Vinná réva ( Vitis )

zde můžete probrat vše o pěstování révy

Moderátor: Stanley_51

Vinná réva ( Vitis )

Příspěvekod romkrom » 12 říj 2015, 19:09

Tak tuto odrůdu by stálo za to vyzkoušet: S8 https://www.youtube.com/watch?v=u2vwYv6pYb0
Uživatelský avatar
romkrom
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 342
Registrován: 01 kvě 2010, 10:39
Bydliště: Kroměřížsko

Re: Vinná réva ( Vitis )

Příspěvekod Carduelis » 09 lis 2015, 15:08

Ne vš co je velký, je i dobrý. Jak se můžeš dočíst, ani sám autor ji nemá dostatečně vyzkoušenou na choroby. Sám jsem již některé odrůdy, byť vypadají lákavě, vyřadil, protože jsou silně náchylné k chorobám.
http://vinograd.info/sorta/stolovye/gelios.html
http://www.frukta.ru/Vinograd/vinograd2-ru.html
http://hozvo.ru/news/master_gardener/lu ... _kraynova/
Uživatelský avatar
Carduelis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 590
Registrován: 22 úno 2011, 16:58
Bydliště: Moravský Krumlov asi 250 mnm

Re: Vinná réva ( Vitis )

Příspěvekod Dahe » 27 pro 2015, 19:24

Dahe
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 391
Registrován: 10 kvě 2009, 14:50

Re: Vinná réva ( Vitis )

Příspěvekod ivan » 28 bře 2016, 19:14

neviete mi niekto poradiť- ohľadom silného slzenia po orezaní révy: režem vždy dosť zavčasu- začiatkom februára- a včera som si všimol, že na jednom koreni japonskej révy - ktorá je vždy vpredu s rašením oproti ostatným odrodám - mi silne slzí a odvapkáva, čo si myslím, že to ker dosť vysiluje, kedy mám teda rezať?, ďakujem
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1751
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: Vinná réva ( Vitis )

Příspěvekod jardos » 28 bře 2016, 23:11

Serus Ivan. Pokial ti slzi par dni, tak je to OK. Vinic sa ma strihat vtedy, ako si to urobil aj ty. Teda tu v juznych okresoch zaciatkom februara pri slabsich mrazoch, kedy uz nie je riziko prichodu silnych mrazov, mozno pod -15. Vtedy je riziko, ze by ti mohli vymrznut tie puciky, ktore si si nechal na dalsiu urodu. K tomu slzeniu...ja rezem tiez zaciatkom februara a tiez sa mi kazdy rok slzenie dostavuje. Ide vsak len o kratkodobu par dnovu zalezitost, ktora rychlo skonci. Termin rezu je spravny a preto si myslim, ze je to v poriadku a hrozno dava vediet, ze zije. Ked som sa len ucil a ostrihal hrozno v polke marca, slzenie trvalo 2 tyzdne silnou intenzitou, to bolo zle.
A dalsia vec je pocasie. Mame za sebou teplu zimu a vsetko sa prebudza skor. Preto keby clovek vedel, striha uz v januari. Lenze clovek nemoze vediet, ake mrazy este mozu urdiet za toto dlhe, zimne obdobie...
jardos
oficír
oficír
 
Příspěvky: 501
Registrován: 09 úno 2010, 15:35
Bydliště: Reca-Senec, 124 m.n.m

Re: Vinná réva ( Vitis )

Příspěvekod Jožka1 » 31 bře 2016, 19:20

Tak jak píše Jardos, není potřeba se toho bát na urodu to vliv mít nebude. Některé odrudy slzí víc a některé mín, část vinice jsem stříhal v listopadu hned po opadu listí a zbytek až na jaře a není žádný rozdíl v urodě, mám to už několik let vyskoušené. Moje vinice má skoro 500 hlav.
Jožka1
 

Re: Vinná réva ( Vitis )

Příspěvekod ivan » 28 dub 2016, 13:28

určite sú tu na fore lepší odborníci ako ja, neviem si poradiť, čo teraz s tými zmrznutými mladými výhonkami( za 20 rokov sa mi to nestalo)- či to ostrihať aj z vlaňajšími prútmi...lebo zamrzli aj ponechané zálohy k budúcemu roku..."a teď bábo raď " ďakujem za rady
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1751
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: Vinná réva ( Vitis )

Příspěvekod romkrom » 28 dub 2016, 15:49

Nechal bych to být, to zelené zmrzlé docela rychle uschne a samotné dřevo může obrazit znovu. Zda li dřevo přežilo se zjistí až po delší době.
Uživatelský avatar
romkrom
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 342
Registrován: 01 kvě 2010, 10:39
Bydliště: Kroměřížsko

Re: Vinná réva ( Vitis )

Příspěvekod Jožka1 » 28 dub 2016, 17:19

Omrznuté výhonky nechej tak není potřeba to stříhat,příroda si s tím poradí sama. Dovedeš si představit že velkopěstitelé na mnoha hektarech by to stříhali, to by nezvládli.
Jožka1
 

Re: Vinná réva ( Vitis )

Příspěvekod ivan » 28 dub 2016, 19:34

Jožka1 píše:Omrznuté výhonky nechej tak není potřeba to stříhat,příroda si s tím poradí sama. Dovedeš si představit že velkopěstitelé na mnoha hektarech by to stříhali, to by nezvládli.

vyjadril som sa nepresne- tie mladé zmrznuté výhonky som nechcel strihať( to je zbytočné)- ale či tie vlaňajšie prúty netreba ostrihať, lebo podľa mňa teraz vyrastú len nerodivé výhonky zo starého dreva... neni mi to celkom jasné, lebo podľa mňa ani budúci rok nebude úroda, keďže omrzli aj tie zálohy ponechané k budúcemu roku, ďakujem
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1751
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: Vinná réva ( Vitis )

Příspěvekod Jožka1 » 01 kvě 2016, 19:50

Ty lonské pruty jak píšeš ostříháš až příští rok na jaře, když to neobraší ze záložních oček tak to nejspíš obraší někde u kmínku a tyto nové výhonky letos hrozny mít třeba nebudou ale příští rok ano, (pokud příští jaro opět nezmrznou).
Jožka1
 

Re: Vinná réva ( Vitis )

Příspěvekod Dahe » 02 kvě 2016, 15:07

V chorvatské TV ukazovali jak jim to taky všechno pomrzlo.
Dahe
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 391
Registrován: 10 kvě 2009, 14:50

Re: Vinná réva ( Vitis )

Příspěvekod ivan » 11 kvě 2016, 07:33

je 14 dní od mrazov- nenamrzli len mladé výhonky, ale podľa mňa aj vlaňajšie drevo- niektoré korene ešte vôbec nerašia- a tie ktoré rašia- tak len z kmeňu začínajú
rašiť( zmrzlo 100% výhonkov- aj v záhrade, aj na dvore medzi domami aj na pergole..)
ivan
admirál
admirál
 
Příspěvky: 1751
Registrován: 16 lis 2015, 16:42
Bydliště: okr. Nitra, 140 m.n.m.

Re: Vinná réva ( Vitis )

Příspěvekod Dahe » 11 kvě 2016, 15:32

Kde mrzlo, co zmrzlo? Obrázek
Dahe
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 391
Registrován: 10 kvě 2009, 14:50

Re: Vinná réva ( Vitis )

Příspěvekod Jožka1 » 11 kvě 2016, 18:49

Na tvé fotce je vidět že tam mráz nebyl, a nebo pomohlo že je réva chráněná zdí. Jsou lokality že škody byli velké.
Jožka1
 

Další

Zpět na VINNÁ RÉVA ( Vitis )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků