Banánovník

zde můžete probrat vše o pěstování banánovníků

Moderátor: Stanley_51

Re: Banánovník

Příspěvekod MonikaV » 15 bře 2020, 19:40

Tak dnes jsem odzimovala banánovník a koukám koukám S8 -- SLÁVA --(vypadá, že přežil zimu, nezimu! )
Už se pěkně zahříval, na noc ho ještě zabalím,ale už jen lehce, ať to pro něho není takový teplotní šok a přes den odbalím - a takhle se stávám totálním otrokem asi až do květnových dnů.... S12 . Myslím. že vláhu má, tak jej nebudu nějakou dobu zalévat, abych ho nepřemokřila.
Obrázek Obrázek
MonikaV
nováček
nováček

Příspěvekod Radim K » 15 bře 2020, 21:59

Pěkné, pěkné! Také už bychom odzimovali úplně, nebýt ochlazení příští víkend. Letos přežily pseudokmeny kompletně až po vršek :shock: . Mohla by to být skvělá banánová sezóna, budou mít náskok. Loni měly téměř 6 metrů, že by letos měly ještě více?...
Radim K
desátník
desátník

Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Příspěvekod Rudolf M » 15 bře 2020, 22:38

Gratulace! A taky živej až po špičku! To bude pěknej macek :wink: . Zalévání určitě vynech, já ho pak zalívám jen 1x týdně a to jen kvůli hnojení. Dokud nemají z čeho odpařovat, je voda přebytečná.
Kmeny jsou odolné, kdyby šlehl ranní mráz -5°C, nic jim neudělá, horší jsou ty listy, tam se vždy počítá že první list většinou stihne ještě omrznout.

Jinak slunce se vyhouplno nahoru nějak rychle, během snad 3 dní začalo svítit na kryt a jelikož na něm byla modrá plachta, extrémně se přehříval. Bylo tam i přes 40°C, takže jsme teď taky otroky a na noc přikrýváme :D . Snad půjde příští týden už vykydat aspoň to seno od nich. Teď během 2 dnů vyrostly špičky o 15 cm :? , to je moc brzo.
Rudolf M
oficír
oficír

Příspěvekod Stanley_51 » 15 bře 2020, 22:42

Já už jsem taky odzimoval, kmen zůstal zdravý až po vršek. Na noc na něj po dobu mrazíků natáhuji kryt z polystyrenových desek a přez den ho nechávám volně dýchat. Tak snad ho to nezahubí.
Stanley_51
Stanley_51
administrátor
administrátor

Příspěvekod MonikaV » 16 bře 2020, 20:48

Ahojky, no myslím,že já bych byla spokojená i s 3metry-to by byl u mě velký úspěch (a o zemi obrů s 6m a více metrů si nechám jen zdát, nebo kouknu na vaše fota S6 )
Chtěla bych se zeptat- po odbalení jde vidět, že banánovník, prožil v zimním období 3 růsty- vždy o kousek povyrostl a pak se zastavil a nahoře teď má černou špičku, taky Vám to dělá? Mám ho jemně sříznout, nebo ho nechat být?
MonikaV
nováček
nováček

Příspěvekod Radim K » 16 bře 2020, 21:11

Je to naprosto normální, ještě to udělá možná několikrát. Je lepší vrcholek uvolnit - uříznout, ale ještě tak za 2 týdny. Pokud se neuřízne, může se stát, že černá špička zaschne takovým způsobem, že rostlina se pak v půlce kmene "vyklene" a vyroste z boku. V extrémním případě, u slabších rostlin a pokud je dlouho chladné jaro, může rostlina i odejít. Takže vrcholek určitě uříznout, ale ještě bych s tím počkal :wink: .
Radim K
desátník
desátník

Bydliště: zahrada Mrchojedy, okr. Domažlice, 460 m n. m. USDA 7b a Osvračín u Staňkova, 370 m n. m. USDA 7a

Příspěvekod MonikaV » 16 bře 2020, 21:43

Díky za radu, píšu si S14 S14
MonikaV
nováček
nováček

Příspěvekod MonikaV » 09 dub 2020, 09:14

Noční zakrývání se vyplatilo, banánek přežil a roste,už vystrkuje listy, dnes ho poprvé zaleji, slunce už pěkně pálí, tak ať nežízní.(ale, jestli příjde ochlazení tak z listů bude salátek)
Obrázek
MonikaV
nováček
nováček

Předchozí

Zpět na BANÁNOVNÍKY ( Musa,Ensete aj. )