Paw-paw

zde můžete probrat vše o pěstování pawpaw

Moderátor: Stanley_51

Re: Paw-paw

Příspěvekod Stanley_51 » 20 čer 2012, 21:34

Já jsem vyjímka, mě nikdy nenarostly ani o centimetr a pokaždé chcíply. A že jsem jim podstrojoval.....
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Paw-paw

Příspěvekod Alena » 21 čer 2012, 09:02

Stando, já jsem druhá výjimka. U mě chcíply taktéž. Nejlíp rostly ještě semenáče ve skleníku. Až do letošní zimy.
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: Paw-paw

Příspěvekod caver » 21 čer 2012, 09:32

Jujto: jsem jeden z majitelů Petrsonových asimin pěstovaných metodou RPM. Rostliny jsem koupil ve velikosti cca 50cm, podnož silná cca 10mm. Dorazily v atypicky nízkých květináčích cca 15cm vysokých s otevřeným spodkem (vpodstatě bez dna, jen plastový kříž jako výstuž). Kořenový systém byl, pravda, pěkný, bez přítomnosti kůlovitého kořene. Osobně si z těchto indicií vyvozuji, že rostliny jsou pěstovány v nějaké "vaně", kam přitéká hnojivá zálivka. (proto se netvoří kůlový kořen - nemá kam růst a otevřené dno květináče má volná kontakt se zálivkou.) Takže mi to nepřijde jako něco extra speciálního....mnozí naši zahradníci pěstují stejným způsobem běžné kytky na prodej. Mimochodem, loni se mi podařilo sehnat od jednoho nejmenovaného a tajnosnubného zahradníka krásné asiminy, dle lístku roubované před cca půl rokem. ty kytky měly skoro 80cm výšky a 10mm průměr. Takže RPM se může jít bodnout, je to rukama....
Ale abych nehaněl, všechny petersonky se krásně ujaly a mají solidní přírůstky. Jen ty kytky od místního rostou prostě lépe:-)
caver
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 459
Registrován: 03 zář 2009, 12:31
Bydliště: Hranice IV Drahotuše

Re: Paw-paw

Příspěvekod jujto » 21 čer 2012, 18:48

Zaujimavy postreh. Asiminy teda dokazu uspesne vegetovat aj bez koloviteho korena. U nas je momentalne problem zohnat rastliny bez neho, zato s hustym a rozvetvenym korenovym systemom. V kazdom pripade, asi som im aspon trosku utrafil co potrebuju, ked obe prosperuju. Aj ta so zrezanou korunkou a hrachovou oporou/vetrolamom pre listie (Overleese), aj ta bez (Prima). Este dve by sa hodili.
Aby boli styri na marias. :D Nech sa nenudia. Ked som v praci, nema sa s nimi kto rozpravat. :D :D
jujto
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1444
Registrován: 14 bře 2010, 18:40
Bydliště: Turcianska zahradka, 420 mnm

Re: Paw-paw

Příspěvekod Stanley_51 » 21 čer 2012, 20:03

Vzhledem ktomu, že se zde dublují dvě stejná témata, toto pro další příspěvky uzavírám.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Předchozí

Zpět na PAWPAW ( Asimina )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků