Choroby a škůdci

zde můžete probrat vše o pěstování fíků

Moderátor: Stanley_51

Choroby a škůdci

Příspěvekod triodyn » 28 črc 2009, 15:48

Znáte tohle?
Obrázek
triodyn
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2525
Registrován: 13 kvě 2007, 20:27
Bydliště: KOSTELETZ(ol) 241,1m.n.m.

Re: Choroby a škůdci

Příspěvekod Tchorik » 28 črc 2009, 22:14

Ja ne :mrgreen: :D10
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: Choroby a škůdci

Příspěvekod Pepe » 21 led 2010, 17:04

Zdravim vsetkych.
Moj problem spociva v zakorenovani odrezkov, ktory ale vznikol zakupenim zakorenovacieho substratu v Hornbachu.
Po presadeni odrezkov sa mi v kochlikoch zacali tvorit male cierne musky, ktore kladu asi vajicka z ktorych sa vytvaraju biele cervicky dlhe cca 3mm a tie devastuju korenovy system odrezkov a tieto odrezky nasledne odhnivaju. Na nete som nasiel ze tento problem riesi pripravok Diazinon (granule) ale bohuzial uz je zakazany predavat alebo sa uz nevyraba...
Este tento problem by mohlo riesit zalievanie kochlikov saponatovou vodou... ale nikto nepise kolko a akeho saponatu by malo byt rozriedeneho s vodou, aby to rastlinam neublizilo a zlikvidovalo to tie cerviky ... Je mi jasne ze budem musiet toto poriesit aj na ostatnych kvetoch co mame doma, len poradte ako to vyriesit a utrpiet co najmensie straty aj na kvetoch v domacnosti...
Pepe
 

Re: Choroby a škůdci

Příspěvekod ZdenekCernoch » 21 led 2010, 17:13

substrát je možná trochu přemokřený a množí se ti v něm SMUTNICE. Stačí zalít nějakým přípravkem na savé a žravé škůdce a měl by být pokoj :mrgreen:
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Choroby a škůdci

Příspěvekod Stanley_51 » 21 led 2010, 18:02

Stačí nechat substrát vyschnout, larvy pojdou a dospělce je nutné pobít mechanicky. Mívám každou zimu stejnej problém.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Choroby a škůdci

Příspěvekod Ramon » 21 led 2010, 19:03

Stanley_51 píše:Stačí nechat substrát vyschnout, larvy pojdou a dospělce je nutné pobít mechanicky.

Souhlasím, nechat vyschnout a pobít, nebo použít žluté lepové desky.
Lobkovice - Neratovice, Polabská nížina 167m.n.m.
Vlastník smokvoní: 0100, 0101, 0055 a 0056
Uživatelský avatar
Ramon
generál
generál
 
Příspěvky: 1475
Registrován: 11 srp 2009, 19:48

Re: Choroby a škůdci

Příspěvekod Pepe » 21 led 2010, 20:24

Dakujem za odpovede. S vyschnutim substratu to asi nebude vhodne lebo mi odrezky tak nechcu zakorenit... a pasky riesia az sekundarny problem a to dospelcov... Snad zozeniem co najskor nejaky pesticid ktory vyriesi hlavne tie cerviky. Zatial prva zachrana odrezkov vymena zeminy za prepecenu v mikrovlnke a ocistenie odrezkov od cervikov...
Docital som sa este o jednej moznosti, mat pusteny cca tyzden Raid ale bohuzial asi by to bol privelky problem pre mojich pavukov co si chovam... :oops: S13
Pepe
 

Re: Choroby a škůdci

Příspěvekod milas » 22 led 2010, 09:14

Ja to síce nerobím,ale videl som kdesi,že kúpený,alebo doma namiešaný substrát trochu upiekli v starej trúbe /nie v trubke S6 / a tak by mala všetka háveď pokapať!
Uživatelský avatar
milas
admirál
admirál
 
Příspěvky: 2582
Registrován: 27 kvě 2009, 18:15
Bydliště: Skoro Piešťany 169 m n. m.- M.I.L.A.N

Re: Choroby a škůdci

Příspěvekod Majk » 22 led 2010, 10:11

Bohužel krom různých potvor, příjdeš i o mikroflóru, která normálně substrát chrání před patogeny. Proto se po upečení doporučuje po nějakou dobu nechat substrát zase oživit.
Uživatelský avatar
Majk
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 627
Registrován: 08 dub 2008, 08:30
Bydliště: Orlické podhůří

Re: Choroby a škůdci

Příspěvekod milas » 22 led 2010, 18:17

No vidíš,však píšem že to nerobím! S18 Ale toto som nevedel a zasa som mudrejší.. S6
Uživatelský avatar
milas
admirál
admirál
 
Příspěvky: 2582
Registrován: 27 kvě 2009, 18:15
Bydliště: Skoro Piešťany 169 m n. m.- M.I.L.A.N

Re: Choroby a škůdci

Příspěvekod jaroslav » 21 kvě 2010, 19:26

Tak se mně vrací stejný problém jako loni. Mám tři velké fíkovníky vedle sebe ve skleníku. Loni na podzim začal jeden vadnout, přičítal jsem to předčasnému podzimu. Fíkovníky přezimovaly výborně, nasadily skvěle listy i plody a dnes najednou ten samý fíkovník má zase problém - začal uvadat obrost na nejvýše položené větvi a jak to vypadá, asi to dopadne tak s celou rostlinou. Čím to může být? Vedle rostoucí fíkovníky mají zcela stejné podmínky a jsou v pořádku. Půda není ani přemokřená ani příliš suchá, hnojivo jsem letos vůbec nepoužil. O žádném škudci na kořenech nebo listech taky nevím. Ale asi nakonec může být problém na kořenech, třeba je fakt něco požírá. Jestli teda celý odejde, pak ho vykopu a uvidím. Teď se mi ho ještě vykopávat nechce, co když se ještě uzdraví. Poradí někdo? Jaroslav
jaroslav
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 19
Registrován: 21 říj 2009, 16:24

Re: Choroby a škůdci

Příspěvekod milas » 22 kvě 2010, 08:23

Ja by som ho preventivne zalial nejakým"bordelom",teda myslim nejakú chemikáliu proti korenovým škodcom....
Uživatelský avatar
milas
admirál
admirál
 
Příspěvky: 2582
Registrován: 27 kvě 2009, 18:15
Bydliště: Skoro Piešťany 169 m n. m.- M.I.L.A.N

Re: Choroby a škůdci

Příspěvekod jaroslav » 23 kvě 2010, 19:51

Tak jsem půdu prolil Previcurem, což je ale jen proti houbovým chorobám - jaký prostředek lze použít proti ostatním škůdcům na kořenech? Jaroslav
jaroslav
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 19
Registrován: 21 říj 2009, 16:24

Re: Choroby a škůdci

Příspěvekod triodyn » 24 kvě 2010, 00:27

Prej funguje mospilan,ale já jsem to zatím nepotřeboval-naštěstí.
triodyn
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2525
Registrován: 13 kvě 2007, 20:27
Bydliště: KOSTELETZ(ol) 241,1m.n.m.

Re: Choroby a škůdci

Příspěvekod Ramon » 25 črc 2010, 13:25

něco k Tryodinovu flekatému listu v ptrvním příspěvku...
Že to je fíková mozaika vím, ale nevím, jak moc je to závažný, na mých ji mám pocit ještě nemám, ale ted jsem si v Zadaru koupil na trhu za pár korun odrůdu Petrovača a až když jsem byl z trhu pryč jsem si bohužel všimnul, že je "nemocná". Když ji vysadím mezi ostatní, je dost pravděpodobný, že se časem taky nakazí. Tak se ptám, bude jim to nějak vadit? Nebo to na růst a plodnost nemá vliv? :roll:
Lobkovice - Neratovice, Polabská nížina 167m.n.m.
Vlastník smokvoní: 0100, 0101, 0055 a 0056
Uživatelský avatar
Ramon
generál
generál
 
Příspěvky: 1475
Registrován: 11 srp 2009, 19:48

Další

Zpět na FÍKOVNÍKY ( Ficus )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků