Odroda Pawpaw-Asimina triloba. Ktorá dozreje aj na severe?

zde můžete probrat vše o pěstování pawpaw

Moderátor: Stanley_51

Re: Odroda Pawpaw-Asimina triloba. Ktorá dozreje aj na sever

Příspěvekod milos 51 » 16 led 2016, 15:24

Chtěl jsem poslat ještě jednu fotku ,kde jsou rouby sesazeny . Dělám vše přesně podle návodu a když kliknu na "CANCEL" -tak konec. Co se stalo??
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1868
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

Re: Odroda Pawpaw-Asimina triloba. Ktorá dozreje aj na sever

Příspěvekod milos 51 » 16 led 2016, 15:33

Obrázek
Sesazené rouby. Předcházející dotaz prosím ignorujte.
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1868
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

Re: Odroda Pawpaw-Asimina triloba. Ktorá dozreje aj na sever

Příspěvekod Rudolf M » 16 led 2016, 22:49

milos 51 píše:Chtěl jsem poslat ještě jednu fotku ,kde jsou rouby sesazeny . Dělám vše přesně podle návodu a když kliknu na "CANCEL" -tak konec. Co se stalo??

Vím, že bych se neměl posmívat, ale fakt mě to rozesmálo :D .

Jinak super fotodokumentace, dost poučné! Díky za ni.
Uživatelský avatar
Rudolf M
generál
generál
 
Příspěvky: 1289
Registrován: 26 bře 2015, 22:30
Bydliště: Mrchojedy 460 mnm

Re: Odroda Pawpaw-Asimina triloba. Ktorá dozreje aj na sever

Příspěvekod ZdenekCernoch » 17 led 2016, 14:41

snad dnes dostanu fotky z chorvatska jak vypadají přeroubované asiminy tímto způsobem loni na jaře.
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Odroda Pawpaw-Asimina triloba. Ktorá dozreje aj na sever

Příspěvekod milos 51 » 17 led 2016, 20:00

RudolfM: Dnes jsem se s tím pochlubil dětem a taky byl výbuch smíchu. Nikdy bych nevěřil ,že bude v důchodu tak veselo.
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1868
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

Re: Odroda Pawpaw-Asimina triloba. Ktorá dozreje aj na sever

Příspěvekod onry » 18 led 2016, 02:05

ZdenekCernoch píše:snad dnes dostanu fotky z chorvatska jak vypadají přeroubované asiminy tímto způsobem loni na jaře.

Ještě dotaz kdy asi brát rouby a kdy roubovat? Díky
onry
člen
člen
 
Příspěvky: 431
Registrován: 16 říj 2008, 15:46
Bydliště: 16km jižně od Brna, 192 n.m.

Re: Odroda Pawpaw-Asimina triloba. Ktorá dozreje aj na sever

Příspěvekod ZdenekCernoch » 18 led 2016, 07:24

rouby lze odebírat v podstatě kdykoli během zimy před zahájením vegetační doby. Roubujeme až v době kdy je podnož v míze. Tj. až začnou rostliny rust a délka pupenů je kolem 1 cm. :wink:
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Odroda Pawpaw-Asimina triloba. Ktorá dozreje aj na sever

Příspěvekod jkuba » 01 úno 2016, 17:53

ZdenekCernoch píše:Vyzkoušet se má všechno. Změřit pH by měl být základ jak se posunout dále ke zjištění problému. Optimální pH dle zdroje z pawpaw.kysu.edu je 5,5 až 7

Pokud bude ph v normě je potřeba hledat řešení problému jinde a to opatrným vykopáním rostlin s kontrolou kořenové části. :roll:



Tak jsem konečně dostal tomu PH podle lakmusových papírků: PH Jílové podloží, původní hlíny, nové hlíny 7. Nejvíc měl asi kompost kolem 7,5 - 8 - pak jsem zjistil že kompostárna PH upravuje aby nebyl kyselý. Čím tedy snížit PH - koukal jsem na síran amonný, nebo nějaké hnojivo pro borůvky?

Jakub
jkuba
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 5
Registrován: 11 led 2016, 14:26
Bydliště: okres Česká Lípa cca 320mnm

Re: Odroda Pawpaw-Asimina triloba. Ktorá dozreje aj na sever

Příspěvekod paloo » 03 úno 2016, 20:07

jkuba píše:Zdravím, koupil jsem si tři Asiminy Prolific, Overlease, Taytwo + dva semenáče, mám tu táké jílovitou půdu proto jsem pro každou odvezl 2 kolečka (díry hlavně do hloubky) jílovice a dal pěknou půdu. Mám ale velmi slabé přírustky 1. rok cca 3cm druhý 5cm u roubovaných a asi 10cm u semenáčů. Hnojím 3x ročně celou zahradu na jaře a v létě tekutým hnojivem s dusíkem, a na podzim podzimní granule, v zimě jako ochranu a pohnojení hromádka kompostu. Vše mi roste celkem obstojně stromy (švestky, moruše, hrušeň) metrové přírustky jen asiminy. Letos bych tomu chěl nějak pomoct, poradíte jak? Víc pohnojit, přesadit, zkusit nějakou drenáž, změřit PH?
Jinak poloha Českolipsko 320mnm skoro rovina, na jaře mírný stín od soudevic keřů, přes léto plné slunce. Zálévám když je sucho každý večer.
Díky Jakub

Podľa mňa rastliny nerastú lebo sú to nejaké nepodarky.Chcelo by vidieť foto aké si to kúpil.Tiež mám 3 rastliny z tohto zdroja a nestoja za nič S13 http://www.nuttrees.net/pawpaw.html
Tiež mám takú istú pôdu a skúsenosť,že v tej istej pôde keď je rastlina životaschopná rastie ako blbá a keď je to scípak tak nepomôže nič :D4
A k hnojeniu ak si čítal všetko tak je tu popísané hnojivo čo potrebujú asimíny:napr.toto http://www.agromanualshop.cz/kristalon-special-25kg/
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7348
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Odroda Pawpaw-Asimina triloba. Ktorá dozreje aj na sever

Příspěvekod paloo » 18 bře 2016, 06:28

Tak po hurúcom dni a mrazivej noci sa rozhoduje v priesmyku o tohtoročnej úrode.Guličky boli naliate a teraz buď padnú alebo nie S2
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7348
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Odroda Pawpaw-Asimina triloba. Ktorá dozreje aj na sever

Příspěvekod Hornet » 05 dub 2016, 19:40

Mám hodně laický dotaz ohledně Asiminy. Nikde jsem se nedočetl, v jaké maximální nadmořské výšce v ČR ji ještě má smysl pěstovat - takže co říkáte na 850 m.n.m. na Sušicku (Šumava)? I když je to hodně, tak se ptám, protože kromě choulostivých cedrů himalájských a kryptomerie se mi daří pěstovat i téměř subtropickou sekvoj vždyzelenou, i rajčata venku většinou odzrají... Existuje nějaká odrůda Asiminy do takové oblasti, u které je šance, že jí dozrají plody?
Hornet
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 3
Registrován: 05 dub 2016, 12:08

Re: Odroda Pawpaw-Asimina triloba. Ktorá dozreje aj na sever

Příspěvekod Marek107 » 05 dub 2016, 20:13

Hornet píše:Mám hodně laický dotaz ohledně Asiminy. Nikde jsem se nedočetl, v jaké maximální nadmořské výšce v ČR ji ještě má smysl pěstovat - takže co říkáte na 850 m.n.m. na Sušicku (Šumava)? I když je to hodně, tak se ptám, protože kromě choulostivých cedrů himalájských a kryptomerie se mi daří pěstovat i téměř subtropickou sekvoj vždyzelenou, i rajčata venku většinou odzrají... Existuje nějaká odrůda Asiminy do takové oblasti, u které je šance, že jí dozrají plody?

Za sebe mužu říc to nemá cenu zkoušet venku možná ve skleníku. Ale jsou tu zkušenější co se týká severských oblastí třeba Paloo ti určitě napíše.
Marek107
oficír
oficír
 
Příspěvky: 574
Registrován: 28 srp 2008, 12:37
Bydliště: Veseli nad Morovou, 170 m.n.m

Re: Odroda Pawpaw-Asimina triloba. Ktorá dozreje aj na sever

Příspěvekod paloo » 05 dub 2016, 20:42

Hornet píše:Mám hodně laický dotaz ohledně Asiminy. Nikde jsem se nedočetl, v jaké maximální nadmořské výšce v ČR ji ještě má smysl pěstovat - takže co říkáte na 850 m.n.m. na Sušicku (Šumava)? I když je to hodně, tak se ptám, protože kromě choulostivých cedrů himalájských a kryptomerie se mi daří pěstovat i téměř subtropickou sekvoj vždyzelenou, i rajčata venku většinou odzrají... Existuje nějaká odrůda Asiminy do takové oblasti, u které je šance, že jí dozrají plody?


Zabudni a ušetríš :mrgreen:
Ak chceš počítať viac tak ti neskôr ak budeš chcieť napíšem :D4
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7348
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Odroda Pawpaw-Asimina triloba. Ktorá dozreje aj na sever

Příspěvekod Hornet » 05 dub 2016, 21:54

Je mi jasné, že je to v takové oblasti skoro nemožné, ale to samé jsem si myslel i Sequoia Sempervirens a už asi 8 let krásně roste, takže kdyby byla aspoň teoretická možnost, zkusil bych zaexperimentovat i s Asiminou. :)
Hornet
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 3
Registrován: 05 dub 2016, 12:08

Re: Odroda Pawpaw-Asimina triloba. Ktorá dozreje aj na sever

Příspěvekod onry » 05 dub 2016, 23:26

Hornet píše:Je mi jasné, že je to v takové oblasti skoro nemožné, ale to samé jsem si myslel i Sequoia Sempervirens a už asi 8 let krásně roste, takže kdyby byla aspoň teoretická možnost, zkusil bych zaexperimentovat i s Asiminou. :)

Pokud mohu doporučit- Já mám celkovou úspěšnost 3:1 na asi 3 asiminy zasazené se jedna chytí a roste.A to jsem skoro ideální polohou (Jižní Morava). Asi bych tedy doporučil zkusit semenáčky: semena už není problém získat i z rostlin z ČR. A až naroste stromek a budeš mít jistotu ujmutí kořenů tak naroubovat... Bude to asi trochu déle trvat, ale minimálně ušetříš a třeba i budeš mít štěstí na kvalitní semenáč.
onry
člen
člen
 
Příspěvky: 431
Registrován: 16 říj 2008, 15:46
Bydliště: 16km jižně od Brna, 192 n.m.

PředchozíDalší

Zpět na PAWPAW ( Asimina )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků