Zimní ochrana fíkovníků

zde můžete probrat vše o pěstování fíků

Moderátor: Stanley_51

Re: Zimní ochrana fíkovníků

Příspěvekod brano70 » 08 led 2017, 08:49

Dobre, že som poctivejsie zazimoval moje ficusiky, rano som mal okolo -20 :shock: Dufam, ze to pomoze, vsak uvidime na jar 8)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
brano70
 

Re: Zimní ochrana fíkovníků

Příspěvekod francuesco » 08 led 2017, 09:03

Brano máš to pěkně zaizolovano.
Uživatelský avatar
francuesco
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1549
Registrován: 30 čer 2014, 20:18
Bydliště: Prostějovsko 214 m.n.m.

Re: Zimní ochrana fíkovníků

Příspěvekod milas » 08 led 2017, 09:44

Možno aj pekne zmrznuté. ..uvidí sa v máji.... S6
Uživatelský avatar
milas
admirál
admirál
 
Příspěvky: 2582
Registrován: 27 kvě 2009, 18:15
Bydliště: Skoro Piešťany 169 m n. m.- M.I.L.A.N

Re: Zimní ochrana fíkovníků

Příspěvekod brano70 » 08 led 2017, 12:25

Milas, myslim, ze ty mas uz vymalovane, Piestany vcera -18, dnes -16, vcera tvoja Tmax -12. S8 Ak si nezakryl, brebu (ak mas brebu odrodu volne vonku) mas na 100% v haji zelenom...

Ja som takto zakryl aj minuly rok a mal som Tmin okolo -15. Nemal som omrznuty ani terminalny pupen na letorastoch, takze moja nadej stale zije ...
Konecne prisla takato skuska, ktora definitivne potvrdi, ci dany typ zazimovania ma zmysel, alebo nie...
brano70
 

Re: Zimní ochrana fíkovníků

Příspěvekod sasman » 08 led 2017, 14:17

brano70 píše:Dobre, že som poctivejsie zazimoval moje ficusiky, rano som mal okolo -20 :shock: Dufam, ze to pomoze, vsak uvidime na jar 8)

Obrázek
Obrázek
Obrázek


Divím se tomu 3. obrázku - pokud vidím dobře tak to listí není přikryté žádnou fólií. Nevadí když to listí navlhne?
sasman
oficír
oficír
 
Příspěvky: 645
Registrován: 05 říj 2016, 11:13
Bydliště: Vizovice 325 m n. m.

Re: Zimní ochrana fíkovníků

Příspěvekod francuesco » 08 led 2017, 14:54

Třeba u mě, nevím jak je to možné fíkovníky přežívaly lépe ve vlhkých pilinach než v suchých pilinach. Po odkrytí suchých pilin mi většina plodů vždy opadala a po odkrytí vlhkých pilin všechny plody zůstaly viset a postupně dozrály. Dříve jsem dělal poctivé stříšky proti dešti a když jsem na to v posledních letech kaslal tak to dopadlo lépe :-) Je to záhada. :-)
Uživatelský avatar
francuesco
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1549
Registrován: 30 čer 2014, 20:18
Bydliště: Prostějovsko 214 m.n.m.

Re: Zimní ochrana fíkovníků

Příspěvekod nene » 08 led 2017, 16:34

Udělali jsme to letos podle Brano70 :) , pletivo, spousta listí, netkaná textilie a igelit...listí bylo mokré (snažili jsme se ho usušit, ale pořád pršelo) a naše obavy, že bude zle, jsou značné :D6 . Poreferujeme na jaře.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4235
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Zimní ochrana fíkovníků

Příspěvekod Jakub » 08 led 2017, 16:55

Takhle zimuji já, z nedostatku času pouze omotán do 4 vrstev a na to hromada sněhu široká přes 2m, vysoká 1.5m :) Minimum stále -20.6°C. Plody to nejspíš nedají, ale to oželím, ještě před zabalením začaly opadávat, kupodivu ale jíst se některé daly :)
Obrázek Obrázek
Jakub
oficír
oficír
 
Příspěvky: 517
Registrován: 23 lis 2013, 21:31
Bydliště: Vsetínsko 490 m.n.m. USDA 6b

Re: Zimní ochrana fíkovníků

Příspěvekod Rudolf M » 08 led 2017, 19:10

Osobně se domnívám, že tubus s listím nepomůže. Na -17°C by to možná zabralo, ale při -20°C promrzne vše. Testováno pusinkometrem :D15 . Ale rostlina je to zdatná, staré dřevo obrazí jako nic.

My jsme zvolili variantu "B", zaházet sněhem, ale mnohem menšími hromádkami, než dokázal udělat Jakub, tolik sněhu zde bohužel nebylo. Tak buď to bude stačit, nebo ne :D11 . Teď byly 3 zimy mírné, tak se dalo očekávat, že něco takového přijde. Je k pokukání, že jsme zrovna ty 3 předchozí zimy fíkovníky zimovali, jako by měla přijít sibiř a letos jsme se na to vykvákli :D12 S9 E9 .
Uživatelský avatar
Rudolf M
generál
generál
 
Příspěvky: 1289
Registrován: 26 bře 2015, 22:30
Bydliště: Mrchojedy 460 mnm

Re: Zimní ochrana fíkovníků

Příspěvekod francuesco » 08 led 2017, 19:19

Já zimoval poctivě každý rok, ale teď poprvé jsem se na to taky vykvákl, to je zákon schválnosti. S13
Uživatelský avatar
francuesco
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1549
Registrován: 30 čer 2014, 20:18
Bydliště: Prostějovsko 214 m.n.m.

Re: Zimní ochrana fíkovníků

Příspěvekod francuesco » 08 led 2017, 19:24

Na dnešní noc hlásí v Olomouckém kraji pod -18 st.C. :-(
Uživatelský avatar
francuesco
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1549
Registrován: 30 čer 2014, 20:18
Bydliště: Prostějovsko 214 m.n.m.

Re: Zimní ochrana fíkovníků

Příspěvekod Mirek » 08 led 2017, 20:02

Nechali jsme se ukolébat mírným průběhem posledních zim... Včera v noci tu napadlo trochu sněhu, tak jsem dnes alespoň částečně zaházel některé nezaizolované rostliny.
Mirek
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 85
Registrován: 10 kvě 2014, 12:16
Bydliště: Brno-venkov, 377 m n.m., USDA 6b

Re: Zimní ochrana fíkovníků

Příspěvekod milas » 08 led 2017, 20:10

No ja nemienim zakrývať.....Áno zamrzá to a vymŕza to skoro každý rok....jednu úrodu mám...akú takú...V skleniku som mal figy celé leto aj jeseň. ....ale vyhodil som to,lebo by nebolo miesto na iné. ..V kýbl och tiež už nemám ...nemienim sa naťahovať?...Som jednoducho lenivý A keď mám nad úrodu, tak to v rodině nikdo nechce žrať. ...Holt, máme kopec iného ?....zaujímavé je,že v lete v televízii v správach ukazovali figovníky kdesi pod Tatrami a splietali o globálnom oteplování a zmenách klímy.... S1
Ja vám zanietencom prajem veľa úspechov, vytrvalosti A nech vám pozakrývane prežijú!!! Dúfam,že sa na jar pochválite. V Čechách a v okolí Blavy to asi tak příšerné nebolo,alebo áno?
Uživatelský avatar
milas
admirál
admirál
 
Příspěvky: 2582
Registrován: 27 kvě 2009, 18:15
Bydliště: Skoro Piešťany 169 m n. m.- M.I.L.A.N

Re: Zimní ochrana fíkovníků

Příspěvekod vanhelsing02 » 08 led 2017, 20:15

Ja take me fiky v zime nezakryvam a zatim prezivaji.Ale kdo by taky prykryval strom ten uz se ani neda zakryt. S8
vanhelsing02
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 239
Registrován: 07 čer 2009, 11:49
Bydliště: kousek od Pardubic

Re: Zimní ochrana fíkovníků

Příspěvekod brano70 » 08 led 2017, 20:16

No aj ja som predtým 2 roky poctivo zahadzoval figovnik snehom az do vysky vyse 2 metrov ... A viete co sa stalo? Zamrzol skoro cely. Zive ostalo len asi 0,5 metra od zeme to najhrubsie drevo (priemer nad 4 cm). Takze ak si myslite, ze sneh pomoze, kludne zahadzujte dalej, premrzne vam to jedna radost. Podla mna problem je v tom, ze uplne inac sa sprava sneh ako izolant, ked lezi na zemi a inac, ked je nakopeny vo vzduchu ...

Pozn. Ja to listie nemam v tej drotenej kosine len tak volne nasypane, je poctivo natlacene nadoraz, ako som vladal. Zaroven chrani rastlinu proti vysusujucim ladovym vetrom, nielen proti mrazu samotnemu. Podla mna dost casto vymrzne rastlina vdaka vysuseniu pletiv, sposobene aj silnym vysusujucim ucinkom studenych (arktickych) vetrov.
brano70
 

PředchozíDalší

Zpět na FÍKOVNÍKY ( Ficus )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků