Pawpaw - Asimina triloba

zde můžete probrat vše o pěstování pawpaw

Moderátor: Stanley_51

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod nene » 20 čer 2021, 15:14

To vypadá dobře.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4228
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod pavell » 20 čer 2021, 15:28

Jo, jo, Prima má určitě šanci , ale při této velikosti ještě není vyhráno.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod Jožka » 20 čer 2021, 16:03

lipoti píše:Letos mi poprvé vykvetla Asimina (Prima), ze třech květů nasadila plody a ty se zatím stále drží a rostou. Tak se chci zeptat, jestli je nějaká šance, že je udrží, nebo raději nemám doufat?

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Jsem na tom taky tak, priroubovana větev na semenaci nasadila první plody tak uvidíme jestli to dozraje.
Jožka
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1199
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod antarian » 20 čer 2021, 21:24

Tak u me zatim takto.

Obrázek

Plody se zacali pekne nalevat, tak verim ze pokud neprijde nejaka pohroma jako u manga o metr vedle tak by to snad mohlo klapnout
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 798
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod nene » 20 čer 2021, 21:26

Ááá, tady někdo zodpovědně bzučel :) S6 ....
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4228
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod antarian » 20 čer 2021, 22:15

No rikal jsem si ze to necham prirode a pak jsem uklizel v dilne a byla tam bota s rozbitou tkanickou :-)

Neodolal jsem a par kvetum pomohl s tim ze uvidim jestli se opyluji i jine...

Bohuzel nevim ktere ... Takze ted netusim jestli je potreba pomoct nebo ne.

Diky tomu ze to byla akce fakt na 2 minuty, tak to asi zatim klidne budu praktikovat, nez tech stromku bude vice.

Pokud bude pristi rok vubec cim :-( doufam ze budou kvest dalsi 2 stromky a tim padem nebude vadit pokud bude mango kaput.
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 798
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod vlado69 » 21 čer 2021, 14:53

Taky mě to nedalo a oplodňoval jsem. Letos je teda clustříků neúrekom, to nemůžou stromky udržet
vlado69
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 330
Registrován: 17 lis 2008, 23:10
Bydliště: Kutná Hora

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod lipoti » 21 čer 2021, 15:24

nene píše:To vypadá dobře.

pavell píše:Jo, jo, Prima má určitě šanci , ale při této velikosti ještě není vyhráno.


Tak děkuju za naději, snad to vyjde. Přesvědčil jsem rodinu, jaké to bude úžasné ovoce, tak jsem zvědavý na jejich reakci. Ale dětem zatím chutná všechno, bez ohledu na stav zralosti. Šanci dozrát mají jen plody od metru a půl výš.
lipoti
nováček
nováček
 
Příspěvky: 186
Registrován: 22 led 2021, 19:27
Bydliště: Běleč u Litně, 280 mnm

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod Franz » 21 čer 2021, 20:10

u mě zatím takto
Obrázek
Obrázek
plodů až příliš dokonce zůstalo několik clustů i na summer delight ta snad letos posoudím
co se týče vadnutí větviček, taky se mi to objevuje, ale nemám zdaní co to způsobuje.
Možná pomůže na zvadlých listech redukovat plochu na 1/3
Franz
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 420
Registrován: 28 čer 2012, 07:25
Bydliště: Hranice 240 m.n.m

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod vlado69 » 22 čer 2021, 09:33

Radim K píše:Dtto jako Akebia. Semena nesmí vyschnout a klíčivost bez stratifikace čistá nula, testováno pusinkometrem :wink:

Nevím jestli to mám rozporovat, ale loni jsem nechal semena oschnout a v sáčku a suchém stavu byly v lednici cca do února, pak stratifikace v rašelině v bezmrazé místnosti, teď s nástupem vyšších teplot naráz vyklíčilo cca 80%. Zdá se, že nic nezplesnivělo, což byl dříve problém při bezodkladné stratifikaci.
vlado69
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 330
Registrován: 17 lis 2008, 23:10
Bydliště: Kutná Hora

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod antarian » 27 čer 2021, 21:21

Tak jsem nakonec nevydrzel odhrabal kacirek a kolem celeho usychajiciho pawpaw kam jsem mohl nalejt 4 konvice a do 10 sec byla voda pryc...

Rozkopal jsm kolem hlinu a nasel nakonec 7*7 cm diru smerujici nekam dolu.... Dokonale se mi to nepovedlo ucpat ... Jen tak deset az 15 cm jsem tam zatlacil a vse vyspadoval smerem ke stromku.

Tka uvidime nalil jsem 30 l a voda se drzi pomalicku takze fajn ... Ted aby to vydrzelo a fakt to pomohlo
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 798
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod Radim K » 28 čer 2021, 15:55

vlado69 píše:Nevím jestli to mám rozporovat, ale loni jsem nechal semena oschnout a v sáčku a suchém stavu byly v lednici cca do února, pak stratifikace v rašelině v bezmrazé místnosti, teď s nástupem vyšších teplot naráz vyklíčilo cca 80%. Zdá se, že nic nezplesnivělo, což byl dříve problém při bezodkladné stratifikaci.


Nesmí vyschnout, to znamená nesmí ztratit vláhu jádro semene. Oschnout mohou, v lednici oschlá semena fakt vydrží, to ano. :)
Když jsem ale kdysi nechal semena při pokojové teplotě několik týdnů, možná i pár měsíců, tak jsem se pak klíčivosti už nedočkal ani po stratifikaci.
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1906
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod Stanley_51 » 28 čer 2021, 21:19

Radim K píše:Nesmí vyschnout, to znamená nesmí ztratit vláhu jádro semene. Oschnout mohou, v lednici oschlá semena fakt vydrží, to ano. :)
Když jsem ale kdysi nechal semena při pokojové teplotě několik týdnů, možná i pár měsíců, tak jsem se pak klíčivosti už nedočkal ani po stratifikaci.

Budu to trochu rozporovat. Schraňuji semena do krabičky postupně, jak konzumujeme plody,takže v průběhu cca 1 měsíc. Pak leží celou zimu bez jakékoliv ochrany ve skleníku. Na jaře je hodím do kompostéru a v létě sbírám po zahradě malé rostliny. To samé dělám s Poncirusem. Žádné pracné výsevy, kompostér to zařídí za mně.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9218
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod Milosmail » 19 črc 2021, 07:53

Asi tu není takového nepořádníka, jako mě.
Loňské semenáčky mi letos po zimě nevzešly (asi jsem je utopil) ale stejně jsem je stále nechal v zimní zahradě hluboko za buší fíkovníků.
Asi zapůsobila současná vlna veder a vzešly jak semínka, která loni nevzešla, tak i ty mrtvé semenáčky začaly obrážet.
Asi dostanou interní název Fénix S8


Obrázek
Milosmail
nováček
nováček
 
Příspěvky: 142
Registrován: 03 kvě 2017, 13:01
Bydliště: Kousek pod Brnem

Re: Pawpaw - Asimina triloba

Příspěvekod Jožka » 19 črc 2021, 09:25

Mě taky semena začala klíčit až druhým rokem ve volné půdě na zahradě a to jsem je už odepsal.
Jožka
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1199
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

PředchozíDalší

Zpět na PAWPAW ( Asimina )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron