Fíkovník

zde můžete probrat vše o pěstování fíků

Moderátor: Stanley_51

Re: Fíkovník

Příspěvekod Satan » 11 čer 2018, 06:23

Fíkovník Francuesco , byl zasazen do skleníku letos v dubnu, výška keře při sázení 15 cm , je až neuvěřitelné co dokáže volná půda teď má na výšku 55cm,a má už také nasazené letní fíky. ObrázekObrázek
Naposledy upravil Satan dne 11 čer 2018, 12:14, celkově upraveno 1
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: Fíkovník

Příspěvekod triodyn » 11 čer 2018, 11:25

Mojmo teho by ses nenadál,že se tvůj fičák rozjede po celé republice,u Standy to samy.)) :wink:
triodyn
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2525
Registrován: 13 kvě 2007, 20:27
Bydliště: KOSTELETZ(ol) 241,1m.n.m.

Re: Fíkovník

Příspěvekod francuesco » 11 čer 2018, 18:29

To jsem teda nečekal Michale :-) Zahradnictví si ho vyžádalo na namnozeni in vitro. A teď frčí i v Polsku :-)
Uživatelský avatar
francuesco
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1549
Registrován: 30 čer 2014, 20:18
Bydliště: Prostějovsko 214 m.n.m.

Re: Fíkovník

Příspěvekod Vendelín » 12 čer 2018, 15:34

Tak to vypada, ze z toho vonaveho BT opada kompletne vsechna breba. Uz ted opadalo ca. 150 ks a ta zbyla polovina dopadne nejspis stejne :D17 . Ve velikosti mezi 3-4 cm plody zacnou meknout, fialovet, ale uz se nezvetsuji a po nekolika dnech padaji. Tak nevim co s tim. Na konci vetvi se zacina z pupenu tvorit letni nasada, tak snad z ni neco udrzi. V.
Vendelín
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 18
Registrován: 21 lis 2017, 16:56
Bydliště: Konice 29, Znojmo

Re: Fíkovník

Příspěvekod Pavuk » 12 čer 2018, 22:45

francuesco píše:To jsem teda nečekal Michale :-) Zahradnictví si ho vyžádalo na namnozeni in vitro. A teď frčí i v Polsku :-)


Je moznost dostat sa k BT Francuesco aj na Slovensku? Urcite by som o jeden mal zaujem. Ma pripadne niekto aj nejaky super-skory zlty?
Dik :wink:
M
Slovo balkón je odvodené od slova kaktus, nie od slova prádlo!
Martin
Pavuk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 188
Registrován: 19 bře 2017, 20:05
Bydliště: Sady nad Torysou (Košice-okolie), 214 m.n.m., západne orientovaný svah

Re: Fíkovník

Příspěvekod Tibor » 13 čer 2018, 11:25

Pavuk píše:Je moznost dostat sa k BT Francuesco aj na Slovensku?

Pán Mojmír mi dávnejšie poslal päť odrezkov za čo mu samozrejme veľmi pekne ďakujem. Dve sa mi ujali, jeden mi rastie na dvore a ten druhý som posunul ďalej. Ja bývam blízko centra tak kľudne si môžeš prísť po nejaký ten odrezok. Akurát že túto a rovnako aj predošlú zimu mi to vymrzlo až k zemi a k životu sa to prebralo až teraz niekedy na prelome mája a júna. Je tam niekoľko pomerne slabých výhonov, ale jeden by som obetoval ak by si veľmi chcel. Nemám poňatia aká je úspešnosť zakorenenia pri zelených odrezkoch, ale ak počkáš do zimy tak to už bude určite z čoho rezať a pri drevnatých odrezkoch je úspešnosť vysoká.
Tibor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 173
Registrován: 23 srp 2015, 19:49
Bydliště: Košice 246 m.n.m.

Re: Fíkovník

Příspěvekod francuesco » 13 čer 2018, 14:07

Ten výhon, pokud se vyryje trochu hlouběji ze země by měl mít na konci kořínky, tam odstrihnout a pak se i zelený výhon chytne v pohodě.
Uživatelský avatar
francuesco
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1549
Registrován: 30 čer 2014, 20:18
Bydliště: Prostějovsko 214 m.n.m.

Re: Fíkovník

Příspěvekod JančiZV » 13 čer 2018, 20:40

Ahojte, na ostrove Jersey (UK) som našiel pekný figovník, samozrejme mi to nedalo a zobral som pár odrezkov. Krajšie miesto si nemohol vybrať :) Ešte mám info o ďalšom ktorý rastie v ZOO s veľkými fialovými plodmi, v nedeľu pôjdem pozrieť.
Obrázekscreenshot windows
Obrázekimg host
Obrázek
Obrázek
JančiZV
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 356
Registrován: 30 bře 2014, 12:16
Bydliště: Zvolen 299m.m. SR

Re: Fíkovník

Příspěvekod Pavuk » 13 čer 2018, 23:21

Tibor píše:

Pán Mojmír mi dávnejšie poslal päť odrezkov za čo mu samozrejme veľmi pekne ďakujem. Dve sa mi ujali, jeden mi rastie na dvore a ten druhý som posunul ďalej. Ja bývam blízko centra tak kľudne si môžeš prísť po nejaký ten odrezok. Akurát že túto a rovnako aj predošlú zimu mi to vymrzlo až k zemi a k životu sa to prebralo až teraz niekedy na prelome mája a júna. Je tam niekoľko pomerne slabých výhonov, ale jeden by som obetoval ak by si veľmi chcel. Nemám poňatia aká je úspešnosť zakorenenia pri zelených odrezkoch, ale ak počkáš do zimy tak to už bude určite z čoho rezať a pri drevnatých odrezkoch je úspešnosť vysoká.[/quote]

Ahoj,

Super, dik. Urcite by som sa potesil. Mozme pockat, kym trochu zosilneju, aby sme nerypali do takej tinteravej, oslabenej rastlinky.
Posles mi pls kontakt do SS? Mozno aj u mna na zahradke najdes nieco, z coho by Ta potesili stepy, alebo odrezky. Mam vselico :wink:

Nema niekto na Slovensku, alebo na Morave pls aj nejaky skory zlty na predaj? Rad si po to dojdem, nemusite posielat. Dik
Slovo balkón je odvodené od slova kaktus, nie od slova prádlo!
Martin
Pavuk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 188
Registrován: 19 bře 2017, 20:05
Bydliště: Sady nad Torysou (Košice-okolie), 214 m.n.m., západne orientovaný svah

Re: Fíkovník

Příspěvekod El Mariachi » 18 čer 2018, 00:24

Jupííí, začíná mi zrát první fík na fíkovníku v květináči namnoženém z řízku, který jsem loni odebral na Gagarinově ulici v Bratislavě. Hned loni na podzim nasadil a dva fíčky úspěšně přezimovaly a jeden z nich začíná teď dozrávat. Není sice nic moc velký, asi jen 1,5 cm v průměru, ale i to se počítá. Doufám, že bude slaďoučký :)
Obrázek
El Mariachi
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 201
Registrován: 30 říj 2016, 00:28
Bydliště: okres Ostrava-město, 260 m.n.m.

Re: Fíkovník

Příspěvekod alex » 18 čer 2018, 10:39

Ten pri ceste, pri velkej krizovatke?
alex
člen
člen
 
Příspěvky: 463
Registrován: 15 lis 2016, 17:30
Bydliště: Rajka, HU | 126m | USDA 7b

Re: Fíkovník

Příspěvekod daggy007 » 18 čer 2018, 11:54

moonvil píše:Letos na jaře jsem hnojil fíkovníky speciálně hnojivem s vyššími obsahy fosforu a draslíku (fosforu o něco více) a breba padá jak nikdy předtím. Akorát Desert King drží, Celeste, sem tam něco na EBTčkách a Plachta.

Tak uz moj BT zhodil behom tyzdna takmer vsetky plody. Bol na jar vysadeny do volnej pody. Ale aspon nasadil omnoho vacsie množstvo novych plodov.
210 mnm, severovychod Slovenska, okres Snina
daggy007
nováček
nováček
 
Příspěvky: 163
Registrován: 13 zář 2017, 20:25

Re: Fíkovník

Příspěvekod Satan » 18 čer 2018, 12:39

Bornholm letošní breba váha 12 g.ObrázekObrázekObrázek
Satan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 15 zář 2016, 13:50
Bydliště: Střelná v Krušných horách 400 m.n.m.

Re: Fíkovník

Příspěvekod Vendelín » 18 čer 2018, 14:31

Tak na tom vonavem BT nezustal jediny kousek breby, pres vikend opadalo i tech poslednich par kusu (celkem za poslednich 14 dnu 250-300 ks). Nasazuje pekne letni nasadu, tak jsem zvedav, co z toho udrzi. Je to zu pekny stromek kmen tak ca. 10 cm v prumeru a nerad bych se ho zbavoval. Uvidim, co predvede a pokud nic, tak ho asi zkusim preroubovat.
Vendelín
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 18
Registrován: 21 lis 2017, 16:56
Bydliště: Konice 29, Znojmo

Re: Fíkovník

Příspěvekod Tibor » 18 čer 2018, 16:19

Ahoj Pavuk,
ďakujem za ponuku, ale kvôli nedostatku miesta na záhrade akosi neplánujem teraz nič sadiť, jedine na jeseň chcem kúpiť pár drieňov pre ktoré už mám pripravené miesto. Každopádne si vždy veľmi rád vypočujem čo zaujímavé u mňa v okolí rastie. Inak Včera som odstrihol jeden výhon z toho figovníka, pichol som to do zeme a prikryl zvaraninovou fľaškou. Ktovie možno sa to chytí. Teraz po tom daždi Francuesco rýchlo podrástol. Výhony majú cca 40 cm, ale neviem prečo sú na svoju dĺžku strašne tenké(nie hrubšie ako ceruzka). Po minulé roky také tenké určite neboli. Až sa na to zle pozerá ako s nimi metá ten vietor čo teraz skoro stále fúka. Sa divím že to ešte nepolámal.
Tibor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 173
Registrován: 23 srp 2015, 19:49
Bydliště: Košice 246 m.n.m.

PředchozíDalší

Zpět na FÍKOVNÍKY ( Ficus )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků