Pěstování kanadských borůvek v nádobách

zde můžete probrat vše o pěstování borůvek

Moderátor: Stanley_51

Re: Pěstování kanadských borůvek v nádobách

Příspěvekod paulo77 » 31 pro 2022, 04:51

Díky za přivítání, jako čtenář jsem zde strávil hodně času. Výborné fórum plné rad a tipů
paulo77
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 3
Registrován: 28 pro 2022, 08:34

Re: Pěstování kanadských borůvek v nádobách

Příspěvekod radek.god » 17 kvě 2023, 12:20

Radek píše:Letos jsem vyměnil mamce na balkonu borůvky North Country a North Ski, které už po dva roky na balkoně kvetly, ale plody nebyly, za Flamingo Pestrolisté a Putte. Všem čtyřem se daří. Všechny plodí.
Hofis byl zvědavý na chuť Putte. Na balkoně měla první plod 9.7.


Radku a mas nejaky tip na to balkonove pestovani ?
Ja parkrat kanadskou boruvku na JZ lodzii mel.Jinde to ani neslo.Tehdy jsem koupil vetsi kvetinac , raselinu a presadil ji do toho a vzdy drive ci pozdeji uschla.Asi pred 2 lety jsem koupil nejakou mensi levnejsi a dal ji ven do zeme vedle 2 strednich co jsou sousedky.Ani nevim, zda se vsakla do zeme nebo uschla nebo ji neco odneslo, proste boruvka asi po 2 letech zmizela.Nikdy nekvetla ani neplodila.Takze to chci zkusit na jiznim balkone, kde mam 2 vyssi uzssi foliovniky.Jeste mam 2 kanadske brusinky, tak tam ocekavam podobne pestovani.Zatim mam vse v malych ctvercovych puvodnich kvetinacich.Obe boruvky maji tak 40cm na vysku a sirka je minimalni, 2-3 vetve, takze proste ne takove ty vetsi drazssi rostliny s vice vetvema v 20-30 cm kvetinacich z hobbymarketu.
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1738
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Pěstování kanadských borůvek v nádobách

Příspěvekod moonvil » 17 kvě 2023, 13:20

radek.god píše:Tehdy jsem koupil vetsi kvetinac , raselinu a presadil ji do toho a vzdy drive ci pozdeji uschla..


Nojo, to ji musíš zalívat, jinak prostě časem uschne.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4078
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Pěstování kanadských borůvek v nádobách

Příspěvekod radek.god » 24 kvě 2023, 17:13

[quote="moonvil"

Nojo, to ji musíš zalívat, jinak prostě časem uschne.[/quote]
Zaleval, zaleval... A casto zaleval:D
Ale i tak uschla a relativne brzo.
Nevim, zda to neni tim, ze je samotna raselina nevhodna a ty subwtraty pro biruvky nekvalitní.Ze proste prilis rychle vysychaji nebo je v nich neco co tu buruvku zlikviduje.
Ted premyslim zda je dobry napad ji vysadit ven na severni stranu k zapadnimu plotu na slunce nebo o kousek dal pod orech kde je stin.Realne muzu vykopat jamu do 25-30 cm hloubky a do ni dat zeminu, hloubeji se diky zemine typu hlina-kamen nedostanu.
K jiznimu plotu ji davat nechci, tam mi uz jedna chcipla.
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1738
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: Pěstování kanadských borůvek v nádobách

Příspěvekod moonvil » 24 kvě 2023, 17:52

Jedině na slunce. Pod ořechem si udělej kompost, ale nic tam nesaď. 30cm do hloubky stačí, ale chce to něčím oddělit tu rašelinu od okolní zeminy.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4078
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Pěstování kanadských borůvek v nádobách

Příspěvekod EvaOstrava » 24 kvě 2023, 18:37

Loni jsem byla u nás v botanické zahradě OU a divila jsem se, jak se krásně daří kanadským borůvkám pod ořešakem. Trochu stín a přesto úžasně obsypané plody.
Přitom jsem našla, že borůvky jsou citlivé na to, co ořešák vylučuje. No, asi jen některé.
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 889
Registrován: 11 lis 2021, 18:14

Re: Pěstování kanadských borůvek v nádobách

Příspěvekod Radek » 24 kvě 2023, 19:23

Posílám fotku borůvek pěstovaných u mamky na balkoně od roku 2018. Teď už rok jsou u neteře u Brna a neusychají. Je třeba je ale pravidelně přihnojovat,aby více kvetly. Radkovi.god jsem poslal návod přes SZ, abych nezapleveloval fórum informacemi, které tu už byly dříve sděleny. Maltovníky (20l) jsem na balkoně u mamky ještě obalil pruhem mirelonu, aby se nepřehřívaly.
Obrázek
Radek
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 342
Registrován: 23 úno 2017, 19:20
Bydliště: Frýdlant nad ostravicí 455 mnm

Re: Pěstování kanadských borůvek v nádobách

Příspěvekod EvaOstrava » 24 kvě 2023, 20:37

radek.god píše:Ze proste prilis rychle vysychaji nebo je v nich neco co tu buruvku zlikviduje.
Ted premyslim zda je dobry napad ji vysadit ven....

Já myslím, že je vhodnější zasadit borůvky ven, protože tak rychle nevyschnou a neuschnou. Já jsem používala čistou rašelinu, trochu kompostu a nahoře vždy přikryla mulčovací folii. Existuje i taková, že je z jedné strany bílá a z druhé černá, takže je možnost dát nahoru tu bílou. Pro jistotu můžeš ke kořenům přidat hydrogel. Navíc já všechny keře sadím do košů z králičího pletiva proti hryzcům.
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 889
Registrován: 11 lis 2021, 18:14

Předchozí

Zpět na BORůVKY ( Vaccinium )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků