Pawpaw - Asimina triloba

zde můžete probrat vše o pěstování pawpaw

Moderátor: Stanley_51

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod Franz » 11 črc 2018, 17:00

Jistě, ale takové nemám. Takže významnější je tedy voda, než slunce, chápu-li to správně. Zasadím to tedy dole na zahradě, kde můžu zařídit dostatek vody, kvalitní zeminu, ale s tím, že na slunci budou tak do 13-14 hodiny, a pak až do večera ve stínu. A nebo je raději vměstnat do mezer mezi jiné stromy, kde budou chvíli na slunci a chvíli v polostínu?[/quote]

určitě to stačit bude celodenní slunce není nutné voda je potřebnější :D4
Franz
nováček
nováček

Příspěvekod petrlcr » 17 črc 2018, 21:28

To mně se zase maďouly na zahradě utopily. Dal jsem je do Mokrá a uhnily jim kořeny. Jsou dost náročný na vzduch v půdě. Když mokro, tak proudící voda. Stagnující voda blízko povrchu jim také vadí.
petrlcr
pokročilý
pokročilý

Příspěvekod nene » 17 črc 2018, 23:19

petrlcr píše:To mně se zase maďouly na zahradě utopily. .

Protože vysoko spodní voda?
nene
velitel
velitel

Příspěvekod petrlcr » 18 črc 2018, 17:41

Ano, je to tak. Voda se mi pohybuje na zahradě především vertikálně. V zimním období a na jaře je těsně pod povrchem, přes léto i přes metr hluboko. Tím že se tlačí k povrchu podzemní voda, je to o to horší, protože podzemní voda je chudá na kyslík. Loňský podzim byl u nás strašně mokrý, tak asiminy stály půl roku ve vodě. K kombinaci s jílovitou půdou jim to udusilo kořeny. Musel jsem půdu do nějakých 40 cm drenážovat. Spodní voda by tedy neměla nad tuhle úroveň vystoupit a myslím že rostlinám 40 cm na prokořenění může stačit. V téhle hloubce by měli najít vláhu i přes léto.
petrlcr
pokročilý
pokročilý

Příspěvekod nene » 18 črc 2018, 21:39

My právě máme dvě asiminy na horní části zahrady, sice ve stínu, ale v největším suchu, musíme hodně zalévat ale kupodivu se jim docela daří. Další asiminy jsme vloni a letos vysadili do dolní části zahrady, kde jsme před časem museli udělat asi 40 cm navážku, aby tam zjara nestála voda. Vloni vysazená Alegheny na tomto místě má letos první plod, ale s vysokou hladinou spodní vody jsme si dělali docela starosti. Naší výhodou je snad velmi propustná písčitá půda.
nene
velitel
velitel

Příspěvekod Jožka » 19 črc 2018, 10:55

Moje asiminy jsou taky polovinu dne ve stínu protože soused má velké ořechy které stíní. Asimina to zvládá dobře, ale vzhledem k suché písčité pudě zalévám nejmín třikrát do týdne a přírustky jsou dobré, jinak v suchu moc neroste.
Jožka
nováček
nováček

Předchozí

Zpět na PAWPAW ( Asimina )