Pěstování kanadských borůvek v nádobách

zde můžete probrat vše o pěstování borůvek

Moderátor: Stanley_51

Re: Pěstování kanadských borůvek v nádobách

Příspěvekod bradhal » 27 dub 2017, 09:29

Nemyslím, že jde borůvku přelít. Možná kdyby vyloženě stála po krk ve vodě mnoho dní. Ale takové to zaprší, zalije, proteče, to jim nic nedělá.
Přeji pěkný den.
Uživatelský avatar
bradhal
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 552
Registrován: 08 dub 2012, 16:38
Bydliště: Moravský Kras, 500 m.n.m., MT10

Re: Pěstování kanadských borůvek v nádobách

Příspěvekod MartinS » 27 dub 2017, 09:30

Je pravda, že všetkého priveľa škodí, najlepšia je zlatá stredná cesta. Len tú v strednej Európe ťažko nájdeme pri týchto výkyvoch počasia.

paloo
Na marhule a kiwi je tunajšie podnebie super, ale skoro všetko ostatné tu dosť trpí suchom a v lete horúčavou. Pravidelne tu zaznamenávam slnečný úpal listov aj plodov napríklad na jahodách, ríbezliach, ale už bol aj na čučoriedkach(len listy) pri najväčších extrémoch.
MartinS
desátník
desátník
 
Příspěvky: 904
Registrován: 11 dub 2016, 23:02
Bydliště: Šaľa 116 m n. m.

Re: Pěstování kanadských borůvek v nádobách

Příspěvekod palino79 » 27 dub 2017, 15:01

Hlásim 100% naplnenie nádrží (3500l), už môže svietiť slnko celé leto 8)
Uživatelský avatar
palino79
oficír
oficír
 
Příspěvky: 665
Registrován: 05 črc 2015, 20:28
Bydliště: Rajecké Teplice 440 m.n.m

Re: Pěstování kanadských borůvek v nádobách

Příspěvekod Bobo » 27 dub 2017, 20:36

Derbis píše:Bobo - dejte nam pak vedet, co maji za odrudy. Ja se ted nikam nedostanu vubec. Nazazvorce uz ma boruvky strasne probrane. Moc dlouho jsem vahala..... musim si tedy pockat. Hornbach jsem stale neomrkla....


Nakonec se malý nákup v Polsku uskutečnil, ale já jsem tam nebyla, jel přítel a jen do jednoho ze dvou zahradnictví, kam jezdíme (bohužel zrovna to, kam už jet nemohl, je větší a mají i více odrůd). Takže v tom, kde byl, v podstatě na okraji polského Těšína, mají borůvky za 11 zlotých (vychází to asi na 71 Kč) a našel tyto odrůdy: Duke, Patriot, Chandler, Brigita, Spartan, Bluecrop. Tři rostliny mi koupil - Brigitu, Spartana a jednu kamčatku Leningradský velikán (taky za 11 zlotých). Na fotce je vlevo Brigita, uprostřed Spartan, vpravo ta kamčatka. Snad je foto z mobilu pro představu dostačující.
Obrázek
Bobo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 108
Registrován: 14 zář 2016, 13:53
Bydliště: Praha - Východ 240 m.

Re: Pěstování kanadských borůvek v nádobách

Příspěvekod Derbis » 27 dub 2017, 20:56

To je krasna cena! Mam pocit, ze u nas jsou stejne odrudy za mnohem vetsi ceny. Ze by to vsechno bylo od nich?
Jsou krasny
Uživatelský avatar
Derbis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 180
Registrován: 14 dub 2017, 12:06
Bydliště: Praha - zapad

Re: Pěstování kanadských borůvek v nádobách

Příspěvekod Dragonito » 28 dub 2017, 17:36

Rukou som odhrnul pilinu do hĺbky možno 10 cm a jamka sa zaplnila zo 4/5 vodou. Tam kde mala odtekať otvormi v rôznych hĺbkach, tak na povrchu sú už mláky. Čučoriedky v bazéniku tak prepité vodou nie sú ako tieto v sudoch s otvormi. Kvetné puky má zatiaľ len earliblue.

Najpomalšie rastúca odroda je spartan. V jednom videu z poľska som videl ako trhajú na čučoriedkach kvetné puky aby rástli rýchlejšie a nevysilovali sa plodením. Spartan bude prvý prototyp ak dá málo kvetov.
Dragonito
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: 12 čer 2015, 18:33
Bydliště: Žiarska kotlina - Žarnovické podolie, 230 m n.m.

Re: Pěstování kanadských borůvek v nádobách

Příspěvekod dadlala » 03 kvě 2017, 09:35

dadlala píše:... Putte a North Country jsou "unisono", coz az budi podezreni, zda jde opravdu o dve ruzne odrudy (trochu se ale snad lisi ve tvaru listu ...

...omlouvam se predem ze zas otravuji s nasimi boruvkami na balkone (jsem tim lehce fascinovana - je to jako kus lesa v centru mesta)... Putte a North Country jiz maji plody zcela odlisne, takze pochybnosti o ruznosti odrud, zda se, padaji... jinak jsou stale velmi synchronni....

Obrázek
Matne svetlejsi lehce ojinene bobule vlevo jsou u North Country a leskle neojinene vpravo jsou u Putte.
Uživatelský avatar
dadlala
ouško
ouško
 
Příspěvky: 80
Registrován: 24 srp 2016, 23:23

Re: Pěstování kanadských borůvek v nádobách

Příspěvekod dadlala » 03 kvě 2017, 09:45

Dragonito píše:...V jednom videu z poľska som videl ako trhajú na čučoriedkach kvetné puky aby rástli rýchlejšie a nevysilovali sa plodením.

...jsem je na chalupe mladym boruvkam take predevcirem ostipavala...s tezkym srdcem....nejvic toho nasadila Brigitta, a to jsem si myslela, ze ji dam k mame, ze do vysokych poloh (nad 600m.n.m.) bude blba (jsem si nacetla samozrejme az jak prisla...), ale zimu zvladla velmi dobre a zakladu kvetu nasadila zdaleka nejvic....
Uživatelský avatar
dadlala
ouško
ouško
 
Příspěvky: 80
Registrován: 24 srp 2016, 23:23

Re: Pěstování kanadských borůvek v nádobách

Příspěvekod Derbis » 03 kvě 2017, 10:14

Ja mam jen kvety, zatim zadny plod. Ale vcera jsem ve skleniku pozorovala cmelaka, jak pracuje. Chtela jsem ho tam zavrit, nez mi vse opyluje :D
Uživatelský avatar
Derbis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 180
Registrován: 14 dub 2017, 12:06
Bydliště: Praha - zapad

Re: Pěstování kanadských borůvek v nádobách

Příspěvekod Bobo » 03 kvě 2017, 19:09

Putte a North Country jiz maji plody zcela odlisne, takze pochybnosti o ruznosti odrud, zda se, padaji... jinak jsou stale velmi synchronni....


Nám North Country už odkvétá a z části má zelené plody, ale Putte v nádobě ještě nerozkvetla, jen má nasazeno hodně drobounkých poupat. I celkově ta rostlina, listy, poupata, jsou výrazně drobnější než "klasické" velké borůvky.
Bobo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 108
Registrován: 14 zář 2016, 13:53
Bydliště: Praha - Východ 240 m.

Re: Pěstování kanadských borůvek v nádobách

Příspěvekod dadlala » 05 kvě 2017, 23:57

Hmmmmm.....tak ta synchronizace Putte a North Country u nas bude asi tim, ze jsou radove stejne stare, stejnou dobou porizene, ze stejneho zahradnictvi. Top Hat - tu jsem kupovala jinde, jindy. No a nakonec jsem neodolala a predevcirem mi prisla jeste Northsky, po tezkem boji jsem objednala dvouletku (ze se odmlada lepe "zabydli" a budu mit vice casu si promyslet jejich rozmisteni). Je paradni, prtavka obalena spoustou drobnych poupatek - hned jsem ostipala ....opet s tezkym srdcem.To abych mohla nechat spolu dve a dve az jim bude na parapetu tesno - to pak zacne byt tesno i na balkone :D12. Zajimalo by me, jak to bude u vas s plody, jestli podobny rozdil :?: a odkud je vlastne mate? Ja je mam ze Zazvorky a TopHat z Kruhu.
Uživatelský avatar
dadlala
ouško
ouško
 
Příspěvky: 80
Registrován: 24 srp 2016, 23:23

Re: Pěstování kanadských borůvek v nádobách

Příspěvekod dadlala » 06 kvě 2017, 00:14

Derbis píše:...vcera jsem ve skleniku pozorovala cmelaka, jak pracuje. Chtela jsem ho tam zavrit, nez mi vse opyluje :D

Jo, u nas bylo slunecno ve stredu a to k nam na balkon zavitali take, ale pak hned zas nic (boruvky uz ale v podstate odkvetly, tak je tam ani nic moc nelaka). Resila jste konkretneji ty cmeliny? Ja o tom totiz uvazovala take. Na balkon ne, ale na chalupu. Mam dojem, ze se nam dost zabydluji v trouchnivejicim krovu chalupy, tak je take otazka, zda bych svym architektonickym pojetim mohla vubec konkurovat....a jeste jsem videla, ze jsou i komercne dostupne schranky na netopyry, to by se mi take zdalo experimentalne zajimave, protoze treba lalokonosci, co resila Bobo, jsou nocni a ja toho pitomeho brouka videla lonske leto na fasade chalupy (ne ze by slo o neco akutniho, no ALE!), tak ze by to za me misto hlistic resili netopyri....nebo myslite, ze ti by jim "nejeli"? Ze se zivi jen hmyzem letajicim?... ..nema s tim nekdo zkusenosti???
Uživatelský avatar
dadlala
ouško
ouško
 
Příspěvky: 80
Registrován: 24 srp 2016, 23:23

Re: Pěstování kanadských borůvek v nádobách

Příspěvekod Dragonito » 06 kvě 2017, 00:53

Tophat a Northsky by mali dozrievat v obdobi prilizne ako Bluecrop-Toro a North Country o cosi skor.
Dragonito
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: 12 čer 2015, 18:33
Bydliště: Žiarska kotlina - Žarnovické podolie, 230 m n.m.

Re: Pěstování kanadských borůvek v nádobách

Příspěvekod Bobo » 06 kvě 2017, 08:22

dadlala píše:Hmmmmm.....tak ta synchronizace Putte a North Country u nas bude asi tim, ze jsou radove stejne stare, stejnou dobou porizene, ze stejneho zahradnictvi... Zajimalo by me, jak to bude u vas s plody, jestli podobny rozdil :?: a odkud je vlastne mate? Ja je mam ze Zazvorky a TopHat z Kruhu.

Zdravim. Zatim jen strucne, na zahradu jedeme za chvili, tak zase uvidim po tydnu zmeny a vyfotim Putte i North Country. Putte jsme koupili loni triletou ve Spomysli. North Country byla koupena jako mala dvouleta na Zazvorce v r. 2015 a vyborne roste. NorthSky a Tophat nemame (zatim :lol: ).
Bobo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 108
Registrován: 14 zář 2016, 13:53
Bydliště: Praha - Východ 240 m.

Re: Pěstování kanadských borůvek v nádobách

Příspěvekod Derbis » 06 kvě 2017, 08:55

dadlala píše:Resila jste konkretneji ty cmeliny? Ja o tom totiz uvazovala take. Na balkon ne, ale na chalupu. Mam dojem, ze se nam dost zabydluji v trouchnivejicim krovu chalupy, tak je take otazka, zda bych svym architektonickym pojetim mohla vubec konkurovat....a jeste jsem videla, ze jsou i komercne dostupne schranky na netopyry, to by se mi take zdalo experimentalne zajimave, protoze treba lalokonosci, co resila Bobo, jsou nocni a ja toho pitomeho brouka videla lonske leto na fasade chalupy (ne ze by slo o neco akutniho, no ALE!), tak ze by to za me misto hlistic resili netopyri....nebo myslite, ze ti by jim "nejeli"? Ze se zivi jen hmyzem letajicim?... ..nema s tim nekdo zkusenosti???


Cmelin uz jsme z dreva vyrobili. Dneska ho chci dat na zahradu. Jestli bude hezky a nejakou tu cmelacici uvidim, budu behat se sitkou. Dam ji tam a uvidime, zda se ji tam zalibi. Na netu jsem proste nasla vyroba cmelinu. Ma tam i delsi vchod, aby se ji tam libilo. Jen skoda, ze kazde jaro budu resit to same - dostat nove cmelaky do cmelina. Ona je nechava pres zimu umrit a sama se zahrabe do zeme.
Uživatelský avatar
Derbis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 180
Registrován: 14 dub 2017, 12:06
Bydliště: Praha - zapad

PředchozíDalší

Zpět na BORůVKY ( Vaccinium )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků