Vinná réva ( Vitis )

zde můžete probrat vše o pěstování révy

Moderátor: Stanley_51

Re: Vinná réva ( Vitis )

Příspěvekod fahrweed » 06 dub 2021, 23:31

Haco, Geliodor jsem chtěl jako třetí, ale má ho pro tuto sezónu vyprodaný S13
Protože bude réva částečně přistíněná, chtěl jsem jen velmi rané nebo rané odrůdy...
fahrweed
nováček
nováček

Příspěvekod Hofis » 07 dub 2021, 12:54

Tak jsem nakonec trochu, i přes tu mojí totální neznalost, zapátral na vlastní pěst a rozhodl se pro odrůdu Vanessa. Zdá se, že je celkem odolná proti mrazu i houbovým chorobám, vzhledem k tomu, že se doporučuje i pro pěstování ve skleníku. Jen bych se chtěl jěště zeptat zkušenějších pěstitelů, než se definitivně rozhodnu, jestli třeba něco nehovoří proti ní a nejsou s ní nějaké negativní zkušenosti?
Hofis
čestný člen ( přispívající )

Příspěvekod mifin » 07 dub 2021, 17:39

Já rovněž jako laik jsem si vybral: Aladdin, Alexa, Galahad, Skazka. Hledal jsem hlavně révu odolnou chorobám. Semena nám tolik nevadí, bezsemená je jen Skazka. Aladin bude ve skleníku, ostatní venku.
Aladin a Galahad jsou velmi rané. Alexa by měla zase vydržet (myšleny hrozny snad i na skladování) a Skazka možná také.
mifin
mírně pokročilý
mírně pokročilý

Příspěvekod haco » 07 dub 2021, 18:44

milfin - slusny vyber odolnejsich odrod, dobre rozlozenie dozrievania - aby bolo vzdy do coho zdobnut. Alexu nemam odskusanu ale referencie su dobre. Pri Galahade treba ustrazit pretazenie (lebo mozu zvadnut cele strapce tesne pred dozretim). Skazka by mala byt skladovatelna do noveho roku - zatial som netestoval - nezostali vzorky - snad tento rok :)

Hofis: skusenosti s Vanessou su popisane na fore co som postol link par prispevkov vyssie - ale to si uz asi preluskal :)
haco
škvrně
škvrně

Příspěvekod Hofis » 07 dub 2021, 20:07

haco píše:Hofis: skusenosti s Vanessou su popisane na fore co som postol link par prispevkov vyssie - ale to si uz asi preluskal :)

Ano, právě, že tam toho o ní moc není, Zřejmě to bude tím, že je to novější odrůda. Ale pohledal jsem i v angličtině a tam je celkem chválená, tak snad to nebude zajíc v pytli. :)
Hofis

Předchozí

Zpět na VINNÁ RÉVA ( Vitis )