Pawpaw - Asimina triloba

zde můžete probrat vše o pěstování pawpaw

Moderátor: Stanley_51

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod milos 51 » 25 srp 2019, 10:38

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Odrůda pro sever . PA Golden3 . Dnes jsem našel na zemi pod stromem . Velikost 8cm ,váha 81g. Dokonale vyzrálý ,krémový, sladký,voňavý . Vloni byl první zralý plod této odrůdy poslední den prázdnin . Letos je to o týden dřív . Vzhledem k suchu a těm vedrům jí velikost plodu odpouštím . Odrůdu mám přiroubovanou v Primě 1216 .
milos 51
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 12 čer 2013, 07:26
Bydliště: Břeclav 162 m.n.m.

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod Hofis » 25 srp 2019, 22:08

Také mám letos plody na Primě celkem malé, ale myslím, že jí zbrzdil u nás chladný květen a bude letos později. Alespoň doufám. Minulý velmi teplý rok dozrávala koncem září.
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3762
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod ZdenekCernoch » 25 srp 2019, 22:10

loni byly v chorvatsku plody na asiminách velký, ale letos to bude slabota. Plodu je hodně stejně jako loni, ale velikost proti lonsku třetinová a suchem to nebude . Chčije tam letos fakt festovně. Jediná možnost kosa v květnu jinak vody neurekom a teplo taky.
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod antarian » 29 srp 2019, 20:17

Asi mi ten pawpaw fakt neni souzenej :-)

Dalsi zdecimovanej krtkem ... Verim tomu ze za tri roky by to bylo fuk a ty krtince by i hezky provzdusnili i pudu ale u tech pawpaw se zadnejch trech let asi nikdy nedockam :-)

Nejhorsi je ze mam vysazenejch cca 80 keru a stromku a at se deje co se deje.... Vzdycky si vsechno vybere pawpaw :-))))
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 797
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod ZdenekCernoch » 29 srp 2019, 20:41

u mě na to jdou jen slizský bestie v zahradě a že jich tu mám půlím na počkání S13 nebo lepši let plavmo do řeky S14
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod antarian » 29 srp 2019, 21:51

ZdenekCernoch píše:u mě na to jdou jen slizský bestie v zahradě a že jich tu mám půlím na počkání S13 nebo lepši let plavmo do řeky S14


ty prej krtci likvidujou a maj k obedu :-D proto sou ty krtci i uzitecny, likvidujou i skudce :-D Blby je, ze nejdriv musej ty stromky vyrust a toho se nedockam :-)

Kazdopadne Krtka klidne prenecham, zdarma za odvoz :-D :-D :-D

Se slimakama problem nemam asi hlavne proto, ze mam plnou zahradu zab a ty je spolehlive likvidujou :-D (kazdorocne mam v jezirku stovky mozna tisice pulcu :-) )

ps. ta plasicka piskaci na krtky jinak funguje, problem je ze se misto odstehovani jen presunul jinam :-D Mam v zasobe dalsi dve plasicky, ale mam strach to instalovat, protoze nevim kam se presune priste :-)
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 797
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod Rudolf M » 03 zář 2019, 13:09

Ahoj, tady je náš letošní rekordman, za 7 let co Asiminy pěstujeme (tato je v zemi 3 rokem) jsme takový přírůstek neměli. Letos mají ty největší 40 cm. Ale tahle má přírustek 1 m, a dokonce stále ještě roste S8 .
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Rudolf M
generál
generál
 
Příspěvky: 1267
Registrován: 26 bře 2015, 22:30
Bydliště: Mrchojedy 460 mnm

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod MikeDundee » 03 zář 2019, 13:36

Rudolf M: Čím to hnojíš ?
Koukám taky, že to máš v kačírku, který funguje jako kamenný mulč a brání vysychání povrchu půdy a zároveň krotí konkurenci plevelů. Taky tam podle mě kondenzuje voda z teplejšího vzduchu, který se dostane do puklinek a ochladí se.
Vypozoroval jsem, že se rostlinám v jakémkoliv kamenném mulči daří více (mám v tom fíky a vinnou révu na terase a roste to jak blázen) než jinde v zahradě, kde mám buď štěpku nebo nějaký živý rostlino mulčový podrost. A to vůbec rostliny v kačírku narozdíl od zbytku zahrady nezalévám. Kamarád zamulčoval čedičem rybízy a najednou měly přírůstky trojnásobné.
Na druhou stranu to nejde aplikovat všude, přece jen se ten štěrk, kačírek aj. zanáší, pokud tam nedám geotextilii, tak to postupně zaroste truskavec atd.
MikeDundee
ouško
ouško
 
Příspěvky: 72
Registrován: 17 čer 2016, 17:24
Bydliště: Olomoucko 280m

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod Rudolf M » 03 zář 2019, 20:11

No ten kačírek nevim, měřil jsem to a je od rostliny 30 cm. Ten je tam jako cestička co vede kolem Asiminy. Ale jinak ano, při zalívání se to lilo hodně do toho kačírku, protože se to dobře vsakuje. Samotná rostlina je ve svahu a ta zalejt prakticky nejde, všechno hned steče, jinak mulč jako takový nemá. Jen holou půdu.
Hnojila se asi tak 5x za léto, jednou kravincem, pak na střídačku síranem. Máme v zahradě mnohem lépe opečovávané stromy (mulč, hnojení, víc zálivky) a mají max 40 cm přírůstky, tahle rostlina asi narazila kořenem na zlatou žílu nebo nevim S14 .
Uživatelský avatar
Rudolf M
generál
generál
 
Příspěvky: 1267
Registrován: 26 bře 2015, 22:30
Bydliště: Mrchojedy 460 mnm

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod antarian » 07 zář 2019, 11:13

Co myslite? Ma to sanci prezit? 10 dnu po zasahu krtkem, snazim se to drzet vlhke, ale prijde mi to bez sance. (Mozna listy pusobi trochu svezeji kdyz ted zaprselo, ale aspon trochu zvednout se nechteji)

Listy jsou zatim zelene ale totalne svesene, jak je videt na porovnani dvou ruznych stromku. Oni vsechny ty moje pawpaw vypadaj ne moc dobre, nekterym uz zloutnou listy, maji je okousany ale nemaji je takhle extremne svesene.


Ten zdecimovanej je ten druhej.

Obrázek

Obrázek
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 797
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod moonvil » 07 zář 2019, 12:27

Pokud to byl opravdu krtek a jen se povrtal okolo kořenů, tak to myslím v pohodě přežije.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4030
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod pavell » 07 zář 2019, 12:45

Antarian řekl bych že přežije, moje vypadaly hůř a přežily. Připadají mi celkem v pohodě, když tak dej vědět jak dopadl.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod antarian » 15 zář 2019, 13:57

pavell píše:Antarian řekl bych že přežije, moje vypadaly hůř a přežily. Připadají mi celkem v pohodě, když tak dej vědět jak dopadl.


uvidime po zime, jak to dopadne... Snad bude mirna zima a prezije toho co nejvic :-)

Plus jeste dalsi dotaz na skladovani pawpaw v kvetinaci (mala rostlinka viz. Foto. To je to co me zbylo z golden pa3 :-) po demolici a nakonec sevzpamatovala tesne nad roubem a zbytek uschnul)

Nejradsi bych dal pawpaw do venkovni garaze (ale kdyz je venku minus 20 tak se to klidne na minus 5 az 10 dostat - sucha zima)

Obrázek
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 797
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod moonvil » 15 zář 2019, 17:16

Pokud není těsně před smrtí, tak v garáži přežije v pohodě - když ten malý kontejner pro jistotu obsypeš ještě mulčem ve větším kýblu, šance na úspěch bude velmi vysoká.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4030
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod Hofis » 16 zář 2019, 17:03

Asimina (Prima 1216) letos celkem 8 plodů, ještě ani náznak měknutí ani charakteristické vůně. Dle Rudovy rady jsem větvě raději vyvázal, i když velikost plodů je letos opravdu malá, zatím tak velikost trochu větších jablek... :(
Obrázek
Foto: Varnsdorf, 15.09.19
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3762
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

PředchozíDalší

Zpět na PAWPAW ( Asimina )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník