: 23 úno 2017, 19:20
Bydliště: Frýdlant nad ostravicí 455 mnm

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Hofis » 11 říj 2019, 13:47

Netuším, už jí mám celkem dlouho, tenkrát jsem jí kupoval jako "hroznovitou bodůvku", na odrůdy se tenkrát ještě moc nehrálo. Z těch mých borůvek je každý rok nejpozdnější, ale takhle moc zase ne. Většinou je do konce srpna, max. začátku září hotovo.
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3762
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Radek » 12 říj 2019, 21:25

Hofi, podle listů by to mohla být ta Elisabeth. U mne začala modrat od 12.7. Dnes jsem většinu doobíral, ale chuť už za moc nestojí. Nemá smysl usilovat o co nejpozdnější odrůdy. Jsem zvědav, jak dopadnou mé Powder blue a jedna Pink lemonade, letos zakoupené. Zatím je nechám v nádobě a osvědčí-li se příští rok, zasadím je až pak do země. Na této fotce je Elisabeth, pořízená v roce 2015 jako dvouletá.

Obrázek
Na další fotce je Powder blue dvouletá, koupená přes eshop z Na Zázvorce (tříleté na jaře 2019 nebyly). Na další fotce jsou od leva borůvky koupené na podzim z Na Zázvorce: Tříletá Powder blue a vedle ní dvouletá Pink lemonade. Na konci je ta moje jarní Powder blue, jak vypadá teď. Je vidět, že to bude docela bujně rostoucí rostlina.
Obrázek Obrázek
Radek
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 341
Registrován: 23 úno 2017, 19:20
Bydliště: Frýdlant nad ostravicí 455 mnm

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Hofis » 12 říj 2019, 21:49

Hmm, na té fotce to opravdu vypadá velice podobně, mohlo by to být ono, případně nějaký z rodičů, děkuji za pomoc s určením, zapátrám. Kdy ti běžně zraje, vždy takhle pozdě? U mě je sice vždy nejpozdnější, ale většinou sklízím poslední plody začátkem, no možná ty úplně poslední do půlky září. Jinak chuť už pravda není úplně top, ale stále jsou borůvky celkem sladké. Zkusil jsem i jednu spíš ještě fialovou, protože je děti drbaly a tvrdily mi, že jsou dobré, a měly i docela pravdu. Ani ty fialové, ještě né úplně zralé, jsou relativně dobré. Určitě se po nich nekřiví huba... :)
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3762
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Radek » 13 říj 2019, 09:41

Loni mi zrála Elisabeth od 4.7. do 11.9., letos až od 12.7. doteď. Přes to škaredé počasí jsem se na ni ani nepodíval a včera jsem obral asi 0,5l a ten zbytek už nestojí za řeč. Jak jsem teď zkusil chuť ze včerejšího obírání, tak jsou opravdu velice dobré. A i ty červené se dají jíst. Jsou rozhodně lepší než vyzrálý rakytník, který jsem měl možnost vyzkoušet u jednoho zahrádkáře. Mé rakytníky zatím neplodí. Jinak za plotem nám rostou lesní borůvky. Plodů mají však málo. V létě jsem je okusil, ale jsem už zmlsaný kanadskými, protože mi připadaly moc kyselé. Pokud prodejci lákají na borůvky chutí připomínající ty lesní, tak to zase nebude takové terno.
Radek
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 341
Registrován: 23 úno 2017, 19:20
Bydliště: Frýdlant nad ostravicí 455 mnm

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Hofis » 13 říj 2019, 21:13

Hmm, tak to celkem všechno sedí, asi to opravdu bude Elisabeth, děkuju! :)
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3762
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod moonvil » 14 říj 2019, 20:18

nene píše:Řešili jsme na jaře podobný problém u Elliota. Našli jsme stránku s popisem a fotkama choroby (skvrny na větvích, které se zvětšují, spojují a větev pak odejde) . Nemůžeme to teď ani za nic najít (nový notebook), ale bylo to přirovnáváno k rakovině u jabloní a nevěděli, co s tím. My stříháme a stříháme a stříháme....výsledkem jsou nové zdravé větve, ale přírustky nic moc. Je to docela průšvih. Vypadá to na nějakou houbovou chorobu, zakrývali jsme borůvky netkankou před ptáky, ale hodně pršelo a pod netkankou bylo vlhko a máme to teď už i na jiných keřích - takže stříháme dál. Zatím vždycky nějaké větve zbydou, ale ....

Jinak - měli bychom se přestěhovat do borůvek!


Jsem to zkopíroval z rakytníku sem...
Ano, houbová choroba řádí v kanadkách skoro jistě (její pravděpodobný typ jsem uváděl pár stránek zpět), zajímalo by mě ale jestli je to jediná příčina těch zmiňovaných problémů. To by tak chtělo poptat se na nějaké borůvkové farmě zda a jak to řeší.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4030
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Eli » 15 říj 2019, 21:16

Hofis píše:Netuším, už jí mám celkem dlouho, tenkrát jsem jí kupoval jako "hroznovitou bodůvku", na odrůdy se tenkrát ještě moc nehrálo. Z těch mých borůvek je každý rok nejpozdnější, ale takhle moc zase ne. Většinou je do konce srpna, max. začátku září hotovo.


Ako hroznovitú borůvku predávali odrodu Reka. Neskoré dozrievanie niektorých čučoriedok môže byť zapríčinené prisušením rastliny v priebehu vegetácie.
Eli
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 39
Registrován: 27 čer 2017, 08:08
Bydliště: Jihočeský kraj 482 m n.m.

Re: Kanadská borůvka

Příspěvekod Hofis » 15 říj 2019, 22:03

Děkuji, mrknu na to. Jinak to zpoždění je dáno narašením v teplém dubnu a poté přišel nejchladnější květen, co jsem kdy zažil. Průměrná teplota 10,5 °C, 3 mrazové noci, 2 týdny s průměrnou teplotou 7,4 °C. Všechny borůvky se úplně zarazily, na ně mělo to ochlazení úplně nejhorší vliv ze všech rostliny na zahradě. S13
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3762
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

PředchozíDalší

Zpět na BORůVKY ( Vaccinium )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků