Ochrana révy

zde můžete probrat vše o pěstování révy

Moderátor: Stanley_51

Ochrana révy

Příspěvekod aminka » 17 dub 2009, 23:17

Dá se koupit postřik Hattrick nebo Quadris v malém balení? na netu jsem našla jen cca 5kilovku... to bych měla na věčné časy... :D11

A ještě bych se ráda zeptala Breda - jak, kdy a čím stříkáš svoje víno? Nějak jsem z těch přípravků a četnosti postřiků zmatená. Nějaký univerzální a jednoduchý návod - nebyl by??? S12 S12 S12
Uživatelský avatar
aminka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3023
Registrován: 07 čer 2007, 10:37
Bydliště: Praha - sever, 260 m. n. m. - Zdenka

Re: Ochrana révy

Příspěvekod bred_ik » 18 dub 2009, 11:47

Hattrick se už bohužel koupit nedá, je zakázán. Místo QUADRISU už bych raději vzal QUADRIS MAX, protože obsahuje dvě účinné látky. Bohužel i tady je balení velké, nejmenší jsem našel litrové za 992 Kč.
Alternativou ke QUADRISU je pak ZATO 50 WG, doporučuju v kombinaci s MERPAN 80 WG, obojí se dá koupit v malém balení a navíc i použít třeba na jabloně proti padlí a strupovitosti.
Kompletní ochrana je tady: http://www.galati.sk/doc/KalendarOR-2009.pdf
Používám chemickou ochranu jen když je to nutné, zdaleka ne tolik, co je v kalendáři. Většinou proti padlí používám FALCON 460 EC a střídám ho se ZATEM 50 WG spolu s MERPANEM 80 WG. Většinou to chce ošetření po odkvětu, před květem jsem ještě nestříkal a pak abych dodržel ochranné lhůty někdy před zaměkáním. Proti plísni speciálně neošetřuju , moje odrůdy jsou natolik odolné, že postřik nevyžadují.
Další problém jsou roztoči, časem chci použít biologickou ochranu, dravého roztoče, ale teď používám MAGUS 200 SC, OMITE nebo SANMITE.
bred_ik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 400
Registrován: 27 kvě 2008, 14:31
Bydliště: pod Kosířem na Hané

Re: Ochrana révy

Příspěvekod aminka » 18 dub 2009, 14:18

Brede děkuju, koupila jsem balení Optikombi réva, je tam trojice postřiků + listová výživa (to jsi asi měl na mysli...)
Vzadu na krabičce je návod na 4 postřiky, jen mi není jasné - to při jednom postřiku můžu do jedné nádobky smíchat Zato i Merpan a ještě k tomu Wuxal výživu???? :D14 Skoro bych se bála že to bouchne S11
A copak že Hattrick zakázali? - docela jsem teď o něm četla - že ho doporučují...
Uživatelský avatar
aminka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3023
Registrován: 07 čer 2007, 10:37
Bydliště: Praha - sever, 260 m. n. m. - Zdenka

Re: Ochrana révy

Příspěvekod bred_ik » 18 dub 2009, 14:58

Důvod proč zakázali Euparen a Hattrick:
http://www.agromanual.cz/cz/clanky/management-a-legislativa/management/pozastaveni-rozhodnuti-o-registraci-1.html
Tento balíček (Optokombi réva) jsem sice na mysli neměl, bo jsem o něm ani nevěděl, ale myslím, že je docela slušný.
Určitě bych ale ZATO a MERPAN raději s hnojivem nemíchal, pro jistotu.
Teldor je špičkový přípravek na plíseň šedou, ale s tou jsem kromě Primu zatím problém neměl.
bred_ik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 400
Registrován: 27 kvě 2008, 14:31
Bydliště: pod Kosířem na Hané

Re: Ochrana révy

Příspěvekod aminka » 18 dub 2009, 21:48

Článek jsem přečetla, díky za link.
A Wuxal budu tedy stříkat zvlášť.
Uživatelský avatar
aminka
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3023
Registrován: 07 čer 2007, 10:37
Bydliště: Praha - sever, 260 m. n. m. - Zdenka

Re: Ochrana révy

Příspěvekod Johny » 30 črc 2009, 19:31

Mám prasklé bobule a žluté listy nevím čím to je.Včera jsem hnojil a dneska jsem to zjistil.Mám krystal(vinná réva).Prosím o pomoc. :( :( :( :( :(
Johny
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 25
Registrován: 04 črc 2009, 14:42

Re: Ochrana révy

Příspěvekod Johny » 30 črc 2009, 19:43

Obrázek
Johny
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 25
Registrován: 04 črc 2009, 14:42

Re: Ochrana révy

Příspěvekod Johny » 30 črc 2009, 20:01

Obrázek
Johny
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 25
Registrován: 04 črc 2009, 14:42

Re: Ochrana révy

Příspěvekod papajavti » 30 črc 2009, 20:17

Proc ted hnojis vino? :-) To praskani me napada, ze to ma moc vody ... moc vody = vselijaky plisne :-) Vino jsem napr. letos nezalil .. aji za me zalivaji moc z hora :-) Bavil jsem se se strejdem, maji toho v druzstvu cca 70ha a prej ted nektere dny strikaji i 2x denne :-(( ale prej se to furt vyplati ... strasna predstava :-)
Uživatelský avatar
papajavti
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2716
Registrován: 05 srp 2007, 17:20
Bydliště: Moravský Krumlov, 270m.n.m Bpv

Re: Ochrana révy

Příspěvekod Tchorik » 31 črc 2009, 22:41

E11 E11 E11 Asi to vino prestanu i pit. Nevite nekdo, jak moc se strika chmel a jecmen??? S1
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: Ochrana révy

Příspěvekod triodyn » 01 srp 2009, 07:14

proto už stolní víno nemám.....leda bago-0%postřiku -100% úrodnost:) ,existuje podobné víno?
triodyn
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2525
Registrován: 13 kvě 2007, 20:27
Bydliště: KOSTELETZ(ol) 241,1m.n.m.

Re: Ochrana révy

Příspěvekod bred_ik » 01 srp 2009, 10:43

Johny, asi jedná o nedostatek hořčíku, chtělo by to přihnojit na list třeba Wuxalem SUS Combi Mg. Ale na druhou stranu se mi zdá, že na fotkách není Krystal, ale něco úplně jiného. Krystal má podle mého názoru jiný tvar listů i bobulí. K praskání bobulí může docházet vlivem nevyrovnané zásoby vody v půdě, ale Krystal na praskání netrpí.
K postřikům: žádná odrůda není zcela odolná houbovým chorobám, ale jsou velké rozdíly v citlivosti jednotlivých odrůd. Myslím, že se réva dvakrát denně neošetřuje, ale na druhou stranu se použícá cca 10-12 postřiků za rok zcela běžně. Spotřeba fungicidů na révu je velmi vysoká vzhledem k ostatním plodinám (ječmeny se ošetřují většinou max. 2x fungicidem, chmel se ošetřuje ani ne fungicidy, ale spíš akaricidy proti sviluškám a insekticidy proti mšicím, takže si nevyberete).
Svou révu jsem stříkal letos třikrát, vše proti padlí (jen Krystal jen jednou) a tím jsem skončil. Díky vyšší odolnosti interspecifických odrůd se u mne plíseň přesto nevyskytuje.
bred_ik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 400
Registrován: 27 kvě 2008, 14:31
Bydliště: pod Kosířem na Hané

Re: Ochrana révy

Příspěvekod Johny » 01 srp 2009, 11:54

Co stím mám dělat ?
Johny
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 25
Registrován: 04 črc 2009, 14:42

Re: Ochrana révy

Příspěvekod Johny » 10 srp 2009, 15:09

Tak co je to za víno podle vás když říkáte že to není Krystal.
Johny
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 25
Registrován: 04 črc 2009, 14:42

Re: Ochrana révy

Příspěvekod bred_ik » 10 srp 2009, 21:07

Johny, co dělat je na Vás. Krystal to ale určitě není. Pokud chcete Krystal, můžu řízky v zimě respektive sazenice na jaře poskytnout, Krystal koření jako vrba. Se stávajícím keřem lze udělat přihnojení jak jsem psal v první řadě na list a potom na podzim nebo na jaře přihnojit hořečnatým hnojivem (Kieserit, hořká sůl Epso Top). Stávající keř se dá taky přeroubovat na jaře buď dřevitým řízkem nebo bylinným. Jinak Krystal je velmi odolná odrůdy, to je její velké plus, chorobami trpí minimálně, ale kvalita je nízká. Na můj vkus má moc velká semena a málo kyseliny. Ale víno z něj nebylo loni špatné.
bred_ik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 400
Registrován: 27 kvě 2008, 14:31
Bydliště: pod Kosířem na Hané

Další

Zpět na VINNÁ RÉVA ( Vitis )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron