Fíkovník

zde můžete probrat vše o pěstování fíků

Moderátor: Stanley_51

Re: Fíkovník

Příspěvekod mirek-m180 » 28 led 2018, 22:15

V létě jsem pár nejspodnějších prutů přisypal zeminou a dnes jsem ze zvědavosti jeden odhrnul a koukám krásně pustil kořeny.
mirek-m180
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 253
Registrován: 20 led 2015, 23:25
Bydliště: Neratovice 162 m.n.m

Re: Fíkovník

Příspěvekod Dahe » 31 led 2018, 19:58

U stodoly mám zasazeno několik fíku a už jsem chtěl nadávat kdo mi je láme a oni jsou všechny v zemi okousané, doufám že to rozchodí. Ale tam kde chodí kočky, tam jsou ok.
Dahe
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 391
Registrován: 10 kvě 2009, 14:50

Re: Fíkovník

Příspěvekod mamakami » 02 úno 2018, 10:05

Ahoj všichni, doufám, že vám všem dobře daří a vašim zahradním svěřencům též. :) Koukala jsem na předpovědi počasí a začíná přituhovat. U nás má být t. min. - 9, zatím a to až příští týden, ale ono se to samozřejmě může změnit. Nemám ještě zazimovaný venkovní fíkovník :oops: , ano já vím, jako minulý rok. Nerada bych, aby to dopadlo jako loni. Chci se zeptat, jestli nemáte někdo tušení , jak se bude zima vyvíjet? Ja vím, že ta otázka je docela naivní, ale já třeba minulý rok cítila, že bude zima docela velká (pro fíkovníky),(no stejně jsem vnitřní pocit neposlechla a nezimovala), ale letos nějak necítím vůbec nic, jako že pohoda a zimovat nemusím, ale někdo to třeba cítí jinak. Nebo podle cibule a srsti zvířat atd. Tak jak to máte vy? Moc díky za odpevědi. S20 Kamila
mamakami
nováček
nováček
 
Příspěvky: 109
Registrován: 29 říj 2015, 23:44
Bydliště: okr. Beroun, 430 m.n.m.

Re: Fíkovník

Příspěvekod moonvil » 02 úno 2018, 10:50

Ano, je to hodně naivní :-)
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4030
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Fíkovník

Příspěvekod Stanley_51 » 02 úno 2018, 11:03

Kamilo, to je jako předpovídat počasí z lógru kafe. Oni sami meteorologové v tom nemají jasno a předpovědi se mění 3x denně. Ale já to nechávám na přírodě. Buď a nebo.....
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Fíkovník

Příspěvekod Peedros » 02 úno 2018, 13:18

Myslim si,ze zima jeste prijde, akorat ze dyl a vsechno zmrzne. U nas v Plzni bezne kvetou kocicky a zacinaji vykvetat okrasne stromy v sadech.
Petr
Peedros
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 22
Registrován: 31 říj 2017, 14:39
Bydliště: Kyšice u Plzně 387m.n.m.

Re: Fíkovník

Příspěvekod Radim K » 03 úno 2018, 02:28

Já to vidím naopak pozitivně, zima přichází právě v tom nejlepším možném období, a to tehdy, kdy se největší masa arktického vzduchu, s teplotou až -40°C v hladině 850 hPa opakovaně vylila do Kanady a druhá část do východní Asie (v Tokyu nedávno očekávali překonání absolutního minima, které je -9°C, očekával ose až -11°C, ale nevím, kolik přesně naměřili). No a ten zbytek s teplotou -15 až -20°C, který zůstal nad severní Skandinávií a SZ Ruska se rozlije napříč západní Evropou až do Maroka a ještě jižněji. Zdá se, že bude zima docela dlouho, ale nepůjde o žádnou krutozimu, alespoň zatím. Jeví se to tak, že do poloviny února můžeme čekat denní teploty okolo nuly a minima na -5 až -12°C. Teplota v 850hPa totiž neklesne pod -15, na většině území bude do -12. Tomu také nahrává fakt, že většina Evropy je bez sněhu. Pokud bude nadále bez sněhu, tak můžeme být před silnými mrazy v klidu.

Díky tomuto ochlazení už na konci února bude vegetace t.č. opožděnější, než byla loni, díky čemuž věřím, že se vyhneme mrazíkům v květu. Loni kvetly meruňky v březnu, který měl teplotu o 3,6°C vyšší, než normál. Letos se schyluje spíšek opaku, polární vortex se nyní zcela rozpadá a jet-stream meandruje neskutečným způsobem. Zaplaťpánbů, že to přichází až nyní a ne koncem prosince!
Uživatelský avatar
Radim K
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1894
Registrován: 07 kvě 2015, 23:41
Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Re: Fíkovník

Příspěvekod nene » 03 úno 2018, 11:04

Tak tohle je dobrá zpráva, špatná snad jen pro ty (pro nás) co balili fíkovníky na zimu tak, jako by snad ještě někdy měla být taková zima jako vloni :D14 .
Máme zabaleno už dlouho a poctivě a zbytečně ....a teď to vypadá, že ještě dlouho mít zabaleno budeme ... a taky dost zbytečně. No a na odbalení nebude odvaha - co kdyby, že? A jaj....
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4176
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Fíkovník

Příspěvekod Brano70 » 05 úno 2018, 10:20

Nene, podla mna nic nie je nikdy zbytocne. Keby sme mali krystalovu gulu, tak by sme vedeli dopredu ci treba ci nie... Radsej mat istotu, ako sa zbytocne kazdorocne pozerat na jar na zmrnute pahyle ...
Uživatelský avatar
Brano70
oficír
oficír
 
Příspěvky: 504
Registrován: 19 úno 2017, 19:38
Bydliště: Žibritov,okr. Krupina(SR),500mn.m.;USDA7a; Rézhegy (Belianske kopce),155 m n.m., USDA7b/8a

Re: Fíkovník

Příspěvekod sapmok » 06 úno 2018, 12:07

Zabaleným je fajn. :D15
Uživatelský avatar
sapmok
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 496
Registrován: 28 dub 2013, 16:17
Bydliště: v okrese Jeseník 230mnm_USDA6b_MT2

Re: Fíkovník

Příspěvekod mirka » 19 úno 2018, 21:27

Dnes jsem po dlouhé době nakoukla do skleníku! Co bylo třeba jsem zalila! Fíkovníky některé se pomalu probouzí,
už na některých je náznak růstu fíků! Některé rostliny budou mít poprvé fíky! Už aby bylo jaro!
mirka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1518
Registrován: 12 úno 2015, 21:17
Bydliště: Zlín 230 m.n.m.

Re: Fíkovník

Příspěvekod pavell » 25 úno 2018, 16:11

Zdravím všechny, nemá ještě někdo na prodej řízky fíkovníků? teda krom Michala, ty jeho už mi pomalu koření.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 966
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Fíkovník

Příspěvekod Peedros » 25 úno 2018, 18:27

Budu mit hodne rizku SD od Standy,kdyz vydrzis tyden ctrnact dnu,muzu Ti poslat nejaky zakoreneny postou. Ja je vsechny nevyuziji.
Petr
Peedros
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 22
Registrován: 31 říj 2017, 14:39
Bydliště: Kyšice u Plzně 387m.n.m.

Re: Fíkovník

Příspěvekod Vendelín » 28 úno 2018, 13:18

Mohl bych taky poprosit o nejaky ten prebytecny rizek SD? Dekuji V.
Vendelín
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 18
Registrován: 21 lis 2017, 16:56
Bydliště: Konice 29, Znojmo

Re: Fíkovník

Příspěvekod Kája F. » 28 úno 2018, 21:09

V tomhle mrazu si (teda spíš fíkovník) dělám trochu léta. V půli ledna jsem našla na zimovišti probuzený fíkovník (nějak mi nedošlo, že jsme zateplili garáž a v té mírné zimě tam bylo moc teplo) s listy a pár malými fíčky. A neb jsem hamták a bylo mi líto o ně přijít, odstěhovali jsme tu mrchu do obýváku. Dva fíky se udržely, všechno roste jako z vody, takže jsme museli fík přestěhovat k dvoukřídlým dveřím, abychom ho na jaře vůbec dostali ven. Okna jsou na přímý jih. Tak pod ním mám křeslo, narvu nohy do topení, dám si vínko a představuju si, že to slunko venku paří nejmíň na 30...
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Kája F.
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 6
Registrován: 07 bře 2017, 13:24
Bydliště: 240 m n.m.

PředchozíDalší

Zpět na FÍKOVNÍKY ( Ficus )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků