Fíkovník

zde můžete probrat vše o pěstování fíků

Moderátor: Stanley_51

Re: Fíkovník

Příspěvekod El Mariachi » 18 úno 2020, 00:57

Mochi33 píše:...a 10 z volně rostoucího fíkovníku z Blavy....


A odkud z Blavy? Znám tam několik stromů ;)
El Mariachi
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 201
Registrován: 30 říj 2016, 00:28
Bydliště: okres Ostrava-město, 260 m.n.m.

Re: Fíkovník

Příspěvekod Mochi33 » 18 úno 2020, 10:11

francuesco píše:Osvícování není špatné, ale účinnější je spodní teplo, rychleji a lépe pak rostou kořínky.


Pod řízky mám malý radiátor takže teplo je zajištěno :D
Mochi33
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 20
Registrován: 02 zář 2019, 20:33
Bydliště: Náměšť nad Oslavou; 450 m.n.m.

Re: Fíkovník

Příspěvekod Mochi33 » 18 úno 2020, 10:14

A odkud z Blavy? Znám tam několik stromů ;)[/quote]

Tyto jsou z Devínské nové vsi,měl by to být žlutý bratislavský,jinak mám ještě asi další 4 rostliny z jiných lokalit,vloni jsem v rámci pracovních cest podnikl několik úspěšných pátrání po místních fíkovnících :D
Mochi33
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 20
Registrován: 02 zář 2019, 20:33
Bydliště: Náměšť nad Oslavou; 450 m.n.m.

Re: Fíkovník

Příspěvekod El Mariachi » 18 úno 2020, 21:45

Před pár lety jsem z tama dovezl asi čtyři různé druhy řízků, hlavně z Ružinova. A samozřejmě "Dlhé diely" ;) Ty mě tedy popravdě zklamaly ale naopak ty z Ružinova jsou, kromě jednoho, docela dobré.
El Mariachi
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 201
Registrován: 30 říj 2016, 00:28
Bydliště: okres Ostrava-město, 260 m.n.m.

Re: Fíkovník

Příspěvekod Mochi33 » 18 úno 2020, 22:34

El Mariachi píše:Před pár lety jsem z tama dovezl asi čtyři různé druhy řízků, hlavně z Ružinova. A samozřejmě "Dlhé diely" ;) Ty mě tedy popravdě zklamaly ale naopak ty z Ružinova jsou, kromě jednoho, docela dobré.


Předpokládám,že z Ružinova myslíte z Gagarinové ulice,z těch fíkovnílů u paneláků?Z těch mám také pár rostlin.Dlhé diely mám také,ten fíkovník je majestátní a tvar plodů je typický...No a pak mám ještě z Černyšovského a z Bradáčové.Ale hodnotit nemohu,mám teprve mladé rostliny
Mochi33
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 20
Registrován: 02 zář 2019, 20:33
Bydliště: Náměšť nad Oslavou; 450 m.n.m.

Re: Fíkovník

Příspěvekod El Mariachi » 19 úno 2020, 00:42

Ano, z Gagarinovy z obou stromů, oba jsou velmi chutné a plodné. Pak ještě z Exnarovy ulice, tam je celé stromořadí, nebo spíš fíkořadí :D No a taky ze Sedmokráskové od polikliniky, ale ten není nic moc, za celé ty roky mi ještě nezaplodil.
El Mariachi
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 201
Registrován: 30 říj 2016, 00:28
Bydliště: okres Ostrava-město, 260 m.n.m.

Re: Fíkovník

Příspěvekod Hanele12 » 19 úno 2020, 11:33

Pokud mám fíkovníky v nádobě ve sklepě, kdy je mohu zasadit ven volně do hlíny pod fóliový kryt? Teď v březnu, ale riziko zastavení násady a dozrávání breby a shození malých fíčků na Laradku. Nebo až po odplození např. v září? Děkuji.
Hanele12
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 723
Registrován: 30 kvě 2019, 21:22
Bydliště: Labská Stráň 350 m.n.m.

Re: Fíkovník

Příspěvekod Hofis » 19 úno 2020, 13:54

Dal bych to klasicky po zmrzlých, tím nic nezkazíš.
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3790
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Fíkovník

Příspěvekod Mochi33 » 19 úno 2020, 20:35

El Mariachi píše:Ano, z Gagarinovy z obou stromů, oba jsou velmi chutné a plodné. Pak ještě z Exnarovy ulice, tam je celé stromořadí, nebo spíš fíkořadí :D No a taky ze Sedmokráskové od polikliniky, ale ten není nic moc, za celé ty roky mi ještě nezaplodil.


Oprava,mám ty fíkovníky také z Exnárovy,spletl jsem si ulice,Gagarinova je poblíž...Byl byste ochoten sdělit,kde ty fíkovníky na Gagarinově jsou?Zastavil bych se tam pro záštipek jak budu pracovně v Blavě...a máte nějakou zkušenost s těmi fíkovníky z Exnárovy?Mám asi 3 rostliny,ale teprve od loňska,tak jsem letos zvědavý jak porostou a zda budou plodit...jinak ty keře jsou tam krásné,vzrostlé a mohutné :D
Mochi33
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 20
Registrován: 02 zář 2019, 20:33
Bydliště: Náměšť nad Oslavou; 450 m.n.m.

Re: Fíkovník

Příspěvekod El Mariachi » 20 úno 2020, 00:39

Na Exnarově jsou dvě odrůdy, jedna není nic extra, druhá dává docela dobré fíky, ale i v době zralosti mají tvrdý horní konec kolem stopky, musí se odkrojit. Zbytek plodu je dobrý. Bohužel nevím, který strom je který. Že to jsou dvě odrůdy jsem poznal až když mi to zakořenilo a vyhodilo další rok listy a plody (řízky jsem bral v březnu když to ještě nemělo listy). Na té Gagarinově to je poblíž křižovatky s Rumančekovou.
El Mariachi
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 201
Registrován: 30 říj 2016, 00:28
Bydliště: okres Ostrava-město, 260 m.n.m.

Re: Fíkovník

Příspěvekod Mochi33 » 20 úno 2020, 17:22

El Mariachi píše:Na Exnarově jsou dvě odrůdy, jedna není nic extra, druhá dává docela dobré fíky, ale i v době zralosti mají tvrdý horní konec kolem stopky, musí se odkrojit. Zbytek plodu je dobrý. Bohužel nevím, který strom je který. Že to jsou dvě odrůdy jsem poznal až když mi to zakořenilo a vyhodilo další rok listy a plody (řízky jsem bral v březnu když to ještě nemělo listy). Na té Gagarinově to je poblíž křižovatky s Rumančekovou.


Ok,děkuji,vyrazím hledat až tam někdy pojedu.
Ať se daří!
Mochi33
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 20
Registrován: 02 zář 2019, 20:33
Bydliště: Náměšť nad Oslavou; 450 m.n.m.

Re: Fíkovník

Příspěvekod kaossik » 23 úno 2020, 17:47

Chtěl jsem se zeptat, kdo má Peretu venku ve volné půdě, jak jste s ní spokojení, jak zvládá zimy, jak moc je raná, stíhá venku dozrát? Případně jak je na tom v porovnání s jinými odrůdami? Je schopna produkovat i brebu? Díky :-)
Mukařov, 420 m.n.m. - meteodata
kaossik
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1170
Registrován: 30 pro 2018, 17:38
Bydliště: Mukařov 420 m.n.m. (Praha-Východ)

Re: Fíkovník

Příspěvekod Brano70 » 24 úno 2020, 13:15

kaossik píše:Chtěl jsem se zeptat, kdo má Peretu venku ve volné půdě, jak jste s ní spokojení, jak zvládá zimy, jak moc je raná, stíhá venku dozrát? Případně jak je na tom v porovnání s jinými odrůdami? Je schopna produkovat i brebu? Díky :-)


Ja mam Perettu par rokov volne v zemi, 2 rodiace rastliny. Moje doterajsie skusenosti: mrazuvzdornost podobna BT, jej breba je citlivejsia na jarne kolisanie teplot v porovnani s BT, vacsina plodov main crop vo vinohradnickych oblastiach dozrie, dozrieva o nieco skor ako BT...plody hlavnej urody su tvarovo podobne breba plodom, duzina stavnata, celkom sladka....

Alex (z Rajky) ju ma tiez...
Uživatelský avatar
Brano70
oficír
oficír
 
Příspěvky: 507
Registrován: 19 úno 2017, 19:38
Bydliště: Žibritov,okr. Krupina(SR),500mn.m.;USDA7a; Rézhegy (Belianske kopce),155 m n.m., USDA7b/8a

Re: Fíkovník

Příspěvekod MonikaV » 25 úno 2020, 10:40

kaossik: Ahojky, Perettu mám volně v zemi nějaký ten rok a už druhou zimu nezabaluji (no ani nevím zda-li zima letos vůbec přišla) spíše hooodně větrno, a zvládá to bez újmy,spíše hlídám dubnové a květnové mrazíky-( přehodím plachétku, ať mám dušu v péří, že se listy nespálí ) plody jsou opravdu dost velké a velmi chutné (asi velmi podobné Velkoplodému Trnavskému a Dalmatii) první úroda zvládá dozrávat v pohodě, druhá bývá menší a všechny mi nedozrají, ale i tak jsem s ní velmi spokojená. posílám foto-takhle vypadá aktuálně a loni největší vážil 123g
Obrázek Obrázek Obrázek
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 990
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Fíkovník

Příspěvekod Satan » 01 bře 2020, 13:30

B.T. Satan breba.

Obrázek
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

PředchozíDalší

Zpět na FÍKOVNÍKY ( Ficus )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků