fotografie

zde můžete probrat vše o pěstování révy

Moderátor: Stanley_51

Příspěvekod papajavti » 23 zář 2007, 20:02

tak letos jsem ten pravej burcak ani nestihl ... musel probehnout cca patek sobota a to jsem ho nebyl chutnat, az dnes a uz je trochu po, ale pit se to da furt :)
Uživatelský avatar
papajavti
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2716
Registrován: 05 srp 2007, 17:20
Bydliště: Moravský Krumlov, 270m.n.m Bpv

Příspěvekod Tchorik » 26 zář 2007, 22:27

Taak a uz na vas hrnu dalsi ubozatko :lol: . Prosim poradte, co je s tim hroznem? Je to peronospora (nebo jak se to pise) nebo je to neco jineho? Padli poznam, taky ho letos bylo pozehnane (hlavne na Modrym Portugalovi), ale tohle mam uz asi 2. nebo 3. rok a na chalupe jsem to nikdy nemela, az tady v Plzni. Nekdy takhle zaschne cely hrozen :cry: :cry: :cry: . Prilezitostne vyfotim.

Obrázek
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Příspěvekod papajavti » 27 zář 2007, 07:25

Tchorik letos byl problem se sluncem, co bylo moc na slunci tak se podobne spalilo i u me. Rikal mi to jeden pan, a jeste i v TV jsem o tom slysel.
Uživatelský avatar
papajavti
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2716
Registrován: 05 srp 2007, 17:20
Bydliště: Moravský Krumlov, 270m.n.m Bpv

Příspěvekod Pavla » 27 zář 2007, 12:01

Tchoříku,
nevím -mě se to projevilo na novém víně a já jsem si myslela, ?e je to proto ?e to nebo?átko celý hrozen neu?ivilo -tak to asi ono nebude :roll:
Pavla
Uživatelský avatar
Pavla
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 467
Registrován: 06 čer 2007, 09:23
Bydliště: Sezemice

Příspěvekod Tchorik » 27 zář 2007, 15:00

Hmmm, tak taky nevim. Myslim, ze spalene od slunicka to nebude, maji to i pristinene hrozny. Spis bych verila tomu, ze je to nedostatkem neceho - napr., ze to ker neutahne. Zkousela jsem letos zredukovat nasadu hroznu, jenze kdyz ja na to nemam - to oskubavat :oops: . Tak jsem si dala predsevzeti, ze budu poctive zavlazovat, mam je u zdi sousedovic altanu, ale znate ty predsevzeti :wink: . Kapkovou zavlahu jsem sice objednala i zaplatila, ale uz jsme ji nestihli zprovoznit a behat s kropacem na konec zahrady se mi moc nechtelo. Zvlast, kdyz jsem behala zalevat jeste cerstve vysazena kiwi. Ale tesi me, ze jste ani jeden nerekl, ze je to peronospora, pac takhle bych tomu mohla pristi rok nejak bezpotrikove zabranit. Porad myslim, ze to bude to sucho. Nejhorsi je, ze ja chci pestovat vino bez chemie a tchan, ktery je desny chemik :lol: , mi to vino, kdyz jsme byli na dovolene, postrikal :shock: :x . Jeste se pry snazil pred mym prijezdem to ostrikat vodou, abych to nepoznala, ale ty bile chemicke kapky tam byly videt jeste po dvou mesicich :twisted: .
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Příspěvekod Pavla » 27 zář 2007, 15:46

Taky si myslím, ?e by to spálenina neměla být. Na star?ích keřích -mo?ná i více osluněných jsem to neměla nikde.
Souhlasím s Tebou v otázce chemie -to co chce stříkat, aby plodilo mě do zahrady nesmí -to si to mů?u rovnou koupit.
Pavla
Uživatelský avatar
Pavla
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 467
Registrován: 06 čer 2007, 09:23
Bydliště: Sezemice

Příspěvekod papajavti » 27 zář 2007, 16:38

Ono to prave vypada hodne podobne jako asi ta peronospora? Ale letos to tady na JM pry neni ... aji mi vsichni rikali, ze tim ze je takovy sucho tak neni vubec potreba splichat, ale hrozny co jsem mel na slunicku tak byly treba uplne cely spaleny na upalu.
Uživatelský avatar
papajavti
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2716
Registrován: 05 srp 2007, 17:20
Bydliště: Moravský Krumlov, 270m.n.m Bpv

Příspěvekod Tchorik » 27 zář 2007, 21:36

Jenze JM neni Plzen :x . A jeste zahrada: mirny severni svah a tak 200m od reky a mirne pristineno sklenikem :? . Tak nevim, jestli jsou to typicke vinarske podminky. K tomu pridej jeste neodbornou manipulaci a je hotovo :lol: . Jenze co clovek nadela, svah neotocim, sebe se pokousim vzdelavat, tak se s tim mile rostlinstvo musi nejak vyrovnat. Pokud to vino, ktere mam, nezvladne, tak pofrci a zkusim misto nej jine. Na nejakem foru mi radili odolnou a dobrou odrudu Krystal. Jen ji tady sehnat. Uz bych ji zkusila alespon nekam k plotu. Jeste tedy zkusim pristi rok tu zavlahu, treba to pristi rok zvladneme zprovoznit. Vzdyt je to jen par hadic :lol: .
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Příspěvekod triodyn » 28 zář 2007, 12:51

no tchoriku,já mám dojem,?e to nějaká houba bude,měl jsem taky u? nevím jakou evropskou odrůdu a vypadalo to podobně-pár kuliček vydr?elo a zbytek takový :( na víno- a tam platí-nepostříká? nemá?,rozhoduje jestli je v oblasti vlhko(mlhy) u nás mlhy jsou a tak jsem to vyhodil-kdyby to stačilo 1 postříkat budi?,ale tohle po ka?dém de?ti-tak?e nic. mů?e to být i tím,?e je hrozen moc ovalený -nevětrá a ve stínu,kdy? se tam dostane voda při de?ti,tak se nevypaří a vznikají podmínky pro plísně-na hrozen by mělo jít slunce-v?imni,jak to mají ve vynohradech.ten krystal bude dobrý-je to kří?enec evropské,americké a amurské révy-právě odolný těm plísním a mrazu-je jich víc odrůd,ale chut nevím-to bude mo?ná trochu o?izené?-oproti klasice,na jídlo to samo bude. :wink: v zahrádkáři bývají inzeráty-tam ji nabízejí.
triodyn
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2525
Registrován: 13 kvě 2007, 20:27
Bydliště: KOSTELETZ(ol) 241,1m.n.m.

Příspěvekod Tchorik » 29 zář 2007, 22:10

Tak ja to zkusim nekde najit. Uvidime. U revy se necha ochutnat celkem brzo, tak vam pak poreferuju, az ho sezenu. To vino, ktere jsem fotila, je zrejme moravsky muskat, koupili jsme ho pred xxx lety od Starkla. Tak nevim, jestli si ten nazev pamatuju dobre, ale chutove je vynikajici.
Ach jo :( .
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Příspěvekod Stanley_51 » 31 říj 2007, 19:21

Chystám se na sklizeň " ledového vína ". Zbylo ji? jen pár hroznů. Kupodivu letos nepřiletěli ?pačci, aby dokonali dílo zkázy jako v minulých letech.

Obrázek
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Příspěvekod Stanley_51 » 04 lis 2007, 12:16

Musím debatu o révě vrátit do svých mantinelů. Tady je nabídka zrovna Phoenixe.

Prodej sazenic révy vinné stolních odrůd v nádobách ? plastových květináčích v Louckém klá?teře
PŘEDNOSTI

Odrůdy révy vinné ? stolní ? k jídlu ? vět?í bobule ? vhodné pěstovat kdekoliv v České republice, jsou vhodné i na pergoly, nezmrzají, nepotřebují chemické o?etřování, lze je vysadit kdykoliv v průběhu roku (mimo zimu), lze z nich vyrábět i vlastní burčák! (Sazenice jsou od renomovaného českého ??kolkaře?!)
ODRŮDY A DOPORUČENÍ

Festivalnyj ? dlouhé hrozny, červené bobule, sladkokyselá chu? ? do úrodněj?ích tě??ích půd ? vhodný i na lehké stolní víno a hlavě vhodný na burčák! Arkadia ? Odrůda bujného růstu s velkými listy. Hrozen je velký, bobule velké, du?nina pevná, chruplavá. Odolnost proti houbovým chorobám dobrá, proti mrazu ni??í.
Phoenix ? růst je bujný, olistěni řid?í. Hrozen je střední a? velký, křídlatý. Chu? je příjemná, neutrální, jemná.
Musccat bleu ? jedna z nejoblíbeněj?ích stolních odrůd, nejlépe se jí daří u zdi nebo na pergole. Hrozny modré, velké, nekompaktní, bobule vět?í se silnou slupkou, tak dobře odolávají vosám. Dozrává v polovině září.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Příspěvekod Tchorik » 05 lis 2007, 22:57

Tak tady posilam fotku sveho ulovku z OBI na zaklade Stanleyova tipu:

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Příspěvekod Stanley_51 » 05 lis 2007, 23:08

Tchoříku, jako bych viděl tu svoji. Ten samý habitus. Ale zase za ty háky. :D
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Příspěvekod papajavti » 05 lis 2007, 23:14

Phoneixe mi loni zlikvidovala segrina labradorka .. normalne mi ji prinesla v zubech i s korenama :(( Coz mi pripomina, ze mi sestra dodnes nedorucila novou sazenici :-))
Uživatelský avatar
papajavti
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2716
Registrován: 05 srp 2007, 17:20
Bydliště: Moravský Krumlov, 270m.n.m Bpv

PředchozíDalší

Zpět na VINNÁ RÉVA ( Vitis )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron