Bezsemenné odrůdy

zde můžete probrat vše o pěstování révy

Moderátor: Stanley_51

Re: Bezsemenné odrůdy

Příspěvekod paloo » 17 srp 2019, 05:49

airbusy píše:Pestujete niekto odrodu Jupiter? Myslím tú americkú a nie slovenskú Rheu? Čítal som, že by mala mať zaujímavú chuť plodov, len neviem ako je to s dobou dozrievania a odolnosťou voči chorobám....

Pestujem.Je chutná ale náchylná na choroby.Bez postreku to nepôjde.
Momentálne u mňa :wink:
Obrázek
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7338
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Bezsemenné odrůdy

Příspěvekod airbusy » 17 srp 2019, 13:29

paloo píše:Pestujem.Je chutná ale náchylná na choroby.Bez postreku to nepôjde.
Momentálne u mňa :wink:
Obrázek


To som prekvapený, že nie je odolná voči chorobám, v Limbachu ju predávajú za symbolických 15 eur a odolnosť voči chorobám píšu na úrovni 7 bodov v prípade múčnatky, a 7-9 bodov v prípade perenospóry. Žeby kecali? :D
airbusy
člen
člen
 
Příspěvky: 437
Registrován: 02 čer 2019, 15:56
Bydliště: Partizánske, 220 m. n. m.

Re: Bezsemenné odrůdy

Příspěvekod nene » 17 srp 2019, 14:46

Nee,nekecají, jenom přes zimu vymýšlejí pohádky pro (naivní) zahrádkáře...
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4176
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Bezsemenné odrůdy

Příspěvekod Jožka » 18 srp 2019, 09:36

airbusy- znal jsem pána který měl dceru zaměstnanou v šlechtitelském podniku, tak on měl rezistentní odrudy z první ruky, měl hodně těch nejnovějších odrud které se ještě neprodávali na trhu. A řekl mě že na 100% se nedá spoléhat na rezistenci.
Jožka
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1176
Registrován: 17 lis 2016, 10:58
Bydliště: Strážnice 177m.n.m.

Re: Bezsemenné odrůdy

Příspěvekod airbusy » 18 srp 2019, 10:09

Jožka píše:airbusy- znal jsem pána který měl dceru zaměstnanou v šlechtitelském podniku, tak on měl rezistentní odrudy z první ruky, měl hodně těch nejnovějších odrud které se ještě neprodávali na trhu. A řekl mě že na 100% se nedá spoléhat na rezistenci.


Jožka, som ochotný striekať vinič maximálne 1-2 x ročne, nerád by som jedol chémiu, to si potom môžem kúpiť hrozno rovno v obchode. Keď už postrekovať, tak skúšam radšej bio postreky ale tie nie vždy zaberú. Preto hľadám niečo odolnejšie, myslel som si že títo Amerikáni labruskoví budú odolnejší. Niekde som čítal, že ani Venus nie je príliš odolná odroda. V Limbachu majú pár nových bezsemenných odrôd - Polinka, Anastasja, Ivanka, Kišmiš Rebekka, ale ktovie ako to bude s ich odolnosťou voči chorobám, plus tá cena :shock: . Nedá sa to asi paušalizovať, každý máme trocha iné podmienky na pestovanie....

Keď bude niekto vedieť o skorej, chutnej, bezsemennej a chorobám odolnej odrode viniča, tak dajte vedieť S6
airbusy
člen
člen
 
Příspěvky: 437
Registrován: 02 čer 2019, 15:56
Bydliště: Partizánske, 220 m. n. m.

Re: Bezsemenné odrůdy

Příspěvekod JanoK » 30 pro 2019, 17:39

Z toho co mam zatial ja bola, toto suche leto, najodolnejsia chorobam odroda Eszter (ani jeden postrek, ani skvrnka mučnatky) A je aj jedna z najskorších ale nieje bezsemenna, aj ked ich ma o hodne menej ako napriklad Suvenir. Z bezsemennych mam zatial Iba Einset seedless a ta bola tiez velmi odolna chorobam a navyse zo vsetkeho co mam chuti zenam z mojho okolia najviac :) Akurat zase nieje moc skorá. :)
JanoK
ouško
ouško
 
Příspěvky: 85
Registrován: 29 lis 2019, 19:41

Re: Bezsemenné odrůdy

Příspěvekod ZdenekCernoch » 31 pro 2019, 01:16

já si nemužu pomoc ale normální víno mi fakt nejede. Ujiždím na hroznech Vitis labruska S9
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Bezsemenné odrůdy

Příspěvekod JanoK » 31 pro 2019, 12:59

Ja teda neviem ake su tie ostatne labrusky. Jedine co by som take mohol este mat je nejaky stary samorodak, nie spatne, ale ten Einset je fakt delikatesa. Ak su aj ine s podobnymi chutovymi vlastnostami tak sem s nimi! :)
JanoK
ouško
ouško
 
Příspěvky: 85
Registrován: 29 lis 2019, 19:41

Re: Bezsemenné odrůdy

Příspěvekod ZdenekCernoch » 31 pro 2019, 16:29

ted už to je pasé dávám to do schweizu ale v létě se ozvi. Měl bych mít zase pár kytek Morees diamond, Verdelet a Niagara roubovaný.
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Bezsemenné odrůdy

Příspěvekod JanoK » 31 pro 2019, 21:46

To som nechcel byt taky drzí, ze si rovno nieco vypytam. Myslel som skor nazvy a info, ale teraz uz ta zoberiem za slovo a ozvem sa :)
JanoK
ouško
ouško
 
Příspěvky: 85
Registrován: 29 lis 2019, 19:41

Re: Bezsemenné odrůdy

Příspěvekod antarian » 14 bře 2020, 20:10

Ahoj, mam u zdi jeste prostor cca 10 metru, vodici draty a veci na konstrukci mi zbylo jeste dost tak jsem si rikal ze bych vysadil i nejakou bezsemennou revu.

Chtel jsem se zeptat kolik sazenic bych mel na tech 10 m cca vysadit a pokud by jste mi dokazali poradit nejake odrudy s kterymi jste spokojeni budu moc rad. Chut je dost individualni takze nejlepe asi ohodnotit dle predpokladanych vynosu a hlavne to je nejdulezitejsi rezistence vuci nemocim a eventualne vuci mrazu.

Pokud mi pridate i info o tom u koho lze poridit nejlepe vse naraz tak to bude parada ale to uz si rad dohledam. Ale uprimne nevim vubec co hledat.
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 797
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Bezsemenné odrůdy

Příspěvekod haco » 14 bře 2020, 22:07

viac ako 5 korenov by som na tych 10 metrov nedaval. konkretne odrody - treba prejst fora a vybrat si - co pestovatel to ina skusenost - bred_ik ich ma na svojich strankach vela.
haco
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: 06 bře 2019, 22:27
Bydliště: Trencin

Re: Bezsemenné odrůdy

Příspěvekod Pavel_CZ » 19 bře 2020, 01:34

Mam tady nekolik odrud komercnich bezsemennych stolnich hroznu. materialu/rizku je spousta. Mel by o ne nekdo zajem? Ja toho mam ted bohuzel tolik, ze se k nim vubec nemuzu dostat. Idealne bych to poslal jednomu zajemci. Piste soukromou, znami maji prednost
Update: Uz jsou zamluvene
Pavel_CZ
člen
člen
 
Příspěvky: 407
Registrován: 23 črc 2014, 14:44
Bydliště: Židlochovice, 190mnm

Re: Bezsemenné odrůdy

Příspěvekod antarian » 01 dub 2020, 23:54

Tak nakonec jsem vybral Geliodor, Einset seedless, Skazka, Zolotce a budu davat na pergolu. 4,5 * 6,5 m (tak snad se to povede 4 kouskama zakryt)

Kazdopadne resim z jake strany dat ke sloupum. Vadi pokud bude kmen v podstate stale ve stinu? Jakmile se mi povede dostat "kmen do vysky sloupu", povedou ramena po pripravene konstrukci, ktera bude na slunci prakticky cely den.

Jde mi o to kam umistit kmen, aby mi v budoucnu neprekazel
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 797
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Bezsemenné odrůdy

Příspěvekod haco » 02 dub 2020, 19:23

ak su sadenice dostatocne silne tak ti vyrastu kmienky do potrebnej vysky za 1 rok aj ked budu ciastocne zatienene. a v dalsich rokoch to uz bude jedno. skor to bude prospesne, kedze je sanca ze bude vinic neskor rasit. a 4 kry na pergolu tohto rozmeru stacia. za 2 roky mi 3 kriky - Vostorg, Bazena a Souvenir (ten budem prestepovat) zazelenali celu plochu rovnako velkej pergoly.
haco
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: 06 bře 2019, 22:27
Bydliště: Trencin

PředchozíDalší

Zpět na VINNÁ RÉVA ( Vitis )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků