zakořenění růžice

zde můžete probrat vše o pěstování ananasu

Moderátor: Stanley_51

Re: zakořenění růžice

Příspěvekod radek.god » 05 dub 2023, 19:56

jj, takhle nejak E7 vypada ananas z obchodu, kdyz mam pocit, ze je moc zelenej a necham ho doma "dojet" E3 E3 E3 o 1-x tydnu vic , misto toho, abych ho hned SEZRAL :)
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1731
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: zakořenění růžice

Příspěvekod kaossik » 11 dub 2023, 20:54

Sklizňová zralost je zhruba když se alespoň 1/3 zbarví do žluta. Ideálně celý, ale pak hned sklidit. Ananas patří k ovoci, co po utržení už nedozraje.
Mukařov, 420 m.n.m. - meteodata
kaossik
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1170
Registrován: 30 pro 2018, 17:38
Bydliště: Mukařov 420 m.n.m. (Praha-Východ)

Re: zakořenění růžice

Příspěvekod J.K. » 11 dub 2023, 21:48

kaossik píše:Ananas patří k ovoci, co po utržení už nedozraje.

To pochybujem. Nikdy som zelený plod z obchodu nekonzumoval hneď, ale ho nechal dôjsť. Podľa dĺžky odležania sa mení farba aj chuť.
J.K.
oficír
oficír
 
Příspěvky: 525
Registrován: 15 říj 2014, 08:07
Bydliště: Žilina, 420m n.m.

Re: zakořenění růžice

Příspěvekod radek.god » 17 dub 2023, 18:21

J.K. píše:To pochybujem. Nikdy som zelený plod z obchodu nekonzumoval hneď, ale ho nechal dôjsť. Podľa dĺžky odležania sa mení farba aj chuť.

Tuhle blbost delame taky a to i u manga, hlavne kvuli pritelkyni, ktera to bere podle barvy.
Vetsinou to dopadne tak, ze nevzhledne zelene "nezrale" ovoce nechame tzv "dojet".Nekdy tyden, nekdy i dele.Ono pak klidne opticky dozraje, zmekne, zezloutne apod.
Vypada hezky, ale vevnitr je to uz v haji.Ananas hlavne ve stredu zhnedne a muze se okrajet nebo vyhodit cely a mango to same.
Jedine, kde to funguje a je dobre to nechat je podle me banan a annona.A nebo zalezi take na tom, kdy to bylo utrzeno, jak dlouho to cestovalo a kolik tydnu se to valelo v obchode ... Je to takova loterie.Takze podle me je lepsi cokoliv po koupi hned nebo do 3 dnu proste sezrat :x
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1731
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: zakořenění růžice

Příspěvekod J.K. » 17 dub 2023, 20:44

Nechať dôjsť a nechať zhniť sú dve rôzne veci. Za to, že to ty nedokážeš rozoznať, ja nemôžem...
J.K.
oficír
oficír
 
Příspěvky: 525
Registrován: 15 říj 2014, 08:07
Bydliště: Žilina, 420m n.m.

Re: zakořenění růžice

Příspěvekod radek.god » 01 kvě 2023, 13:15

Ananasovniky prenesene na zimu do temneho sklepa.Suche jsem zalil a nejak te vody bylo moc nebo nechlastali.
Zimovano spolecne s prezivsim avokadem, litchi s nejakym sukulentem.Takovy mix v 40 cm kvetinaci tezkem jako prase. Jsem zvedav zda se ty ananasovniky oklepou za 2+ tydny az pujdou na slunce
Obrázek
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1731
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: zakořenění růžice

Příspěvekod MonikaV » 01 kvě 2023, 15:46

Radku, tak to já jsem taky zvědavá :D ,--ale dostaly pěknou prdu!

Otázka na zkušenější ---dnes jsem přesazovala ananasy do větších nádob a všimla jsem si, že ani jeden z nich nemá střed... tak nevím jestli je to v pořádku nebo je to zbytečná práce a hold bez středu nikdy nezaplodí??? (a vytvoří odnož se středem a ten pak možná zaplodí?)
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 990
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: zakořenění růžice

Příspěvekod PavelP » 02 kvě 2023, 07:57

radek.god píše:Ananasovniky prenesene na zimu do temneho sklepa.Suche jsem zalil a nejak te vody bylo moc nebo nechlastali.
Zimovano spolecne s prezivsim avokadem, litchi s nejakym sukulentem.Takovy mix v 40 cm kvetinaci tezkem jako prase. Jsem zvedav zda se ty ananasovniky oklepou za 2+ tydny az pujdou na slunce
Obrázek


Teda Radku :shock: to vypadá, ze jim nepomůže ani svěcená voda! Leda že by vyrazilo něco ze zbytku růžice bokem.
PavelP
nováček
nováček
 
Příspěvky: 132
Registrován: 07 dub 2019, 20:17
Bydliště: Rosice u Chrasti, Chrudimsko, 260 m. n. m.

Re: zakořenění růžice

Příspěvekod PavelP » 02 kvě 2023, 08:03

MonikaV píše:Radku, tak to já jsem taky zvědavá :D ,--ale dostaly pěknou prdu!

Otázka na zkušenější ---dnes jsem přesazovala ananasy do větších nádob a všimla jsem si, že ani jeden z nich nemá střed... tak nevím jestli je to v pořádku nebo je to zbytečná práce a hold bez středu nikdy nezaplodí??? (a vytvoří odnož se středem a ten pak možná zaplodí?)


A že jim chybí střed jsi poznala jak? Je to vysloveně vidět, nebo bylo možné vytáhnout středové mladé listy? Pokud rostlině zůstal živý střed, v dobrých podmínkách snad udělá nové listy a plod by časem mohl být. Jestli shnil, buď nepřežije vůbec nic, nebo bokem vyroste nová rostlina.
PavelP
nováček
nováček
 
Příspěvky: 132
Registrován: 07 dub 2019, 20:17
Bydliště: Rosice u Chrasti, Chrudimsko, 260 m. n. m.

Re: zakořenění růžice

Příspěvekod radek.god » 07 kvě 2023, 10:20

PavelP píše:
A že jim chybí střed jsi poznala jak? Je to vysloveně vidět, nebo bylo možné vytáhnout středové mladé listy? Pokud rostlině zůstal živý střed, v dobrých podmínkách snad udělá nové listy a plod by časem mohl být. Jestli shnil, buď nepřežije vůbec nic, nebo bokem vyroste nová rostlina.


Tak jsem pri 20°C nevydrzel a vytahnul ze tmy ananasovnik uz ted a mam ho tedy asi 2 dny venku.Uz nevim, zda je konecna teplota -2°C nebo kolik bylo na netu, tak jsem si rikal, ze +4 v noci by mel/mohl dat a budto se vzpamatuje nebo ne.Stred vypada hrozne, jakoby uhnily a ztrouchnively, velka cast nebo cele zbytky listu uschle, ale ne vsechny listy sly od toho stredu oddelit bez pouziti sily, tak snad se vzpamatuji.Kdyz vyroste neco bokem, tak nevadi.Mam je mnoho let a ikdyz mel 60+ cm listy, tak nikdy zadny nekvetl, ani kdyz se slunil cely den na jizni lodzii.Mam jeste jiny mladsi maly zeleny doma, takze zaloha je.
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1731
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: zakořenění růžice

Příspěvekod MonikaV » 07 kvě 2023, 16:49

PavelP-- stred byl bud seschly nebo shnily, takze po jemnem povytahnuti zustal stred v mych rukou...!
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 990
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: zakořenění růžice

Příspěvekod MonikaV » 07 kvě 2023, 22:52

Foto stredu- proste cerna dirka.. :D
Obrázek
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 990
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: zakořenění růžice

Příspěvekod radek.god » 10 kvě 2023, 15:57

MonikaV píše:PavelP-- stred byl bud seschly nebo shnily, takze po jemnem povytahnuti zustal stred v mych rukou...!

No u me to bude asi stejne, radeji nevytahavam E7
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1731
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: zakořenění růžice

Příspěvekod PavelP » 12 kvě 2023, 09:36

MonikaV píše:Foto stredu- proste cerna dirka.. :D
Obrázek


Moniko, růžice vypadá kromě středu celkem zdravě. Měla by mezi listy nebo bokem vyrůst nová. Pokud je tahle úplně bez středu, je odepsaná :?

Přes zimu byla přelitá a v chladnějším prostředí?
PavelP
nováček
nováček
 
Příspěvky: 132
Registrován: 07 dub 2019, 20:17
Bydliště: Rosice u Chrasti, Chrudimsko, 260 m. n. m.

Re: zakořenění růžice

Příspěvekod MonikaV » 12 kvě 2023, 15:03

Zimní období strávila ve skleníku a tam došlo k přelití, a cca 8stupňů!!- takže počítám s tím, že vyhodí odnož bokem..
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 990
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

PředchozíDalší

Zpět na ANANAS ( Ananas )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků