Pestovanie čučoriedok v pilinách s "bazénikom"

zde můžete probrat vše o pěstování borůvek

Moderátor: Stanley_51

Re: Pestovanie čučoriedok v pilinách s "bazénikom"

Příspěvekod palino79 » 24 dub 2017, 23:18

Ja som mal tiež 2 sadenice Chandlera aj s cedulkami, ale s jednej sa vykľul bluecrop. Ďalej dve Brigitty ktoré aj vyzerajú ako Brigitty. Plody krásne veľké aj šťavnaté, ale chuť je s tých odrôd čo pestujem najhoršia resp. skoro žiadna (ani sladká ani kyslá neviem k čomu to prirovnať). So Spartanom, Toro, Liberty sa to nedá porovnať. Pritom veľa ľudí ju radí medzi najchutnejšie, takže mám pochybnosti.
Uživatelský avatar
palino79
oficír
oficír
 
Příspěvky: 665
Registrován: 05 črc 2015, 20:28
Bydliště: Rajecké Teplice 440 m.n.m

Re: Pestovanie čučoriedok v pilinách s "bazénikom"

Příspěvekod Benjamin » 30 dub 2017, 14:12

Paloooo tak to podla mna nebudes mat brigitu. Brigita u nas suverejne chutila najviac kazdemu.Je pravda,ze to som nemal este chandlera a spartana tak uvidim,ale to az nabuduci rok :D Ako keby naschval brigita mi rastie suverejne najslabsie zatial ani jeden novy vyhon nevytlacila zo spodu a to je druhy rok uz zasadena ..Toro som mal uplne prvy krat ked som zacinal s cucoriedkami ale vyschol mi .. hovoris ,ze si ho mam zakupit? chvalis to o106
Benjamin
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 44
Registrován: 27 led 2017, 09:22
Bydliště: Nitra

Re: Pestovanie čučoriedok v pilinách s "bazénikom"

Příspěvekod palino79 » 30 dub 2017, 17:44

To máš tak mne zase toro aj spartan rastiú najslabšie :D ale majú najchutnejšie plody. Uvidím tento rok už bude rodiť všetko. "Brigitty" by mohli mať tak po kile. Chandler 2-3 kg, bluecrop 1-2 kg, rubel 2x1 kg, liberty 1 kg, Toro 0,5 kg, spartan 0,5 kg, goldtraube 2x1 kg, ostatné sú minuloročné takže bude tak na ochutnanie.
Uživatelský avatar
palino79
oficír
oficír
 
Příspěvky: 665
Registrován: 05 črc 2015, 20:28
Bydliště: Rajecké Teplice 440 m.n.m

Re: Pestovanie čučoriedok v pilinách s "bazénikom"

Příspěvekod Dragonito » 30 dub 2017, 18:25

Mne spartan tiež najslabšie - ak sa to vôbec dá nazvať rastom. Nakykdal som mu hnojivo a kvety mu zruším. Hannah choice začal rásť aj rašiť nové výhonky len minulý rok a najlepšie v bazéniku ide earliblue a patriot. Patriot stále dáva nové výhonky ale do výšky sa mu nechce ísť.
Dragonito
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: 12 čer 2015, 18:33
Bydliště: Žiarska kotlina - Žarnovické podolie, 230 m n.m.

Re: Pestovanie čučoriedok v pilinách s "bazénikom"

Příspěvekod Benjamin » 30 dub 2017, 19:25

Ono to vela zalezi aj od toho ako vyzera ta sadenica ked ju sadis nie? Niekto hovori,ze ta mala behom roka dorastie tu velku ,ale to je podla mna uplna blbost.Ja som tento rok objednaval 4sadenice Huron,Rubel,Spartan,Elizabet vsetky boli tusim 2 niektore aj 3 rocne ,ale co som chcel tym povedat Huron mi ledva zije tenke stonky to ma az moc,Elizabet taktiez 3 tenke stonky ,ale Spartan tam je poriadny zaklad uz od zaciatku ten krik vyzera uplne inac tak som zvedavy ked to bude rast ako to bude vyzerat potom prihodim foto :) tak hovoria vseobecne,ze Spartan je najhaklivejsi na vsetko ci hnojivo, poda alebo voda .Nieco uz mam precitane ohladom cucoriedok a taktiez som sa docital,ze Chandler rastie slabsie.Tak Paloo bude urodicka S6 S6 8) .
Benjamin
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 44
Registrován: 27 led 2017, 09:22
Bydliště: Nitra

Re: Pestovanie čučoriedok v pilinách s "bazénikom"

Příspěvekod Benjamin » 30 dub 2017, 19:27

TO je priroda dragonito :D Ked vysadis 10X tych istych rastlin take iste podmienky ,niektore budu 2X vacsie ako ostatne s tym nespravis nic.Hod fotky nech sa na to mrknem E5 S18
Benjamin
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 44
Registrován: 27 led 2017, 09:22
Bydliště: Nitra

Re: Pestovanie čučoriedok v pilinách s "bazénikom"

Příspěvekod palino79 » 30 dub 2017, 19:56

Ja len opravím Paloo je niekto iný. Ja som Palino :D
Naposledy upravil palino79 dne 01 kvě 2017, 02:01, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
palino79
oficír
oficír
 
Příspěvky: 665
Registrován: 05 črc 2015, 20:28
Bydliště: Rajecké Teplice 440 m.n.m

Re: Pestovanie čučoriedok v pilinách s "bazénikom"

Příspěvekod palino79 » 30 dub 2017, 20:12

Benjamin píše:Ono to vela zalezi aj od toho ako vyzera ta sadenica ked ju sadis nie? Niekto hovori,ze ta mala behom roka dorastie tu velku ,ale to je podla mna uplna blbost.Ja som tento rok objednaval 4sadenice Huron,Rubel,Spartan,Elizabet vsetky boli tusim 2 niektore aj 3 rocne ,ale co som chcel tym povedat Huron mi ledva zije tenke stonky to ma az moc,Elizabet taktiez 3 tenke stonky ,ale Spartan tam je poriadny zaklad uz od zaciatku ten krik vyzera uplne inac tak som zvedavy ked to bude rast ako to bude vyzerat potom prihodim foto :) tak hovoria vseobecne,ze Spartan je najhaklivejsi na vsetko ci hnojivo, poda alebo voda .Nieco uz mam precitane ohladom cucoriedok a taktiez som sa docital,ze Chandler rastie slabsie.Tak Paloo bude urodicka S6 S6 8) .


Od sadenice záleží strašne veľa. Mám 2 bluecropy sadené boli na rovnako a jeden je krásne veľký a druhý bol oveľa biednejší, len minulý rok začal trochu rásť. Fotky sú z jesene 2016. Pôvodne som ich mal až tri ale jeden nerástol vôbec, tak som ho vyhodil a na jeho miesto išiel huron a ten rastie krásne.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
palino79
oficír
oficír
 
Příspěvky: 665
Registrován: 05 črc 2015, 20:28
Bydliště: Rajecké Teplice 440 m.n.m

Re: Pestovanie čučoriedok v pilinách s "bazénikom"

Příspěvekod Benjamin » 30 dub 2017, 21:24

Ty vole toto je brutal ake kriky mas tak toto nechapem vobec palec hore S6 tak ja sem moje radsej ani nedam :D Taketo kriky ani na internete nenajdem ani z daleka.. co som pozeral 2,3rocne kriky ..nieco robis veeeelmi dobre . S18 To je pravda ,ze ked vela hnojis tak znizujes odolnost voci mrazom?
Benjamin
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 44
Registrován: 27 led 2017, 09:22
Bydliště: Nitra

Re: Pestovanie čučoriedok v pilinách s "bazénikom"

Příspěvekod Dragonito » 30 dub 2017, 22:14

Benjamin píše:Ty vole toto je brutal ake kriky mas tak toto nechapem vobec palec hore S6 tak ja sem moje radsej ani nedam :D Taketo kriky ani na internete nenajdem ani z daleka.. co som pozeral 2,3rocne kriky ..nieco robis veeeelmi dobre . S18 To je pravda ,ze ked vela hnojis tak znizujes odolnost voci mrazom?

Dockaj ked uvidis moje zaprdky S1 Zajtra pofotim ak bude cas.
Dragonito
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: 12 čer 2015, 18:33
Bydliště: Žiarska kotlina - Žarnovické podolie, 230 m n.m.

Re: Pestovanie čučoriedok v pilinách s "bazénikom"

Příspěvekod palino79 » 01 kvě 2017, 02:08

Benjamin píše:Ty vole toto je brutal ake kriky mas tak toto nechapem vobec palec hore S6 tak ja sem moje radsej ani nedam :D Taketo kriky ani na internete nenajdem ani z daleka.. co som pozeral 2,3rocne kriky ..nieco robis veeeelmi dobre . S18 To je pravda ,ze ked vela hnojis tak znizujes odolnost voci mrazom?


Hnojiť dusíkom by si mal iba do konca júna. Potom sa odporúča draslík. Myslím že hlavný dôvod že rastú dobre je závlaha v dostatočnom množstve. Ja som to s hnojením až tak nepreháňal, dal som na jar síran amónny a asi 2x počas sezóny kristalon a na jeseň síran draselný. Jediné čo mi cez zimu omrzlo boli asi dva nové výhony na brigitte a dva na spartanovi. Ostatné odrody takmer bez poškodenia iba zopár púčikov na koncoch, ktoré som aj tak zastrihol na priemer kra.
Uživatelský avatar
palino79
oficír
oficír
 
Příspěvky: 665
Registrován: 05 črc 2015, 20:28
Bydliště: Rajecké Teplice 440 m.n.m

Re: Pestovanie čučoriedok v pilinách s "bazénikom"

Příspěvekod Dragonito » 01 kvě 2017, 14:19

Slúbené fotky čučoriedok v bazéniku:

Sadené v máji alebo júni 2015. Prvý je patriot, potom earliblue, hannah choice a posledný spartan:
Obrázek
Dnes po cca dvoch rokoch. Prvý zprava je patriot, potom earliblue, hannah choice a vlavo spartan. Kvety má len earliblue, na ostatných zatiaľ ani náznak. Zavlažujem každý druhý - tretí deň dažďovou vodou (ak neprší). Jazierková fólia v hĺbke 55-60 cm, ale zavlažujem už iba zhora nakoľko drenážna hadica je upchatá pilinami a sú v nej kolónie čiernych mravcov. Asi niečo robím zle - možno slabo hnojím (pilina spotrebúva dusík). Vo februári som zabudol dať síran amónny, tak dal som aspoň NPK.
Obrázek
Dragonito
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: 12 čer 2015, 18:33
Bydliště: Žiarska kotlina - Žarnovické podolie, 230 m n.m.

Re: Pestovanie čučoriedok v pilinách s "bazénikom"

Příspěvekod palino79 » 01 kvě 2017, 20:08

Síranom amónnym môžeš opatrne (teda radšej v malom množstve vo viacerých dávkach) hnojiť do konca júna. To NPK ak je to univerzálne, by som určite nedával obsahuje chlór. Viď odkaz http://www.agrocs.sk/produkt/univerzalne-hnojivo-npk/ a naň sú čučoriedky veľmi citlivé, môže ich to až zabiť.
Uživatelský avatar
palino79
oficír
oficír
 
Příspěvky: 665
Registrován: 05 črc 2015, 20:28
Bydliště: Rajecké Teplice 440 m.n.m

Re: Pestovanie čučoriedok v pilinách s "bazénikom"

Příspěvekod Dragonito » 01 kvě 2017, 23:06

NPK používam tieto hoštické (prvé dva), no viac sa mi zložením páči NPK od Kristalonu (kúpim keď dojdú hoštické) kde sú aj mikroprvky B, Mo, Fe, Cu, Mn, Zn a taktiež síra:
https://www.lacnepostreky.sk/hnojiva/kvapalne.hnojiva/hosticke.hnojivo.cucoriedka
https://www.lacnepostreky.sk/hnojiva/granulovane.hnojiva/hosticke.org.hnojivo.cucoriedky
http://www.az-domazahrada.sk/krystalicke-hnojiva/agro-cs-kristalon-cucoriedka-a-rododendron-500g/
U tekutého som nikde nezistil na koľko m2 resp. na koľko rastlín tie rozrobené 3 litre použiť.Nevieš koľko trvá kým rastlina získa dusík napr. zo síranu amónneho, dusičnanu amónneho, močoviny a iných dusíkatých hnojív?
Dragonito
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: 12 čer 2015, 18:33
Bydliště: Žiarska kotlina - Žarnovické podolie, 230 m n.m.

Re: Pestovanie čučoriedok v pilinách s "bazénikom"

Příspěvekod palino79 » 02 kvě 2017, 01:17

Tak zle si sa vyjadril mal si napísať používam hoštické alebo kristalon. Je mi jasné že zloženie všetkých je (NPK), ale to pomenovanie zvádza k tomu že si použil obyčajné. To tekuté som prvý rok dával aj ja, buď 1 alebo 2 odmerky na krhlu (už si to presne nepamätám, ale podľa návodu) a tou som polial 2 korene. Síran amónny by mal začať pôsobiť rýchlo je dobre rozpustný. Teraz používam iba síran amónny (N) superfosfát (P) Síran draselný (K) Je to lacnejšie.
Uživatelský avatar
palino79
oficír
oficír
 
Příspěvky: 665
Registrován: 05 črc 2015, 20:28
Bydliště: Rajecké Teplice 440 m.n.m

PředchozíDalší

Zpět na BORůVKY ( Vaccinium )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník