Přeočkování révy

zde můžete probrat vše o pěstování révy

Moderátor: Stanley_51

Re: Přeočkování révy

Příspěvekod Lenkalor » 19 črc 2020, 22:35

Letos jsem zkusila přeroubovat 2 staré révy podle youtube ruské nebo ukrajinské, nevím, jsem z generace, která rozumí obému. Je to zelené do zeleného, ve videu říká, že to jde od poloviny května do poloviny června.
Je to to, co píše níže VJK. Ujímavost je vysoká, i u mne, která zkoušela roubovat révu podruhé v životé to vypadá na úspěšnost 7 z 8. Opravdu, pokud je na roubu už trochu větší fazoch, je to lepší než jen pupen.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Ten srolovaný a zahrnutý papír je také podle původního videa kvůli slunci. Výborný nápad.
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1124
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Re: Přeočkování révy

Příspěvekod peterpe » 14 čer 2022, 09:55

Tak mne sa tento rok vcelku darilo, uspesnosť cca 50% :-) skusal som aj ockovat aj vrublovat

Obrázek


Obrázek

a takto sa mi ukazal cca 3rocny ockovanec , asi to budem musiet nejako zredukovat :)

Obrázek
peterpe
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 30
Registrován: 17 črc 2015, 17:11
Bydliště: Bratislava

Re: Přeočkování révy

Příspěvekod airbusy » 15 čer 2022, 06:46

PeterPe
Ten posledný očkovanec mi príde ako Kišmiš Zaporožskij, ten neskutočne u mňa preplodzoval a vždy bolo treba dve tretiny strapcov zredukovat...A možno z tých 3 roky dozadu vrúbľov je niečo aj odo mňa :-D
airbusy
člen
člen
 
Příspěvky: 437
Registrován: 02 čer 2019, 15:56
Bydliště: Partizánske, 220 m. n. m.

Re: Přeočkování révy

Příspěvekod Marek1970 » 15 čer 2022, 13:17

100% je to Kišmiš Zaporožskij. Ja ho mám pár rokov práve od Petra (ešte raz ďakujem) a tiež mi takto brutálne preplodzuje, preto treba u neho naozaj redukovať násadu.
Marek1970
oficír
oficír
 
Příspěvky: 518
Registrován: 05 lis 2018, 18:14
Bydliště: "kúsok" od Piešťan, cca 160 m.n.m.

Re: Přeočkování révy

Příspěvekod veverka » 18 srp 2023, 16:57

Starší rostliny vinné révy, dobře rostlé plodné, odolné proti všemu, protože plodí bez kazu bez jakýchkoliv postřiků, odrůda nevím růžovofialová ale ted jsou kuličky ještě uplně zelené, vloni dozrávala těsně před mrazíky a ještě po přemrznutí jsme otrhávali chutnější hrozny. Očkováním, roubováním na tuto pro mě pozdní odrůdu, odrůdu ranější, bude mi fungovat rannější větev ,jako rannější ? S využitím odolné "nohy" původní pozdní révy.
veverka
ouško
ouško
 
Příspěvky: 94
Registrován: 22 črc 2023, 12:18

Re: Přeočkování révy

Příspěvekod Lenkalor » 18 srp 2023, 22:21

veverka píše: Očkováním, roubováním na tuto pro mě pozdní odrůdu, odrůdu ranější, bude mi fungovat rannější větev ,jako rannější ? S využitím odolné "nohy" původní pozdní révy.


Určitě ano, jen ta odolnost už bude taková, jakou má nová, naroubovaná odrůda.
Lenkalor
desátník
desátník
 
Příspěvky: 1124
Registrován: 28 kvě 2018, 09:20
Bydliště: Poběžovicko, okres Domažlice, 480m.n.m.

Předchozí

Zpět na VINNÁ RÉVA ( Vitis )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků