zakořenění růžice

zde můžete probrat vše o pěstování ananasu

Moderátor: Stanley_51

Re: zakořenění růžice

Příspěvekod Kamco » 17 kvě 2023, 12:46

[quote="MonikaV"]Foto stredu- proste cerna dirka.. :D

Ta růžice není odepsaná. Vyškrab ten zhnilý střed ( třeba úzkým koncem lžičky) a po čase vyroste nová růžice zboku. Tu můžeš pěstovat samostatně.
Kam
Uživatelský avatar
Kamco
nováček
nováček
 
Příspěvky: 103
Registrován: 15 lis 2008, 22:36
Bydliště: Brno, Czech Republic

Re: zakořenění růžice

Příspěvekod radek.god » 22 kvě 2023, 20:06

No ja to ani nebudu fotit E7 , listy zadne, jakoby uschle, barva hnedoseda.Seriznul jsem to nahore a vyckavam zda se neco neobjevi po strane.Jako mam jeste jeden mensi doma.Ale ty co jsem mel ve sklepe, jsem mel asi 5-10 let a mrchy ani jednou nekvetly.
Avokado 100% i litchi temer jiste ve stejnem kvetinaci a podminkach prezilo 8) ananas ne E7
Update : 25.5.2023 , vykopnul jsem to a hodil na kompost E7
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: zakořenění růžice

Příspěvekod J.K. » 07 črc 2023, 08:40

Len pre zaujimavost: niekedy na jesen som likvidoval staru rastlinu. Vacsie rozety z nej som si zasadil, ale jedna miniaturna zostala lezat na zemi v skleniku. V aprili, ked som nejake veci presadzoval, som si ju vsimol. Bola takmer sucha, ale povedal som si, ze urobim pokus. Maly kvetinac som zakryl potravinovou foliou, zapichol do neho rozetu a dal do izby na skrinu, mimo dosahu slnka. Od vtedy som sa toho nedotkol a vcera vidim, ze sice stred to uz nedal, ale z boku vyrasila nova. Takze rozeta bola slabo vyvinuta (nieco cez 1cm hruba), volne pohodena 5 az 6 mesiacov a napriek tomu ziva :wink: Ak sa vam nedari zakorenit ruzice z plodov z obchodu, je to len tym, ze su poskodene chladom pri skladovani. Inak je to neznicitelne (neplati pre r.g. :D ).

Obrázek Obrázek
J.K.
oficír
oficír
 
Příspěvky: 521
Registrován: 15 říj 2014, 08:07
Bydliště: Žilina, 420m n.m.

Re: zakořenění růžice

Příspěvekod PavelP » 08 črc 2023, 10:51

J.K. píše:Len pre zaujimavost: niekedy na jesen som likvidoval staru rastlinu. Vacsie rozety z nej som si zasadil, ale jedna miniaturna zostala lezat na zemi v skleniku. V aprili, ked som nejake veci presadzoval, som si ju vsimol. Bola takmer sucha, ale povedal som si, ze urobim pokus. Maly kvetinac som zakryl potravinovou foliou, zapichol do neho rozetu a dal do izby na skrinu, mimo dosahu slnka. Od vtedy som sa toho nedotkol a vcera vidim, ze sice stred to uz nedal, ale z boku vyrasila nova. Takze rozeta bola slabo vyvinuta (nieco cez 1cm hruba), volne pohodena 5 az 6 mesiacov a napriek tomu ziva :wink: Ak sa vam nedari zakorenit ruzice z plodov z obchodu, je to len tym, ze su poskodene chladom pri skladovani. Inak je to neznicitelne (neplati pre r.g. :D ).

Obrázek Obrázek


Pěkná práce :) zdravá růžice toho vydrží celkem dost. A ano, problémy se zakořeněním těch kupovaných je v jejich skladování při převozu. Nejvyšší úspěšnost mám z těch kupovaných v létě.
PavelP
nováček
nováček
 
Příspěvky: 129
Registrován: 07 dub 2019, 20:17
Bydliště: Rosice u Chrasti, Chrudimsko, 260 m. n. m.

Re: zakořenění růžice

Příspěvekod dzani696 » 08 črc 2023, 11:08

A to môžem len potvrdiť.Ananas sme kupovali väčšinou len v zime na spestrenie stolu. Nikdy sa mi tieto ružice nepodarilo zakoreniť.Teraz už zakorenila druhá, kupovaná v lete.
Obrázek
Jano
Uživatelský avatar
dzani696
velitel
velitel
 
Příspěvky: 866
Registrován: 10 srp 2018, 20:26
Bydliště: Zábřeh na Moravě 285 m n. m.

Re: zakořenění růžice

Příspěvekod radek.god » 25 zář 2023, 18:32

No ja mam taky obdobi, kdy to nekoreni ackoliv drive se mi to darilo.
Kazdopadne posledni prezivsi a nejmladsi zakorenena ruzice ananasovniku jaksi nezvladla zavreny foliovnik mezi 31.8-11.9 , kdy melo byt 20-22°C a zatazeno a misto toho bylo 30 a slunce.To se ve foliovniku udelalo odhadem 44+ °C , navic bez zalevani nebo roseni.
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: zakořenění růžice

Příspěvekod JohnyF » 22 říj 2023, 08:51

Zdravim , nenasel sem vhodne tema... Dostal jsem malickej anananas, nevim ani jaka odruda. Nikdy jsemnho nepestoval. Aktualne ma plod velikosti broskve a hrozne se naklani.nekdy i 2 x denne ho musim otacet. Myslel jsem jestli uz neni zraly , ale cetl jsem ze by mel byt celi ananas velky cca 1,5m. Nyni ma cca 50cm vč. Truhliku. A ze zeme roste mnoho dalsich. Muzu ho rozsadit a presadit?
Obrázek
JohnyF
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 322
Registrován: 20 zář 2019, 18:35
Bydliště: Kresin - stredocesky kraj 470 m.n.m

Re: zakořenění růžice

Příspěvekod EvaOstrava » 23 říj 2023, 08:14

Podle tohoto videa -pokud se plod naklání, je prý už zralý. U tvého bych to taky řekla, už proto, že nad plodem jsou hodně dlouhé listy. Mohl by to být baby-ananas, nebo i ten velký, pokud třeba nebyl moc hnojený. Nebo dekorativní miniatura, která má údajně plod jedlý ale hořký.
https://m.youtube.com/watch?v=yAMXDCVgu ... 5hcw%3D%3D
Píšou: Během dozrávání obvykle mateční rostlina vytváří odnože, které se z ní odstraňují až po dozrání plodu. Po odplození se mateční rostlina většinou likviduje. V budoucnu by už neplodila, případně by jen tvořila další odnože. K dalšímu pěstování si nechte čerstvou vrcholovou růžici nebo některou z vytvořených rozet. Zakořeňte je obvyklým způsobem.
EvaOstrava
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 846
Registrován: 11 lis 2021, 18:14

Re: zakořenění růžice

Příspěvekod JohnyF » 23 říj 2023, 15:28

Dekuji :)
JohnyF
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 322
Registrován: 20 zář 2019, 18:35
Bydliště: Kresin - stredocesky kraj 470 m.n.m

Re: zakořenění růžice

Příspěvekod radek.god » 25 říj 2023, 16:41

U me skoro jako u Johnyho :)

Obrázek
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: zakořenění růžice

Příspěvekod MonikaV » 25 říj 2023, 19:14

Rade-- S6 opravdu skoro.... S6
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: zakořenění růžice

Příspěvekod PavelP » 25 říj 2023, 21:07

JohnyF

Já si myslím, že se jedná o "okrasný" ananas běžně prodávaný v zahradnictví a marketech. Mini plod, obrovská růžice nad ním, hladké listy bez trnu, jemný povrch.

Jestliže se pořád naklání, je stvol jako guma a plod bude zralý - spíše ho tak malá rostlina v mini květináči bez živit dále "neudrží". Můžeš ho sníst. z vlastí zkušenosti není hořký :) ale většinou tam není moc hmoty, co by se sníst dala.

V pěstování můžeš samozřejmě pokračovat, ale pořádné rostliny a pěkného velkého plodu se nikdy nedočkáš. Zkus nakoupit přes léto pár ananasu v obchodě a zasaď růžici z nich (pokud budu mít něco navíc, mohu darovat).

Pavel
PavelP
nováček
nováček
 
Příspěvky: 129
Registrován: 07 dub 2019, 20:17
Bydliště: Rosice u Chrasti, Chrudimsko, 260 m. n. m.

Re: zakořenění růžice

Příspěvekod PavelP » 25 říj 2023, 21:12

radek.god píše:U me skoro jako u Johnyho :)


Jsem na tom, upřímně, trochu líp :D

Obrázek

Obrázek
PavelP
nováček
nováček
 
Příspěvky: 129
Registrován: 07 dub 2019, 20:17
Bydliště: Rosice u Chrasti, Chrudimsko, 260 m. n. m.

Re: zakořenění růžice

Příspěvekod JohnyF » 26 říj 2023, 05:08

Dekuji. By to darek a bez stitku, takze vubec nevim o jakou odrudu/typ se jedna. Ale nejake ,,mini,, je ztrata casu. To si opravdu radsi koupim velke z kramu.
JohnyF
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 322
Registrován: 20 zář 2019, 18:35
Bydliště: Kresin - stredocesky kraj 470 m.n.m

Re: zakořenění růžice

Příspěvekod Jožka » 22 úno 2024, 12:15

Obrázek
Jožka
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1176
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

PředchozíDalší

Zpět na ANANAS ( Ananas )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků