Pawpaw - Asimina triloba

zde můžete probrat vše o pěstování pawpaw

Moderátor: Stanley_51

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod jaro » 24 dub 2018, 20:52

S14 Obrázek Aktualne v Stropkove.
Naposledy upravil jaro dne 24 dub 2018, 21:37, celkově upraveno 1
jaro
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 210
Registrován: 14 zář 2014, 00:44
Bydliště: Stropkov SR 200m.n.m.

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod ZdenekCernoch » 24 dub 2018, 21:06

Rudolf M píše:
Až budu mít plantáž a budou se mi lámat větve od plodů, tak se na opylování taky vykašlu, do tý doby budu rád za první plod vlastnoručním opylením. Po 8 letech na Asimině od tebe by mě to opravdu potěšilo S9 .


mě už na zahradě kvete více jak 80 semenáču. Vše naprosto bez jakéhokoli zásahu v dzungli zákon silnějšího. Bez hnojení bez řezu nic jen vysazeno 10-15 cm rostlinky a od tý doby žádná udržba.
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod alex » 25 dub 2018, 10:19

u mna zachvilu uz bude po kvetoch. Cez weekend boli vacsinou len samicky, vcera som videl 90% samcekov, skoro som nestihol poopelovat
alex
člen
člen
 
Příspěvky: 463
Registrován: 15 lis 2016, 17:30
Bydliště: Rajka, HU | 126m | USDA 7b

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod Rafał » 26 dub 2018, 12:28

Muze mi nekdo odpoveded,jestli je sance na vystaviste Flora vOlomoucu nebo Florija V Kromeriz koupit sazenice asiminy ?
Rafał
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 43
Registrován: 11 lis 2010, 17:51
Bydliště: vesnice v Polsku nedaleko Osoblaha(242 m.n.m)USDA 6b

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod Jožka » 26 dub 2018, 17:19

V lonském roce jsem na Florii v Kroměříži byl a Asiminy tam nebyly, možná že byly vyprodané to nevím, jenom jsem našel nějaké Tomely dovoz z Polska bez označení odrudy (možná že to byly semenáče).
Jožka
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1198
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod ZdenekCernoch » 26 dub 2018, 18:24

Rafał píše:Muze mi nekdo odpoveded,jestli je sance na vystaviste Flora vOlomoucu nebo Florija V Kromeriz koupit sazenice asiminy ?


snad jen pokud někdo doveze z Itálie a to fakt asi v týto době nehrozí . :D
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod nene » 26 dub 2018, 18:43

Tohle je hned u Olomouce a pawpaw mají. Za 890Kč. Většinou mají Primu.
https://www.drozdin.cz/cenik.htm
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4223
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod ZdenekCernoch » 26 dub 2018, 20:01

nene píše:Tohle je hned u Olomouce a pawpaw mají. Za 890Kč. Většinou mají Primu.
https://www.drozdin.cz/cenik.htm


však říkám dovoz Itálie
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod Rafał » 26 dub 2018, 21:24

Moc dekuji za odpowedi panove!
Drozdin znam,uż jsem tam był a Prima 1216 mam taky.Myslel jsem na dalsi skolky .Vśiml jsem si,że s nakupem sazenic asiminy se shorśuje,a to by melo byt naopak.Nerozumim jen proć?
Rafał
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 43
Registrován: 11 lis 2010, 17:51
Bydliště: vesnice v Polsku nedaleko Osoblaha(242 m.n.m)USDA 6b

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod Radim K » 26 dub 2018, 21:51

Přesně tak. S Asiminami je to čím dál horší, a to už jsem dávno slyšel z úst hned několika lidí, že roubování a prodej chystají rozjet ve velkém, že tím srazí cenu na polovic, že bude asimina v každé zahradě a další řeči S1 . Realita je taková, že český a slovenský trh zásobuje s malými rostlinami Andrej Danko, jiní jednak nejsou ochotni posílat, nebo se na to vybodli a nebo se vyprdnou na to, poslat někomu jen 2-3 rostliny... Taková je situace českého trhu s Asiminami. Co si sami nenaroubujeme, prostě kupujeme u Kastnera v Bambuscentru u Slaného. Kytky nejsou nejlevnější (určitě dovoz Itálie) ale jsou tam občas zajímavé odrůdy, bývají už pěkné a všechny rostliny odtud mají perfektní přírůstky, i první rok po výsadě v našich podmínkách třeba 30 cm. Zatímco před 9 lety Asiminy od Zdeňka z Itálie, zasazené v pytlíku jílu, prvních 5 let měly přírůstky 3-5 cm/rok a mě tehdá u Brna postupně odešly, zůstala jen Prima tady v Mrchojedech, která měla až loni první plody...
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1906
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod ZdenekCernoch » 26 dub 2018, 22:16

Radim K píše:Přesně tak. S Asiminami je to čím dál horší, a to už jsem dávno slyšel z úst hned několika lidí, že roubování a prodej chystají rozjet ve velkém, že tím srazí cenu na polovic, že bude asimina v každé zahradě a další řeči S1 . Realita je taková, že český a slovenský trh zásobuje s malými rostlinami Andrej Danko, jiní jednak nejsou ochotni posílat, nebo se na to vybodli a nebo se vyprdnou na to, poslat někomu jen 2-3 rostliny... Taková je situace českého trhu s Asiminami. Co si sami nenaroubujeme, prostě kupujeme u Kastnera v Bambuscentru u Slaného. Kytky nejsou nejlevnější (určitě dovoz Itálie) ale jsou tam občas zajímavé odrůdy, bývají už pěkné a všechny rostliny odtud mají perfektní přírůstky, i první rok po výsadě v našich podmínkách třeba 30 cm. Zatímco před 9 lety Asiminy od Zdeňka z Itálie, zasazené v pytlíku jílu, prvních 5 let měly přírůstky 3-5 cm/rok a mě tehdá u Brna postupně odešly, zůstala jen Prima tady v Mrchojedech, která měla až loni první plody...


Ano je to tak. Řeším ještě jeden problém a ten je fakt velkej. Vysoká mortalita asiminy do výsadby v chorvatském sadu.
Když chorvati někde chystaji sad na asiminu prostě jen vyklučí kus buřeně to by bylo v pohodě. Jenže oni vezmou půdní frezu a profil ornice dejme tomu kolem 20 - 25 cm promíchaj do hloubky kolem 70 cm. Ani plevel v tom neroste natož asimina. Natáhnou kapkovou závlahu vysaděj asiminy a pak se diví, že to chcípe jak na běžícím pásu.
Humus veškerý žádný, je to žlutina žádná ornice.
Dobrá zpráva je, že mám ted aktuálně kolem 15 000 semenáčku z lonského výsevu a letos to bude podobné. Našel jsem zeminu , mám matečnici a snad pokud to nezmrzne tak i nové špičkové odrudy z premium paw paw seeds.
Už mám kytky i v německu a postupně to rozjedu více . O víkendu jedu s kytkami do Švýcarska. To zas bude zážitek na celnici :D15 8 % clo a všechny dokumenty ke kytkám malej horor a byrokracie S15 a více než 2000 km za volantem L4H3 od patečního večera do neděle večera .
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod Rafał » 29 dub 2018, 22:21

.Velika skoda,że tak to vypada.Ted je mi lito,że jsem nenakoupil vice sazenic ,kdy była prileżitost.Napriklad v skolce v Hranicech,pan Miroslav mel tam oprawdu mnostvi odrud a perfektni stromy,s velkou korenovou kouli.
Można nekdy skusim jit na Trebiz,diky na inf.
Mam 2 odrudy ktere v lońskem roce prinaśeli ovoce,Jsou to Overleese a Prolific.Problemem je ,że Prolific kvete pozdeji a mnohem vetśi polovina kvetu na Overleese zustava neopylovana. Także musim koupit variantu,napr. PA Golden,ktera zacina kvitnout drive od Overlesee,aby prvni kvety byli vżdy opylovane. Samozrejme jestli bude prilezitost koupim i dalsi ,ale 1 musi byt rana.
15000 ,to oprawdu vytvari dojem !
Rafał
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 43
Registrován: 11 lis 2010, 17:51
Bydliště: vesnice v Polsku nedaleko Osoblaha(242 m.n.m)USDA 6b

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod nene » 29 dub 2018, 22:47

Nebylo by jednodušší sehnat rouby různých odrůd a naroubovat je do koruny stávajících stromků ?
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4223
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod Milosmail » 29 dub 2018, 23:23

https://postimg.cc/gallery/2rtltpgvc/

Návštěvník, jestli se nepletu, tak každý z květů je jiného pohlaví ..
Milosmail
nováček
nováček
 
Příspěvky: 142
Registrován: 03 kvě 2017, 13:01
Bydliště: Kousek pod Brnem

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod Rafał » 30 dub 2018, 09:15

V lonskem roce uz jsem snażil opylowat Overleese svym vlastnim pylem,ale nic ne było svazano.Jen pośledni kvet kteri mel pyl s Prolifica udrżel 1 ovoc.
Dneska Budu uż mit pyl s Prolifica,ale Skusim opylovat Overleese svym vlastnim taky.
Misto na nekolik asimin mam,także nemusim a nechci Roubovat 2 odrud na 1 stromek.kusy
Rafał
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 43
Registrován: 11 lis 2010, 17:51
Bydliště: vesnice v Polsku nedaleko Osoblaha(242 m.n.m)USDA 6b

PředchozíDalší

Zpět na PAWPAW ( Asimina )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků