zakořenění růžice

zde můžete probrat vše o pěstování ananasu

Moderátor: Stanley_51

Re: zakořenění růžice

Příspěvekod Alena » 02 říj 2018, 16:55

A už zraje a voní...Obrázek
Alena
čestný člen ( přispívající )

Příspěvekod MonikaV » 02 říj 2018, 19:30

Zdravím tě Ali, máš pěknučkej ananasík, ten se povedl a je vypěstovaný z uřezané růžice?
Já jsem minulý rok o Vánocích uřízla růžici a dala do vody, no a až v květnu začala spouštět kořínky a přes leto docela povyrostla.
Ali za jakou cca dobu můžu pomýšlet taky na takový plod?(nebo si mám nachat o něm jenom zdát... S1 )

Obrázek
MonikaV
škvrně
škvrně

Příspěvekod Alena » 02 říj 2018, 20:06

Moniko, je samozřejmě z uříznuté růžice. Kytka je to stará nějakých 6-7 let, první dva roky rostla na radiátoru topení přímo u okna a náramně se jí to líbilo, pak jsem se i s ní přestěhovala a jelikož jsem u sebe v bytě neměla místo - listy měla už metrové - dala jsem ji k matce, která ji během roku nebo dvou skoro utýrala k smrti (svázala listy k sobě, jako by se je snažila vybělit, a nechala ho téměř úplně uschnout - nebo uhnít?). Zachránila jsem ho ve fázi, kdy už neměl skoro žádné kořeny, během roku se ale vzpamatoval a letos v únoru jsem mu dala štamprli karbidu vápníku - no a tohle je výsledek. Myslím, že když na něj nebudeš používat metody mojí matky a bude se mu normálně dařit, takže bude mít listy kolem toho metru (podle podmínek tak dva roky?), plodu se v pohodě dočkáš (a když se mu nebude chtít, pobídneš ho karbidem vápníku :D ) Má rád spodní teplo, okno na jih a rosit do růžice. Řekla bych, že tomu tvému je už malý květináč :D
Alena

Příspěvekod MonikaV » 03 říj 2018, 21:35

No koukám,že si ten tvůj ananas prošel kus cesty trnité a i přesto zaplodil,( zřejmě záchrana na poslední chvíli a odměnou slaďoučký ananas).
Já toho mého pichláčka budu hýčkat a snad se jednou dočkám----a začnu přesazením, ať má prostor....
MonikaV
škvrně
škvrně

Předchozí

Zpět na ANANAS ( Ananas )