Pawpaw - Asimina triloba

zde můžete probrat vše o pěstování pawpaw

Moderátor: Stanley_51

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod EQS » 11 dub 2024, 22:26

moonvil píše:Tou Primou to už neopylíš pokud tam není více květů než ten jeden.

Su tam tri ale su v podobnej faze.. super dakujem za tip.. skusim teda opelit Primu pelom zo Sunflower S6
EQS
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 22
Registrován: 31 srp 2022, 11:57
Bydliště: Svätoplukovo, okres Nitra (146 m n. m.)

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod MikeDundee » 17 dub 2024, 17:36

Nemáte náhodou někdo k prodeji odrůdu Halvin ? (může být klidně letošní roubovanec). Marně jej několik let sháním. Děkuji za případné SZ.
MikeDundee
ouško
ouško
 
Příspěvky: 75
Registrován: 17 čer 2016, 17:24
Bydliště: Olomoucko 280m

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod Franz » 17 dub 2024, 18:19

MikeDundee píše:Nemáte náhodou někdo k prodeji odrůdu Halvin ? (může být klidně letošní roubovanec). Marně jej několik let sháním. Děkuji za případné SZ.

Čím je výjimečná-jen zvědavost odrůd je mnoho a favoritů mnohem méně
Franz
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 420
Registrován: 28 čer 2012, 07:25
Bydliště: Hranice 240 m.n.m

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod MikeDundee » 18 dub 2024, 20:12

Franz píše:Čím je výjimečná-jen zvědavost odrůd je mnoho a favoritů mnohem méně


Vycházel jsem ze zahraničních diskuzních fór a popisů ve školkách kde ji prodávají (USA) - přírodní selekce nalezená v houštinách státu Iowa (severnější stát), měla by dozrávat časně a být tedy vhodná i do severních regionů (někteří v diskuzi tvrdili že jim dozrává 3 týdny před ostatními odrůdami, samozřejmě nevím s čím to porovnávali), nemá takovou tu pachuť (svrbění jazyka) po konzumaci jako některé jiné odrůdy, údajně má chuť trochu po ananasu (hodně diskutujících si chuť pochvaluje), má mít velké plody. Myslím, že jeden rok vyhrál i cenu v jedné kategorii na Paw paw soutěži v Ohio.
MikeDundee
ouško
ouško
 
Příspěvky: 75
Registrován: 17 čer 2016, 17:24
Bydliště: Olomoucko 280m

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod paloo » 18 dub 2024, 21:04

MikeDundee píše:
Vycházel jsem ze zahraničních diskuzních fór a popisů ve školkách kde ji prodávají (USA) - přírodní selekce nalezená v houštinách státu Iowa (severnější stát), měla by dozrávat časně a být tedy vhodná i do severních regionů (někteří v diskuzi tvrdili že jim dozrává 3 týdny před ostatními odrůdami, samozřejmě nevím s čím to porovnávali), nemá takovou tu pachuť (svrbění jazyka) po konzumaci jako některé jiné odrůdy, údajně má chuť trochu po ananasu (hodně diskutujících si chuť pochvaluje), má mít velké plody. Myslím, že jeden rok vyhrál i cenu v jedné kategorii na Paw paw soutěži v Ohio.

Mám 3 metrový strom,ak sa chceš presvedčiť,že čo si tu popísal je pekne povedané klamstvo tak sa prídi v jeseň presvedčiť :wink: Rastlina je dovoz usa S18
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7348
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod MikeDundee » 18 dub 2024, 21:15

paloo píše:Mám 3 metrový strom,ak sa chceš presvedčiť,že čo si tu popísal je pekne povedané klamstvo tak sa prídi v jeseň presvedčiť :wink: Rastlina je dovoz usa S18

Tak jestli to tak opravdu je, tak mám o starost méně ;-) A co konkrétně je na ní špatné ? Chuť, velikost, doba dozrávání.... ?
P.S. Existují 2 odrůdy - Halvin a Halvin's Sidewinder. Ten druhý má mít malé plody. Nemohlo třeba dojít k nějaké záměně odrůdy ?
MikeDundee
ouško
ouško
 
Příspěvky: 75
Registrován: 17 čer 2016, 17:24
Bydliště: Olomoucko 280m

Předchozí

Zpět na PAWPAW ( Asimina )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků