Pěstování kanadských borůvek v nádobách

zde můžete probrat vše o pěstování borůvek

Moderátor: Stanley_51

Re: Pěstování kanadských borůvek v nádobách

Příspěvekod dadlala » 30 bře 2017, 10:50

...no ja jsem take celkem koukala. Balkon mame zaskleny a jak se udelalo tepleji (jiz nekdy zacatkem brezna?asi) a zrovna to vyslo, ze byly par dni zavrene, tak jsem se az lekla, kdyz jsem na ne sla kouknout (mozna to nakonec bude dalsi problem, ze maji malo vegetacniho klidu)...
Uživatelský avatar
dadlala
ouško
ouško
 
Příspěvky: 80
Registrován: 24 srp 2016, 23:23

Re: Pěstování kanadských borůvek v nádobách

Příspěvekod Bobo » 01 dub 2017, 05:57

Na tom balkoně to asi hodně urychlilo to zasklení. U nás už se taky začínají objevovat první poupata - je to na North Country, pěstovaná v nádobě, venku na zahradě. Čmeláci u nás jsou, tak snad se později přeorientují z kamčatek na kanadky a budou řádně opylovat.
Obrázek
Bobo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 108
Registrován: 14 zář 2016, 13:53
Bydliště: Praha - Východ 240 m.

Re: Pěstování kanadských borůvek v nádobách

Příspěvekod dadlala » 02 dub 2017, 23:38

Jeee, to je super, ze jste sem North Country take vyfotila. Mohla bych se zeptat, jak velkou nadobu mate pro North Country? A jestli jste je mela takto volne polozene na zemi v nadobe venku pres zimu, nebo byly nekde schovane (v zemi, ve skleniku)? Resila jsem, zda dat do maltovniku Northlanda a nechavat ho i pres zimu venku (v nadobe na zemi; dle informaci na boruvky.org by to mel zvladnout; mel by byt podobne odolny mrazu jako North Country) nebo dat do maltovniku choulostivou Powder Blue a schovavat ji na zimu do sklepa (je tam ale jen sero; zalivku bych zvladla tak 2 - 3x za zimu) - stale resim co je realnejsi?,.....
Uživatelský avatar
dadlala
ouško
ouško
 
Příspěvky: 80
Registrován: 24 srp 2016, 23:23

Re: Pěstování kanadských borůvek v nádobách

Příspěvekod Bobo » 03 dub 2017, 14:49

North Country má 60 litrovou nádobu a celou zimu stála volně venku, na zakopávání už je to moc velké a nemáme jen tuhle jednu nádobu, ale je jich víc, tak by to ani nebylo kam zakopávat. Northland v nádobě máme taky a je v pohodě, všechno narašené a roste. Já mám Powder Blue maličkou, loni na konci léta přišla ze Zázvorky a už nestihlo nic nového narůst, přes zimu byla schovaná pod třemi vrstvami bílé textilie, zvládla to v pohodě a už roste jako zběsilá.
Bobo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 108
Registrován: 14 zář 2016, 13:53
Bydliště: Praha - Východ 240 m.

Re: Pěstování kanadských borůvek v nádobách

Příspěvekod dadlala » 04 dub 2017, 23:36

Moc dekuji za odpovedi, sice mi to zas jeste komplikuje rozhodovni, ale jsou moc napomocne. Nechapu, ze jsem kouzlo bile netkane textilie neobjevila jiz drive S4 , kdyz je tak prakticka :idea: (na prudke slunce i na mrazy). Ja Powder blue objednala take tak podobne, mam dve, jednu ozranou od zajice a druhou hodne udupanou od deti :roll: tak je chudinky asi sesadim a udelam z nich "jednu". Ale i takto "zubozene" na me pusobi, ze zvladly mrazy lepe, nez Pink lemonade (ty celkem brutalne omrzly - ale jiz se probouzeji s jarem, tak snad budou OK - budu je rozhodne muset alespon jednou vrstvou balit na zimu take).
Uživatelský avatar
dadlala
ouško
ouško
 
Příspěvky: 80
Registrován: 24 srp 2016, 23:23

Re: Pěstování kanadských borůvek v nádobách

Příspěvekod dadlala » 12 dub 2017, 00:54

...tak po odkvetu se asi zacinaji tvorit bobule ? S11 (dost jsem toho s tezkym srdcem otrhala). Putte a North Country jsou "unisono", coz az budi podezreni, zda jde opravdu o dve ruzne odrudy (trochu se ale snad lisi ve tvaru listu :?: u Putte se zdaji byt uzsi protahlejsi a u North Country sirsi- plosnejsi, tak snad ano). Top Hat je tak v pulce kveteni (takze stale pozadu)...
Obrázek
Uživatelský avatar
dadlala
ouško
ouško
 
Příspěvky: 80
Registrován: 24 srp 2016, 23:23

Re: Pěstování kanadských borůvek v nádobách

Příspěvekod Derbis » 16 dub 2017, 22:19

Dobry den vam vsem,
Procetla jsem cele kiwiforum a dokoupila zase nejake odrudy letos. Ale vsechny koupene boruvky nemaji zadnou hlinu, jen samy koren. Koreny jsme jemne protrhali, dali 3x vetsi nadoby, dolu kaminky, hrabanku 10%, piliny 10%,3% pisek a zbytek hlina na boruvky. Plus trochu granulkovaneho hnojiva na boruvky od agra a nez se to rozlozi, tak jednu davku lignohumatu. Ale co mi dela starosti, odruda Heerma je samy kvet, trochu listu, ale same 3.lete drevo.zadne nove vyrustky od zeme. Je mozne, ze to bylo tim, ze je nehnoji, nemeli uz zadnou pudu a byli v malem kvetniku? Jeste jsem objevila vyrobek - kysely humat od agrocs, docela se mi to zamlouva, casem zkusim. Myslite, ze je postup spravny? Jsem zacatecnice a nerada bych neco pokazila. Obrazek vlozim, co ho znensim ....
Uživatelský avatar
Derbis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 180
Registrován: 14 dub 2017, 12:06
Bydliště: Praha - zapad

Re: Pěstování kanadských borůvek v nádobách

Příspěvekod Derbis » 16 dub 2017, 23:11

Me soubory jsou ponekud vetsi, takze:
http://derbis.rajce.idnes.cz/Boruvky/ v obrazku jsou nazvy. Tak me trapi konkretne heerma. S7
Uživatelský avatar
Derbis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 180
Registrován: 14 dub 2017, 12:06
Bydliště: Praha - zapad

Re: Pěstování kanadských borůvek v nádobách

Příspěvekod Stanley_51 » 17 dub 2017, 08:49

Derbis píše:Dobry den vam vsem,

Ahoj, vítám tě na kiwifóru E5
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Pěstování kanadských borůvek v nádobách

Příspěvekod Derbis » 17 dub 2017, 09:15

Dekuji a jsem rada, ze tu muzu s vami byt. Boruvka me ohromila trprve pred 3 rky, kdy jsem si ji koupila i pres namitky mami, ze boruvky rostou leda na starkl upoutavce v jejim casopidu. O kerik se nikdo nestaral, ale prezil to. Letos dostal svou peci, ted uz jich je 9. Mam emblue(3 roky), pink lemonade, bluegold, golgtraube, chandler, blujay, duke, heerma a Herberta. Vsechny ze zahradnictvi. Takze hezky vzrostle. Ted uz mam zakaz nakupovat dalsi. :D :D zase az na podzim. ted me traopi ty slahouny u Heermy :( stalo se to nekomu s nove koupenou rostlinkou?
Uživatelský avatar
Derbis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 180
Registrován: 14 dub 2017, 12:06
Bydliště: Praha - zapad

Re: Pěstování kanadských borůvek v nádobách

Příspěvekod bradhal » 17 dub 2017, 10:59

Derbis, borůvky rostou nejen u Starkla v katalogu, buď v klidu. Přečti si pěkně celou borůvkovou sekci, určitě ti ukáže správnou cestu a poradí, čeho se vyvarovat. Já jsem měla borůvky v nádobách pár let, nové výhony taky netvořily nějak nadšeně, výrazně se to zlepšilo zasazením do bazénku. Asi jsem to nedělala úplně dobře. Ale jiní je v nádobách úspěšně pěstují. Počti si a ať se ti daří.
Info o odrůdě Heerma taky uvítám, mám ji letos novou. V Bauhausu, v Doubravicích i Zeře nabízejí pidi sazenice za asi 50 korun (vesměs čtyři odrůdy z Patriot, Darrow, Goldtraube, Bluecrop, Heerma, Brigitta, Poppins - asi správně Hortblue Poppins), tak jsem si ji vzala, že ji trochu popilám v nádobě.
Přeji pěkný den.
Uživatelský avatar
bradhal
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 552
Registrován: 08 dub 2012, 16:38
Bydliště: Moravský Kras, 500 m.n.m., MT10

Re: Pěstování kanadských borůvek v nádobách

Příspěvekod Derbis » 17 dub 2017, 11:24

Dekuji za radu. S11 Nesehnala jsem vubec Hannah's choice u Prahy. Pres eshop nechci zatim. Uz tak jsem objednala tresne a 1 mi prisla se spatnou podnozi. :( rada podporuji zahradkarstvi, ktera se o stromky staraji, nebo male soukromniky, kteri to maji doma. Rostlinky jsou za rozumne penize a v krasnem stavu. Ackoliv to na fotkach neni videt, ty boruvky jsou opravdu vzrostle. Chodim je kontrolovat denne. Cetla jsem na foru, ze se v prvnich letech dari boruvkam spis v kvetinacich, pak se to zmeni a uz se jim tak nedari. To je pak doba, kdy potrebuji presadit, dat uplne novou hlinu, aby zase mela nizkou ph, a mela vsechny ziviny ? Noo asi omrknu nejaky ten obchodak, co maji v nabidce. Praka bych si w odrudy, co nabizi starkl jeste - Heidi a Emily. Moc me zaujaly, kdyz je nesezenu nikde jinde, asi si je objednam.
Uživatelský avatar
Derbis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 180
Registrován: 14 dub 2017, 12:06
Bydliště: Praha - zapad

Re: Pěstování kanadských borůvek v nádobách

Příspěvekod Bobo » 17 dub 2017, 12:10

Zdravím!
Emilly jsme koupili v roce 2015 u Starkla, jinde jsem ji zatím neviděla. Přišla malá, pár výhonů, max. 20 cm vysoká, první rok byla ve velkém květináči, loni šla na jaře do země a letos poprvé vykvete, má celkem slušnou násadu, tak jsem na kvalitu a chuť plodů docela zvědavá, jestli to bude odpovídat vychvalování od Starkla nebo ne. Heidi jsme koupili loni ve školkách Litomyšl tříletou, teď ale nevím, jestli ta pokvete nebo ne, nejsem na zahradě každý den, takže se nemohu podívat. Ta je zatím zasazená ve velké nádobě.
Jinak máme rozkvetlou North Country (už je přesazená v zemi) docela hodně a jednu no name z Lidlu (v zemi), těsně před rozkvětem jsou Bluegold (v zemi), Reka (v nádobě) a Darrow (v nádobě), tak snad předpovídané mrazíky květům neublíží. Pro Prahu hlásí kolem -2° čtvrtek a pátek, což na Praze - Východ, kde máme zahradu, je vždy tak ještě o stupeň méně. Čmeláci létají i v tomhle hnusném chladném a větrném počasí a snaží se opylovat vše, co kvete.
Bobo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 108
Registrován: 14 zář 2016, 13:53
Bydliště: Praha - Východ 240 m.

Re: Pěstování kanadských borůvek v nádobách

Příspěvekod nene » 17 dub 2017, 12:15

Hannah's choice mají na prodejstromku.cz, minulý týden jsme tam byli osobně, rostliny nevypadají nejhůř, ale tak krásné jako ty vaše zatím nejsou. Jsou menší, mají jich docela dost a jsou všechny jak přes kopírák (je naděje, že nepošlou šunt, protože tam nic takového není).
Viděli jsme, co chystali pro e-shop na odeslání a rostliny (různé, ne borůvky) byly velmi pěkné. To jen pro info - borůvek tam mají hodně odrůd, bereme tam často a vždycky bez problému.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4237
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Pěstování kanadských borůvek v nádobách

Příspěvekod Derbis » 17 dub 2017, 12:34

Ja kupuji vse ve skolicce v Kozolupech, tak chteli za tu vetsi Bluegold 200kc, za male 150kc. Ty male rovnou plodili. Pak u Prahy v Letech. Tam jsem sehnala cely zbytek za 195 -345kc. Maji tam krasny vyber (hezkych, neprobranych) Odrud: nortneco, herbert, duke, bluejay, bluecrop, chandler, heerma, zbytek si nepamatuji. Chandlera mam z Cernosic od Garneo, ten byl nejdrazsi 454kc, ale fakt nadhernej. Ted budeme mit cestu na Sumavu, tak cestou mam taky jednu pani, ktera ma Berkley za 150kc, uz plodici. Obvolala jsem kvuki boruvkam vsechny zahradnictvi kolem 40km. Urcite se mrknu tedy na tu Hannah. Ma tu same chvaly. Uplne jste me navnadili. Chodim si s nimi povidat, jsou to moje miminka. :D :D manzel me musi drzet, abych je neprepecovala. :D12 v Jesenici je taky skryte zahradnictvi na zahradce(nevim zda maji boruvky)ale je to v ulici za ceskou sporkou. To mam od ridicu doporuceni. Pan je skvelej, da se s nim mluvit. Mam od nej svestku. A ma barevne levandule.
Uživatelský avatar
Derbis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 180
Registrován: 14 dub 2017, 12:06
Bydliště: Praha - zapad

PředchozíDalší

Zpět na BORůVKY ( Vaccinium )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků

cron