Vinná réva ( Vitis )

zde můžete probrat vše o pěstování révy

Moderátor: Stanley_51

Re: Vinná réva ( Vitis )

Příspěvekod History » 23 kvě 2019, 21:07

Díky, vypadá to, že by to nakonec nemusela být špatná koupě.
History
nováček
nováček

Příspěvekod haco » 14 čer 2019, 08:58

chcel by som poprosit o radu. na jesen r. 2017 vysadeny koren revy (Souvenir) taham po pergole (zastresene lexanom). vlani sa podarilo zapestovat kmienok (asi 2,2 m) a zapustit 2 tazne, kedze vyhnal asi 5 metrove slahune. tazne som skratil na 7 ociek. tento rok pokracuje v solidnom raste (vid foto - kmienok ma asi 1.5 cm priemer) a nasadil aj mnozstvo strapcov (ca. 15). prosim poradit, kedy spravit prebierku strapcov a kolko ich na takomto mladom kriku ponechat aby sa nevysilil.

vdaka.

Obrázek
haco
škvrně
škvrně

Příspěvekod airbusy » 14 čer 2019, 09:08

Ja by som prebral cim skor, podla mna nie je na co cakat, uz teraz beru ziviny....nechal by som maximalne jeden az dva signalne strapce, nech sa to nevysiluje...je to este mlada rastlina, od r. 2017. Skor by som sa teraz zameral na vypestovanie pevnych kostrovych konarov...
airbusy
ouško
ouško

Příspěvekod haco » 17 čer 2019, 22:28

airbusy píše:Ja by som prebral cim skor, podla mna nie je na co cakat, uz teraz beru ziviny....nechal by som maximalne jeden az dva signalne strapce, nech sa to nevysiluje...je to este mlada rastlina, od r. 2017. Skor by som sa teraz zameral na vypestovanie pevnych kostrovych konarov...

vdaka za radu, s tazkym srdcom som dnes spravil drasticku prebierku - dole islo 16 uz odkvitnutych stapcov - z toho jedneho kra... nechal som len zopar, tie este nasledne preriedim podla toho ako sa budu vyvijat, ci ich nelapnu choroby a tak
haco
škvrně
škvrně

Příspěvekod airbusy » 23 čer 2019, 14:25

haco píše:
vdaka za radu, s tazkym srdcom som dnes spravil drasticku prebierku - dole islo 16 uz odkvitnutych stapcov - z toho jedneho kra... nechal som len zopar, tie este nasledne preriedim podla toho ako sa budu vyvijat, ci ich nelapnu choroby a tak

Neboj sa, o nic neprides, v buducich rokoch to vinic dozenie s plodnostou...Ja som minuly rok nechal na osemrocnom Vostorgu vsetky strapce ( a to boli vsade dva na vyhonku) a nebolo to dobre, hrozno dozrievalo o dost neskor ako zvycajne a kvalita hrozien nebola tiez dobra. Navyse vyhony zle vyzrievali, slabo drevnateli, este ze nebola tuha zima....Neoplati sa pretazovat vinic a uz vobec nie mlade rastliny....
airbusy
ouško
ouško

Předchozí

Zpět na VINNÁ RÉVA ( Vitis )