Mapa fíkovníků v ČR/SR

zde můžete probrat vše o pěstování fíků

Moderátor: Stanley_51

Mapa fíkovníků v ČR/SR

Příspěvekod francuesco » 03 zář 2017, 18:01

Petrpan, tak tohle se cení!!! Jak se vrátím z dovolené, tak to omrknu na PC.
Uživatelský avatar
francuesco
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1549
Registrován: 30 čer 2014, 20:18
Bydliště: Prostějovsko 214 m.n.m.

Re: Mapa fíkovníků

Příspěvekod nene » 03 zář 2017, 19:32

Líbí S6
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4176
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Mapa fíkovníků

Příspěvekod petrpan » 03 zář 2017, 21:30

Ahoj, jsem rád za zatím kladné reakce (opravdu díky - člověk má hned větší motivaci, když vidí, že to co dělá, má smysl nejen pro něj).
Přidal jsem do mého prvního příspěvku dvě jednoduchá pravidla. Viděl jsem, že přibyly na mapě tři nové body. Rád bych poprosil autory nových bodů, jestli by nemohli/y přidat k rostlinám více info (sám jsem udělal updaty mnou zanesených fíků). Pokud by se totiž jednalo o zajímavé odrůdy, je škoda to k nim nenapsat. Například já jezdím na Hodonínsko několikrát za rok za prarodiči. Pokud tam ty fíky budou stát za to, rád se za nimi pojedu podívat.
Mapa by vlastně měla sloužit jako takový jednoduchý přehled toho, kde co roste. Čím více info bude u každé rostliny, tím lépe. Obzvlášť pokud ta rostlina stojí za to, dejte to ostatním vědět v popisku! :) Pokud u kytky nebude žádné info, je přidaná hodnota zanesené rostliny mizivá (obzvlášt pro lidi, kteří to nemají k dané rostlině zrovna blízko). Koneckonců děláme to pro sebe.
Naposledy upravil petrpan dne 04 zář 2017, 16:37, celkově upraveno 1
petrpan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 162
Registrován: 26 kvě 2015, 21:45
Bydliště: Velká Dobrá, 412m.n.m.

Re: Mapa fíkovníků

Příspěvekod abrams007 » 03 zář 2017, 22:49

Dobrej nápad s tou mapou, přidal jsem Jičín, Liberec a Vinařice, editován Starý Poddvorov.
abrams007
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 42
Registrován: 06 srp 2010, 01:59
Bydliště: Liberec

Re: Mapa fíkovníků

Příspěvekod mamakami » 10 zář 2017, 14:30

Super, díky! S6
mamakami
nováček
nováček
 
Příspěvky: 109
Registrován: 29 říj 2015, 23:44
Bydliště: okr. Beroun, 430 m.n.m.

Re: Mapa fíkovníků

Příspěvekod Stanley_51 » 10 zář 2017, 22:14

Petře, mám u domu vysazeny dva fíkovníky - Stanley's dalmatian a Celeste. První jsem do seznamu dostal, bohužel s tím druhým ( Celeste ) se mi to nepodařilo. Na mapě je, ale v seznamu ne.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Mapa fíkovníků v ČR/SR

Příspěvekod nene » 11 zář 2017, 00:52

Stanley_51 píše:Petře, mám u domu vysazeny dva fíkovníky - Stanley's dalmatian a Celeste. První jsem do seznamu dostal, bohužel s tím druhým ( Celeste ) se mi to nepodařilo. Na mapě je, ale v seznamu ne.


Celeste je z nějakého důvodu na jiné vrstvě (Vrstva bez názvu). Asi jsi ji měl navolenou, když jsi Celeste přidával. Vrstvu si představ jako průhlednou folii, která je přes mapu a pokud je navolená (zaškrtnutá), tak se zobrazuje, co je na ní nakreslené. Stejně tak, pokud chceš na vrstvu kreslit, musíš na ni nejdřív kliknout myší (zvýrazní se modrým proužkem na levé straně, dá se to lehce přehlédnout).

petrpan píše: Rád bych poprosil autory nových bodů, jestli by nemohli/y přidat k rostlinám více info.


Letos se fíkovníky špatně popisují, většinou v zimě vymrzly a obrážejí z podstaty. Navíc ne každý má povahu na to, aby zvonil u domu či dokonce ochutnával bez svolení majitele E8 . Snažím se aspoň barvou značky naznačit barvu plodů (pokud si ji ještě z loňska pamatuju).

Za sebe bych ještě navrhoval, aby se k popiskům připsalo i datum.
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4176
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Mapa fíkovníků v ČR/SR

Příspěvekod francuesco » 11 zář 2017, 19:13

Zdravím, vložil jsem další fíkovníky. Tímto vyzývám všechny fíkovníkáře, aby vložili další fíkovníky o kterých ví. Od Petrpana je to dobrý počin. Ti kdo si na vložení na net technicky netroufají stačí když se obrátí na ty pro které to nečiní problém. Stačilo by jen zaslat přesné umístění, popisek o fíkovníku a jeho fotografii.
Uživatelský avatar
francuesco
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1549
Registrován: 30 čer 2014, 20:18
Bydliště: Prostějovsko 214 m.n.m.

Re: Mapa fíkovníků v ČR/SR

Příspěvekod Stanley_51 » 11 zář 2017, 21:56

Oddělil jsem link na mapu fíkovníků, je pod vlastním názvem. Téma je zamčeno, ale link normálně funguje, takže ho můžete využívat.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Mapa fíkovníků v ČR/SR

Příspěvekod El Mariachi » 27 zář 2017, 23:24

Ahoj, po delší době jsem zpět na fóru :) Mapa je super, ale bylo by fajn, kdyby šly nějak editovat i posty zadané ostatními. Například fíkovník Dlhé Diely je zcela špatně umístěný. Vím hned zfleku asi o 15 fíkovnících v ČR/SK (včetně svých) tak jak budu mít chvilku, přidám je tam. Od některých mám dokonce fotky.
El Mariachi
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 201
Registrován: 30 říj 2016, 00:28
Bydliště: okres Ostrava-město, 260 m.n.m.

Re: Mapa fíkovníků v ČR/SR

Příspěvekod francuesco » 28 zář 2017, 22:18

To by bylo super :-) Víc takových co mají zájem vkládat.
Uživatelský avatar
francuesco
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1549
Registrován: 30 čer 2014, 20:18
Bydliště: Prostějovsko 214 m.n.m.

Re: Mapa fíkovníků v ČR/SR

Příspěvekod petrpan » 24 říj 2017, 23:36

El Mariachi píše:Například fíkovník Dlhé Diely je zcela špatně umístěný.


Ahoj, ten jsem tam zadaval ja, uz jsem ho prejmenoval na "Beniakova 2", at ten nazev neni zavadejici.
Jinak bohuzel, co se editace tyce, nejak jsem neprisel na to, jak nechat lidi editovat uz existujici prispevky od ostatnich. Sam tuto moznost mam. Ve sdileni jsem nastavil, ze vsichni, kdo maji odkaz zverejneny tady na kiwiforu by meli mit moznost upravovat mapu. Nicmene asi jsou to jen omezena prava (jako je vytvareni novych bodu).
EDIT: pridal jsem ke mnou zadanym fikovnikum na zacatek rok a mesic posledni navstevy (ve formatu RRRR-MM, priklad: "2017-08")
PS. Diky vsem prispevovatelum. Casem zkusim navstivene fiky i nafotit a nahrat foto.
petrpan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 162
Registrován: 26 kvě 2015, 21:45
Bydliště: Velká Dobrá, 412m.n.m.


Zpět na FÍKOVNÍKY ( Ficus )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků