Vinná réva ( Vitis )

zde můžete probrat vše o pěstování révy

Moderátor: Stanley_51

Re: Vinná réva ( Vitis )

Příspěvekod antarian » 01 dub 2021, 21:49

Ma tu nekdo black magic, attika, nero? (Uz jsem to koupil :-))))) tak at vim jak moc velka hruza to pripadne je :-)))) )

A pokud ano jakepak s tim mate zkusenosti? (Postrik mi asi nevadi, kdyz bude potreba tak to pripadne chemicky osetrim)

Dve revy z minuleho roku bohuzel neprezily zimu tak jsem je musel vymenit a do zasoby jsem vzal jeste sazenici navic kterou kdyztak nekam dam. (Byly za zivym plotem a ten nedostatek svetla se na nich podepsal, ted je uz zivy plot pryc, ale bohuzel pozde :-) )

Co jsem zatim nasel ja ze rezistentni moc nejsou.
Attika je bezsemenna, black magic je ....tezko rict i kdyz ji inzerovali myslim jako bezsemennou, nero je stolni odruda se semeny

Vsechno jsou modre odrudy...
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 798
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Vinná réva ( Vitis )

Příspěvekod pavell » 01 dub 2021, 23:03

fahrweed píše:Odborníci, zahradníci, prosím, existuje šance, že loňské kontejnerované sazenice bez jakýchkoliv opatření (tj zůstaly v kontejnerech nekryté na povrchu) přežily letošní zimu, kdy tu bylo asi -15? S12

Tak pokud měly dobře vyzrálé výhony tak by měly přežít, pokud je zastřihneš a jsou telené tak přežily, nebo stačí rýpnout do kůry.
pavell
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 08 říj 2017, 01:33
Bydliště: Kyjov

Re: Vinná réva ( Vitis )

Příspěvekod haco » 02 dub 2021, 23:49

antarian píše:Ma tu nekdo black magic, attika, nero? (Uz jsem to koupil :-))))) tak at vim jak moc velka hruza to pripadne je :-)))) )

.....

Attika je bezsemenna, black magic je ....tezko rict i kdyz ji inzerovali myslim jako bezsemennou, nero je stolni odruda se semeny

Vsechno jsou modre odrudy...


black magic je Kodrjanka- stara osvedcena stolova odroda so semenami - hojne pestovana tak v SR ako aj CR - niektori ju chvalia, ini povazuju za prekonanu novsimi odrodami
nero - univerzalna madarska odroda - skora - skusenosti sa roznia - zalezi na klone, podmienkach daneho roka aj lokalite pestovania - u mna skoncila po 2 rokoch plodenia - male bobule a strapce, jednoducha chut a velke tvrde semena kt. vadia pri jedle
attika - podla popisu odroda pochadzajuca z Grecka - nie je dostatocne odolna mrazu - (znesie -15 az -18) - teda iba do chranenych poloh vo vinohradnickych lokalitach
haco
nováček
nováček
 
Příspěvky: 139
Registrován: 06 bře 2019, 22:27
Bydliště: Trencin

Re: Vinná réva ( Vitis )

Příspěvekod haco » 02 dub 2021, 23:55

pavell píše:Odborníci, zahradníci, prosím, existuje šance, že loňské kontejnerované sazenice bez jakýchkoliv opatření (tj zůstaly v kontejnerech nekryté na povrchu) přežily letošní zimu, kdy tu bylo asi -15?
Tak pokud měly dobře vyzrálé výhony tak by měly přežít, pokud je zastřihneš a jsou telené tak přežily, nebo stačí rýpnout do kůry.


ci boli vyzrete alebo nie tu nehra rolu - dolezite je nakolko premrzol korenovy bal v kvetinacoch, kedze neboli prihrnute do zeme. ale ano po strihnuti na 2-3 ocka sa rychlo ukaze ci prezili.
haco
nováček
nováček
 
Příspěvky: 139
Registrován: 06 bře 2019, 22:27
Bydliště: Trencin

Re: Vinná réva ( Vitis )

Příspěvekod antarian » 03 dub 2021, 09:28

haco: diky :-D no asi to tedy nahradim tim black magic a nero (tech par semennych preziju, zbylych cca 10 je bez semen) a tu attiku strcim nekam, kde mi nebude vadit kdyz to neprezije.
Posledni roky tu zimy nebyly :-D Ale tenhle rok bylo par hodin i -17 a to by se ji libit nemuselo.
antarian
velitel
velitel
 
Příspěvky: 798
Registrován: 02 zář 2018, 14:53
Bydliště: Kamhajek (kolinsko) 282m n.m.

Re: Vinná réva ( Vitis )

Příspěvekod Hofis » 06 dub 2021, 11:55

Tak bohužel to vypadá na další oběť této zimy. Byl jsem obhlédnout víno v Praze, jestli neraší, a s hrůzou jsem zjistil, že jsou všechny výhony uschlé na padrť. Sice jsem u kmínku našel pár zelených míst, ale nevypadá to vůbec dobře. S13 Co se vína týče, jsem naprostý analfabet. Nemáte někdo tip na kvalitní, sladkou a pokud možno bezpeckovou odrůdu na přímý konzum? Vypadá to na to, že letos budu muset pořídit novou sazenici... :(
Naposledy upravil Hofis dne 06 dub 2021, 14:35, celkově upraveno 1
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3806
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Vinná réva ( Vitis )

Příspěvekod nene » 06 dub 2021, 13:49

Hofis: Zilga zmrzla? :shock:
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4228
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Vinná réva ( Vitis )

Příspěvekod fahrweed » 06 dub 2021, 13:58

Hofis píše:Tak bohužel to vypadá na další oběť této zimy. Byl jsem obhlédnout víno v Praze, jestli neraší, a s hrůzou jsem zjistil, že jsou všechny výhony uschlé na padrť. Sice jsem u kmínku našel pár zelených míst, ale nevypadá to vůbec dobře. S13 Co se vína ýče, jsem naprostý analfabet. Nemáte někdo typ na kvalitní, sladkou a pokud možno bezpeckovou odrůdu na přímý konzum? Vypadá to na to, že letos budu muset pořídit novou sazenici... :(


Řešil jsem před pár dny s p. Kotrle, že chci dvě až tři vinné révy. Doporučil mi Lorus. Podle popisu vypadá slibně: http://revavinna.cz/lorus/
Druhou jsem si vybral Somerset seedless, kterou chválí všichni všude.
fahrweed
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 227
Registrován: 27 led 2020, 08:26
Bydliště: Olomouc 238 m.n.m. (kotlina -2°C)

Re: Vinná réva ( Vitis )

Příspěvekod moonvil » 06 dub 2021, 14:02

nene píše:Hofis: Zilga zmrzla? :shock:


To asi tezko, ta je nesmrtelna.
Uživatelský avatar
moonvil
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 4081
Registrován: 16 čer 2009, 08:34
Bydliště: Řícmanice, 275mnm - mrazová kotlina Moravského krasu

Re: Vinná réva ( Vitis )

Příspěvekod Hofis » 06 dub 2021, 14:03

Nene: Nee, tedy spíše nevím, ta je díky vašim referencím na nezničitelnost ve VDF a tam jsem už měsíc nebyl a asi se tam ještě chvíli nepodívám. Doufám, že za 14 dní to tam už budu schopen všechno zkontrolovat. Ale v Praze mám už leta (nebo spíše jsem měl :( ) sazenici růžového vína. Menší kuličky v solidních hroznech, ale velmi sladké a dobré. No, a ta vypadá, že odešla nadobro do nebíčka... S13
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3806
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Vinná réva ( Vitis )

Příspěvekod nene » 06 dub 2021, 14:42

Ten Somerset seedless vydrží opravdu hodně, má mrňavé, ale chutné, sladké kuličky. Takový sladký bezpeckový rybíz :D .
Honzo, ta réva byla na podnoži nebo z řízku? Pokud z řízku, tak vydrž, stačí jediné spící živé očko a pojede. Sice znova, ale už s pořádnými kořeny, takže brzy bude tam, kde byla vloni. Pokud na podnoži, tak je třeba být ve střehu, my jsme dva roky (po roce 2017) pěstovali krásnou révu a nechápali, proč nám předtím zrála brzy a měla velké bobule a najednou zraje poslední a je nechutná...no, máme dlouhé, nezkušené vedení :? .
Naposledy upravil nene dne 06 dub 2021, 14:52, celkově upraveno 1
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4228
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Vinná réva ( Vitis )

Příspěvekod Hofis » 06 dub 2021, 14:51

No, tak děkuju moc za reference, ještě chvíli počkám na případné další reakce, ale zdá se, že je rozhodnuto. Somerset seedless, jdu to omrknout... :)
Neměl by někdo případně řízek?
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3806
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Vinná réva ( Vitis )

Příspěvekod nene » 06 dub 2021, 14:53

Předevčírem jsme drtili S8 .
nene
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 4228
Registrován: 09 říj 2016, 13:28
Bydliště: Vsetínsko (425, mrazová kotlina) + Hodonínsko(165)

Re: Vinná réva ( Vitis )

Příspěvekod Hofis » 06 dub 2021, 15:05

Ajajaj, smůla se mi nějak lepí na paty... :(
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3806
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: Vinná réva ( Vitis )

Příspěvekod haco » 06 dub 2021, 18:50

fahrweed píše:
Řešil jsem před pár dny s p. Kotrle, že chci dvě až tři vinné révy. Doporučil mi Lorus. Podle popisu vypadá slibně: http://revavinna.cz/lorus/
Druhou jsem si vybral Somerset seedless, kterou chválí všichni všude.


Lorus je kvalitna odroda, ale iba v pripade ze ste ochotni postrekovat proti perenospore - je na nu nachylna viac ako ine odrody. ak chcete postreky vo vacsine rokov obmedzit najma na boj s mucnatkou - teda nepouzivat mednate pripravky isiel by som cestou odrod Zolotce https://www.oreve.cz/viewtopic.php?f=10&t=3 alebo Geliodor https://www.oreve.cz/viewtopic.php?f=10&t=14 ktore aj v dazdivom perenosporovom roku 2020 obstali bez postreku proti nej slusne (na rozdiel od Lorusu)

Ivo Kotrle ich ma tiez v ponuke - ci su este dostupne aj pre tuto jar to neviem.

a poznatky z pestovania Somerset Seedless od viacerych pestovatelov Ciech a Moravy su tu: https://www.oreve.cz/viewtopic.php?f=14&t=55&hilit=seedless
haco
nováček
nováček
 
Příspěvky: 139
Registrován: 06 bře 2019, 22:27
Bydliště: Trencin

PředchozíDalší

Zpět na VINNÁ RÉVA ( Vitis )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron