odrůdy pro sever

zde můžete probrat vše o pěstování révy

Moderátor: Stanley_51

Re: odrůdy pro sever

Příspěvekod bred_ik » 19 dub 2011, 11:03

Tak z téhle otázky jsem měl strach. Důvod je ten, že letos mi po rozposlání řízků zbyly jen ty nejslabší řízky, které sice zakořenily, ale už nevyrašily a musel jsem je vyhodit. Ale na příští rok na jaře by mělo být sazenic podstatně víc, protože místo jednoho mám letos už tři keře.
bred_ik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 400
Registrován: 27 kvě 2008, 14:31
Bydliště: pod Kosířem na Hané

Re: odrůdy pro sever

Příspěvekod Alena » 19 dub 2011, 12:19

Bredíku, já to nemyslela tak, že ji chci hned od tebe :) . Jen jsem se ptala, zda se u nás dá někde sehnat. Dívala jsem se u pana Knížka a ten ji v nabídce nemá. Třeba ji bude mít za rok. Ale kdybys měl příští rok náhodou nazbyt řízky, ráda si je od tebe koupím :)
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: odrůdy pro sever

Příspěvekod bred_ik » 19 dub 2011, 13:03

Díky dobrému známému byl můj keř Somersetu asi jediný u nás, ale už jich bude určitě víc. Ještě bych chtěl sehnat otce této odrůdy, Petite Jewel, ale zatím se mi nezadařilo. Snad příští zimu.
bred_ik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 400
Registrován: 27 kvě 2008, 14:31
Bydliště: pod Kosířem na Hané

Re: odrůdy pro sever

Příspěvekod Miroslav » 19 dub 2011, 20:39

tak 1.sazenice sestrihnuta na 2ocka jiz prorazila růvek:-))
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: odrůdy pro sever

Příspěvekod Alena » 24 dub 2011, 18:53

Hurá, hurá, hurá - Fanny a Vostorg považované za zcela vymrzlé pustily těsně nad místem roubování pupínky! Sice mrňavé, ale raší! A Dakona ve skleníku taky začíná úplně odspodu obrážet!
Teď jen aby mi to sousedovi řemeslníci nezničili při překládání střechy - padne tam kus tašky a je to v háji... Mám sice přes ně překlopené takové drátěné klícky, ale čert nikdy nespí.
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: odrůdy pro sever

Příspěvekod Miroslav » 24 dub 2011, 20:32

tak to budes muset natacet web kamerou a hlidat.-)
jinak mam take Fanny a Vostorg...jsem na ne zvedav
Uživatelský avatar
Miroslav
admirál
admirál
 
Příspěvky: 3638
Registrován: 31 říj 2010, 20:45
Bydliště: Teplotní oblast T2 - Sedlec

Re: odrůdy pro sever

Příspěvekod Alena » 26 dub 2011, 12:56

Kamera by mi byla houby platná, když by akorát zaznamenala, jak jediné vyrašené očko urazil kus tašky spadlý ze střechy :mrgreen:
Kromě Vostorgu a Fanny tam zkouším ještě Nely a Pleven Ustojčivyj, ty už jsou vyrašené pěkně, asi 10cm výhonky, snad letos dostatečně narostou, a letos by mohl na ukázku zaplodit Nero od Aminky. Velika ve skleníku umrzla až skoro k zemi, ale už má nový, skoro 0,5m výhon, a ze země začala rašit Dakona. Jsem zvědavá, jestli - až jednou zaplodí - bude taky tak nechutná, jak píše Bred-ik, nebo jestli ve skleníku bude chuť lepší (Arkadia má ale u mě ve skleníku chuť nijakou, takovou trávovou, zatímco venku je výborná). Obě měly už loni krásné silné letorosty, ale špatně vyzrály a v zimě to všechno odešlo. Prim tam zatím jde venku dobře.
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: odrůdy pro sever

Příspěvekod Majk » 19 kvě 2011, 08:52

Pokračování z tématu "Prodejci rostlin"...

AniCz - Nero se mi jeví jako vcelku bezproblémová odrůda. Většinou sázím do jámy hluboké tak 50cm, podhodím a zasypávám dobře odleželým kompostem. Je dobré řízek zasadit dost hluboko. V tvém případě bych se nebál odstřihnout, ten spodní obrost a zasadit až po to vrchní loňské očko(prostě to silné skoro celé do země).
Letos zruším révu co mám nasazenou volně na záhoně, protože to nemá perspektivu. Réva tam jen živoří a po zimě se těžce sbírá. U zdi a ve skleníku to roste jak o závod, tak zůstanu u toho. Jelikož mám záhony ve skleníku na betonu, tak mám vsazeno venku a výhon protažený sklem dovnitř, což funguje bezvadně.

Odrůdy které se mi osvědčují:
Nero - pravidelná plodnost, dobrý růst, vcelku dobrý zdravotní stav i bez postřiku(jeden postřik by se asi hodil), bobule nejsou sice moc veliké a semena jsou v puse cítit, ale jinak výhody převažují.
Arkádia - pravidelná plodnost, krásné bobule a hrozny, na mém stanovišti pod balkonem na jižní stěně pěstuju bez postřiku a nenamrzá tu, chuť je velice sladká skoro bez kyselin (což může někomu vadit)
Talisman - letos vsazen na pevné stanoviště pod sklo, zatím má nasazeno na dva neuvěřitelně velké hrozny, pokud se povede sprášit jinou odrůdou mohla by být nějaká ukázka. Loni jsem ho měl v kontejneru a plísněmi netrpěl, tak uvidíme. Tato odrůda potřebuje blízkost opylovače, takže nelze sázet sólo.

Odrůdy které asi příští rok nahradím něčím jiným:
Šarlat - třetím rokem už pěkně roste pod balkonem, ani plísněmi netrpí, ale kde jsou nějaké hrozny pane Jonáši? Mám pocit, že namrzají očka nebo se mu u mě nelíbí. Místo ní zkusím Talisman, jestli se podaří nařízkovat.
Kodrjanka - mám ji na dvou místech pod sklem, roste obstojně, ale ty hrozny taky chybí. Letos možná ukáže pidi hrozník o pár bobulkách, což mě teda nenadchlo. Bude nahrazena asi Arkádií.
Podarok Ukrajině - zatím mám v květináči a asi ho dávat nebudu, protože má podobné vlastnosti jako talisman(i nevýhodu ženského typu květu)
Krystal - měl jsem ho na záhonu, kde vymrzá stejně jako ostatní odrůdy, takže ho znova dávat nebudu.
Uživatelský avatar
Majk
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 627
Registrován: 08 dub 2008, 08:30
Bydliště: Orlické podhůří

Re: odrůdy pro sever

Příspěvekod AniCiz » 19 kvě 2011, 12:48

Majku,děkuji za přehlednou informaci..A nebude Nerovi vadit,že bude sám v tom skleníku? Jinou odrůdu nemám..
AniCiz
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 480
Registrován: 07 črc 2010, 06:07
Bydliště: Litomyšl

Re: odrůdy pro sever

Příspěvekod Majk » 19 kvě 2011, 13:14

Myslím, že se tam bát nebude... Plodí i bez opylovače.
Uživatelský avatar
Majk
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 627
Registrován: 08 dub 2008, 08:30
Bydliště: Orlické podhůří

Re: odrůdy pro sever

Příspěvekod AniCiz » 19 kvě 2011, 19:42

Díky.. E5
AniCiz
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 480
Registrován: 07 črc 2010, 06:07
Bydliště: Litomyšl

Re: odrůdy pro sever

Příspěvekod Pítrs » 19 kvě 2011, 21:21

Poslední dobou začínám zjišťovat, že by bylo potřeba dát do skleníku snad úplně všechno.
Je to každoroční loterie.
Urodí se ? Nezmrzne to ? .... srnec, zajíc, nenechavci, slimáci, kroupy, plísně, nemoci ... S2 ...
Pítrs
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 691
Registrován: 21 říj 2010, 11:29

Re: odrůdy pro sever

Příspěvekod paloo » 19 kvě 2011, 21:27

Pítrs píše:Poslední dobou začínám zjišťovat, že by bylo potřeba dát do skleníku snad úplně všechno.
Je to každoroční loterie.
Urodí se ? Nezmrzne to ? .... srnec, zajíc, nenechavci, slimáci, kroupy, plísně, nemoci ... S2 ...

Trochu optimizmu :wink:
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7348
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: odrůdy pro sever

Příspěvekod Alena » 19 kvě 2011, 21:28

Pítrs píše:Poslední dobou začínám zjišťovat, že by bylo potřeba dát do skleníku snad úplně všechno.
Je to každoroční loterie.
Urodí se ? Nezmrzne to ? .... srnec, zajíc, nenechavci, slimáci, kroupy, plísně, nemoci ... S2 ...


A pak přijdou kroupy a rozmlátí skleník :mrgreen:
Alena
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3492
Registrován: 17 dub 2009, 15:40
Bydliště: Klatovy 428 m. n. m.

Re: odrůdy pro sever

Příspěvekod Pítrs » 19 kvě 2011, 21:33

Tak to jsem v pohodě.
Žádný nemám.
Zůslala mi jen ta loterie. :D4
Pítrs
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 691
Registrován: 21 říj 2010, 11:29

PředchozíDalší

Zpět na VINNÁ RÉVA ( Vitis )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků