odrůdy pro sever

zde můžete probrat vše o pěstování révy

Moderátor: Stanley_51

Re: odrůdy pro sever

Příspěvekod paloo » 26 kvě 2011, 06:38

Majk píše:Počujte, a čo vy si predtavujete pod takým slovom "přímoplodé"?

Majku,Milas mi vlani priniesol zakorenené ak chceš pošlem.Myslím,že on ho doma zlikvidoval ...
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7348
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: odrůdy pro sever

Příspěvekod Majk » 26 kvě 2011, 09:07

Díky nechci...
O Bacu a Isabele jsem už dost přečetl, ale nic dobrého E1

Letos mi snad pěkně zaplodí Arkadia a Nero. Talisman byl trochu narychlený a tak už kvete, zatímco opylovači se zatím chystají. Je to letos vsazená rostlina, tak aspoň půjde do síly a né do plodů...
Uživatelský avatar
Majk
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 627
Registrován: 08 dub 2008, 08:30
Bydliště: Orlické podhůří

Re: odrůdy pro sever

Příspěvekod Alena » 28 kvě 2011, 18:46

Můj chudinka Nero po totálním omrznutí začal tu a tam nesměle vyhánět nové výhony a na jednom je dokonce založený hrozen poupat. Vivat Nero :)
Velika už po omrznutí ve skleníku pokračuje novým, asi 25cm dlouhým výhonem. Rovněž všechna ostatní venkovní réva umrzlá až k zemi znova vyhání. Je úžasné, jak je ta příroda silná a poradí si. S výjimkou poničených argut a ořešáku už v podstatě není nikde poznat, jaký tam přešel mráz.
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: odrůdy pro sever

Příspěvekod paloo » 28 kvě 2011, 20:46

Alena píše:Můj chudinka Nero po totálním omrznutí začal tu a tam nesměle vyhánět nové výhony a na jednom je dokonce založený hrozen poupat. Vivat Nero :)
Velika už po omrznutí ve skleníku pokračuje novým, asi 25cm dlouhým výhonem. Rovněž všechna ostatní venkovní réva umrzlá až k zemi znova vyhání. Je úžasné, jak je ta příroda silná a poradí si. S výjimkou poničených argut a ořešáku už v podstatě není nikde poznat, jaký tam přešel mráz.

Hádam to nemyslíš vážne :shock:
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7348
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: odrůdy pro sever

Příspěvekod Alena » 28 kvě 2011, 21:12

Palo, teď nevím, co nemám myslet vážně :?:
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: odrůdy pro sever

Příspěvekod paloo » 28 kvě 2011, 21:18

Alena píše:Palo, teď nevím, co nemám myslet vážně :?:

S výjimkou poničených argut a ořešáku už v podstatě není nikde poznat, jaký tam přešel mráz.
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7348
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: odrůdy pro sever

Příspěvekod Alena » 28 kvě 2011, 21:20

No není, všechno obráží a zelená se. Nezasvěcený by nevěděl, že místo malých nesmělých zelených výhonků už by tam měly být velké zelené listy a květy, popřípadě nasazené plody :mrgreen:
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: odrůdy pro sever

Příspěvekod Miroslav » 16 zář 2011, 22:36

dival jsem se ted na Bred-ik ovu galerii a moc me zaujaly odrudy Veronika,Garold..nemate je i vy, co jsou vubec zač? :)
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: odrůdy pro sever

Příspěvekod bred_ik » 18 zář 2011, 10:34

Těžko je někdo bude mít v plodnosti, když jsem je sám nasadil na jaře 2009.
Garold plodil už loni a podle mého názoru je to jedna z nejranějších odrůd, letos byla k jídlu 1. srpna. Zatím po oba roky na jaře Garold vymrzl, ale plodnost spodních oček je tak velká, že i tak byla úroda v obou letech vysoká. Netrpí plísní, ani není zvlášť citlivý k padlí, jen se mi zdá, že ho mají rádi roztoči. Chuť bobulí je příjemně muškátova, přitom vosy ho také příliš nevyhledávají, jeden hrozen mám na keři ještě teď.
Veronika je o cca 14 dnů pozdnější a na rozdíl od Garoldu má zatím vyšší odolnost k mrazům, letošní fotky dokazují, že nevymrzla i přes všeobecně špatné vyzrávání réví. Právě révi Veroniky vyzrává velmi brzy a po celé délce. Nemá bujný růst, ale to není negativní vlastnost. K plísni a padlí je celkem odolná, patří z hlediska odolnosti k chorobám k nejlepším, co mám. Má ženský typ květu, letos jsem ji opyloval pylem Vostorgu muskatného, který roste vedle a nedopadlo to špatně. Chuť je harmonická, vosy ji nevyhledávají, jeden hrozen jsem dával minulý týden na výstavu do Litoměřic, samozřejmě nebyl ničím chráněný.
bred_ik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 400
Registrován: 27 kvě 2008, 14:31
Bydliště: pod Kosířem na Hané

Re: odrůdy pro sever

Příspěvekod Miroslav » 18 zář 2011, 10:52

tak to je zajimave, nejen, ze skvele vypadaji, ale jeste jsou odolne, pokud tedy budeme chtit sazenice, tak musime jen k Vam, kdyz je nikdo nema :)
pokud se jeste optam na mostove odrudy, jsou u Vas nejake nove, ktere byste chtel vypichnout?
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: odrůdy pro sever

Příspěvekod paloo » 18 zář 2011, 18:29

U mňa dozrel už aj Krystal čo po omrznutí rozkvitol :D
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7348
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: odrůdy pro sever

Příspěvekod Pítrs » 18 zář 2011, 20:49

Mně dozrává negreta, ale v květiváči. :D10
Pítrs
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 691
Registrován: 21 říj 2010, 11:29

Re: odrůdy pro sever

Příspěvekod bred_ik » 19 zář 2011, 07:55

Sazenice Veroniky a Garoldu by na jaře měly být, bohužel jen k osobnímu odběru, posílat se nedají. Poslat se dají řízky, to je bez problémů.
Z moštových odrůd se mi letos moc líbil Platovskij, byl ranější než Krystal a s odolnostmi k chorobám na tom bude asi přinejmenším stejně, odolnost k mrazu by měla být -27°C, (byť někde udávají -29°C) což je pro naše podmínky většinou dostačující. I přes to, že letos na jaře vypadal po květnovém mrazu jak sežehlý plamenometem, na nově vyrašených výhonech vyrostla nová květenství a hrozny dozrály jen o cca týden později než ten jediný, který neomrzl. Cukernatost na začátku září byla 22%.
Osceola Muscat (E.S. 8-2-43) měl příjemnou chuť bobulí, otázkou je, jak by se projevila ve víně. Odolnost k mrazu je výborná, plíseň letos na něm nebyla a padlí také ne.
Solaris nemá smysl komentovat. Pokud chce někdo bílý mošťák v okrajových oblastech, lze ho jen doporučit. Cukernatost na začátku září 25%.
U modrých mě zatím nepřesvědčila odrůda Marquette. Je fakt, že v chuti není po labrusce ani památky, odolná k mrazu je perfektně, plíseň na ní letos nebyla, ale bobule jsou relativně malé a překvapila mne i struktura bobulí, která příliš moštové odrůdě neodpovídá.
Rondo jako tradičně nezklamalo, byť na něm letos bylo poprvé na bobulích padlí. Postřiky se úrodu podařilo zachránit, sklizeň z 18 keřů byla okolo 70 kg, což je slušné obzvláště při 20% cukernatosti.
bred_ik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 400
Registrován: 27 kvě 2008, 14:31
Bydliště: pod Kosířem na Hané

Re: odrůdy pro sever

Příspěvekod Miroslav » 19 zář 2011, 18:02

Co se tyce Solarisu, slysim o nem jak je skvely, co se tyce chuti vina, lze ho nejak popsat? Ktera odruda by mohla nahradit RR?
Bylo by fan, kdyby neco takoveho bylo - v rane verzi... ackoliv bile nemusim tak prave RR je velka vyjimka, ale radeji bych jistejsi odrudu, udajne RR chce Ca pudy, coz je u nas pravy opak - pH 6
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: odrůdy pro sever

Příspěvekod Věra » 12 říj 2011, 19:13

Pěstuje někdo tady nahoře odrůdu BAGO? My ji máme už leta venku /ne ve skleníku/, nikdy ničím nestříkáme a je perfektní, dozrává však až koncem září. Letos na jaře komplet zmzlo vše vyrostlé a ještě to stačila dohnat. Už baštíme. S8 Obrázek
Uživatelský avatar
Věra
ouško
ouško
 
Příspěvky: 68
Registrován: 22 bře 2011, 21:00
Bydliště: Liberec

PředchozíDalší

Zpět na VINNÁ RÉVA ( Vitis )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků