Bezsemenné odrůdy

zde můžete probrat vše o pěstování révy

Moderátor: Stanley_51

Re: Bezsemenné odrůdy

Příspěvekod paja » 08 kvě 2011, 13:44

Pítrs píše:
AniCiz píše:Mohl by mi někdo poradit nej. odrůdu do skleníku? Mám 3x 5 m..

Skleník nemám, ale prý je dobrý "Kardinál".
http://www.vinnareva.com/search/label/M ... results=10


Za minulý rok narostl kmínek Cardinalu skoro 2m a zimu přežil celkem v pohodě. Letos jsem čekal panenskou úrodu, ale po návštěvě dědy mrazíka čekám až znovu obrazí. Výhodou je, že se na jaře dost pozdě probouzí a je šance, že dosud nerozvinutá očka ten mráz přežila.
paja
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 19
Registrován: 02 lis 2010, 11:57

Re: Bezsemenné odrůdy

Příspěvekod milda » 08 kvě 2011, 21:08

Kardinála jsem pěstoval.Je to odrůda přímo do skleníku.Po několika letech,mi při velkých mrazech vymrzl.Je to velkoplodá odrůda a má velké hrozny ,ale proti tomu co pěstuji venku dost tužší slupku,tak už jsem ho neobnovil. :|
milda
ouško
ouško
 
Příspěvky: 92
Registrován: 31 bře 2011, 20:59
Bydliště: Kousek od Jičína 296m.n.m

Re: Bezsemenné odrůdy

Příspěvekod AniCiz » 11 kvě 2011, 22:07

no nemám ráda moc tuhé slupky.. S13
AniCiz
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 480
Registrován: 07 črc 2010, 06:07
Bydliště: Litomyšl

Re: Bezsemenné odrůdy

Příspěvekod kalimero » 09 srp 2012, 06:09

Letos vysazená Glenora má už 2m. Zastřihnout vrchol? Přihnojit hnojivem na vyzrání pletiva (jakým)? Díky za radu.
kalimero
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 37
Registrován: 04 dub 2012, 17:39
Bydliště: Rychvald, 222 m.n.m - Kamil

Re: Bezsemenné odrůdy

Příspěvekod romkrom » 17 kvě 2013, 23:31

Teda tohle vypadá jako scifi, jestlipak je tato odrůda mrazuvzdorná? www.youtube.com/watch?v=4lM885dIX5Y
Uživatelský avatar
romkrom
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 342
Registrován: 01 kvě 2010, 10:39
Bydliště: Kroměřížsko

Re: Bezsemenné odrůdy

Příspěvekod bred_ik » 18 kvě 2013, 06:03

Podle http://iv.ucdavis.edu/files/24380.pdf nebude tato odrůda moc odolná mrazu ani chorobám, navíc doba zrání, osm týdnů po Thompson seedles a třetí týden v říjnu v Californii je pro nás středoevropany příliš pozdní.
bred_ik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 400
Registrován: 27 kvě 2008, 14:31
Bydliště: pod Kosířem na Hané

Re: Bezsemenné odrůdy

Příspěvekod Diana.Jerem » 24 kvě 2013, 12:05

Také přidám svoji "špetku do mlýna." :D8 Když jsem v r. 2010 sháněla své první víno do skleníku, líbila se mi dle popisu odrůda Medula. (O nějakých bezsemenných odrůdách jsem v té době neměla ponětí). Když poprvé kvetla, přišly jarní mrazy -6°C a bylo sklizeno. S13 Vloni jsem se konečně dočkala první úrody. :D15 Kuličky byly sice drobné, ale chuťově fantastické, hodně aromatické a slaďoučké. Za celé roky, co ji mám, jsem ani jednou nemusela použít žádný postřik.
Obrázek

Od předloňska mám venku vysazený Suvenír (letos má prvně na květ) a od loňska ještě Vanessu a Glenoru. Vloni na podzim jsem dostala pár řízků neznámé odrůdy, která je už desítky let pěstovaná nedaleko od našeho bydliště venku na jižní straně zdi. Kuličky má růžovo-fialové, drobnější, ale silně aromatické. Už se moc těším, až to všechno bude plodit! :D15 S7

Suvenír srpen 2012:
Obrázek

Vanessa srpen 2012:
Obrázek
Michala
Uživatelský avatar
Diana.Jerem
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 840
Registrován: 13 úno 2013, 12:01
Bydliště: Písecko, 500 m n.m.

Re: Bezsemenné odrůdy

Příspěvekod Carduelis » 24 kvě 2013, 22:26

Já mám z bezsemenných odrůd tyto - Afrodita, Elma, Glenora Seedless, Kišmiě Lučistyj, Kišmiš Záporožskij, Poppy, Elf, Romulus, Elica, Luna, Sugraone Seedless, Zornica, Flame Seedless, Einset Seedless, Canadice, A 1704, Helikon Šepe (Szepe), Kyoho, Attika, Milenium, Saturn a letos jsem dovezl z Ukrajiny Kišmiš Krasnaja roza. Některé mi už rodily, některé budou letos, ale ještě ne všechny. Osobně jsem nejvíc zvědavý na japonské Kyoho. Pravda je, že v našich polohách se révě vinné daří celkem dobře.
pokud někdo chcete načerpat nějaké info, tak krom webu bred-ika (http://bredwine.wz.cz/Odrudy%20tabulka.htm), doporučuji http://www.winorosl.pl/opisy-odmian-winorosli.html nebo http://vinograd.info/ - asi nejobsáhlejší web.
Uživatelský avatar
Carduelis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 590
Registrován: 22 úno 2011, 16:58
Bydliště: Moravský Krumlov asi 250 mnm

Re: Bezsemenné odrůdy

Příspěvekod Miroslav » 25 kvě 2013, 07:19

no a pokud bys měl doporučit odrůdy, které jsou nejodolnější na houb.choroby, jaké by to byly?
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: Bezsemenné odrůdy

Příspěvekod History » 25 kvě 2013, 13:09

Máš s bezsemennými odrůdami velké zkušenosti. Které odrůdy osobně hodnotíš nejvýše a proč?
History
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 222
Registrován: 12 úno 2013, 23:07
Bydliště: Vítkovsko, 500mnm

Re: Bezsemenné odrůdy

Příspěvekod Carduelis » 26 kvě 2013, 21:29

Miroslav píše:no a pokud bys měl doporučit odrůdy, které jsou nejodolnější na houb.choroby, jaké by to byly?

Ono je těžké něco doporučit, protože každá lokalita je specifická. Já napíší můj názor, tak jak sleduji jednotlivé odrůdy, co se týče chorob, u mně na zahradě. Otázka mrazuodolnosti a chuti je dána lokalitou. K hodnocení použiji stupnici 1 - 5 (1 nejodolnějí).
Afrodita - 2,5, Elma 2,5, Glenora - 2,5, Kišmiš Lučistyj - 4, Kišmiš Záporožskij - 2 (některé roky se ta bezsemennost trochu zvrhne a občas tam něco je - rudimenty, ale zase skoro bez chorob, velké hrozny a nezradí), Poppy - 2,5, Romulus - 2, Elica - 2,5, Luna - 2,5 , Canadice - 2, Elf - zatím vypadá velmi zdravě a vitálně, mám jej vysazený před rokem, Sugraone Seedless - 2 (dá se skladovat), Flame Seedless -2,5 (středně raná), Einset Seedless - 2,5,Ruby Seedless - 2,5, Helikon Šepe - 3, Kyoho - 2 (japonská odrůda zatím se jeví jako velmi dobrá bez chorob letos bude mít poprvé hrozny, tak uvidím, ale informace o této odrůdě říkají, že se do Evropy dostalo několik různých odrůd pod tímto názvem, tak uvidíme), Attika - 3, Millenium - zatím nehodnotím, sázel jsem ji letos na jaře.
Jak, ale říkám - je to můj pohled u nás v poloze cca 250 mnm, kde méně prší (roční souhrn srážek je cca 650mm), nebývají mlhy a jsou mírné zimy - např v letošním roce (zimě) neklesla teplota na zahradě pod - 10°C, loňská zima byla chladnější, ale asi jen dva dny, kdy byl pokles na - 18,4 °C. Podloží na zahradě je spraš a okolní půdy jsou bohatší na železo (přítomnost rokytenského slepence - součást boskovické brázdy).
Uživatelský avatar
Carduelis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 590
Registrován: 22 úno 2011, 16:58
Bydliště: Moravský Krumlov asi 250 mnm

Re: Bezsemenné odrůdy

Příspěvekod Miroslav » 27 kvě 2013, 18:53

co bych dal za Tvých 650mm srážek!
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: Bezsemenné odrůdy

Příspěvekod paloo » 27 kvě 2013, 19:04

Miroslav píše:co bych dal za Tvých 650mm srážek!

Čo bych ja dal za tvoje teplo na záhrade :P
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7346
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Bezsemenné odrůdy

Příspěvekod Carduelis » 27 kvě 2013, 20:09

Miroslav píše:co bych dal za Tvých 650mm srážek!


Buď rád aspoň za tu vodu. Já to tady honím celý rok. Mám tady 4 kubíkové nádrže a stejně to nestačí. Na druhé zahradě tam je aspoň studna. Nevím kolik prší u vás, ale tady je to k zlosti, protože je zima, pořád jsou přepršky, které pomáhají plísním, ale stejně nenaprší. Pod broskvama je sucho, pod švestkama taky, vlastně pod všema většíma stromama. Když kopneš do země, tak je 5 cm vlhko a pod tím je to suchý. Takže jak vidíš všechno zlý je k něčemu dobrý.
Uživatelský avatar
Carduelis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 590
Registrován: 22 úno 2011, 16:58
Bydliště: Moravský Krumlov asi 250 mnm

Re: Bezsemenné odrůdy

Příspěvekod Miroslav » 27 kvě 2013, 21:32

srazky kolem 430mm, nekdy vic nekdy mín, jinak kde mohu sehnat ty odrůdy co mas (v roub.formě)? díky
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

PředchozíDalší

Zpět na VINNÁ RÉVA ( Vitis )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků