Bigarádie

zde můžete probrat vše ohledně citrusů

Moderátor: Stanley_51

Re: Bigarádie

Příspěvekod meyer » 11 led 2024, 17:56

Barva přechází od zelených tónů k světlým nažloutlým až skoro oranžovým. Ale asi celkové vybarvení ještě nějakou dobu potrvá. Není to u nás době kolem slunovratu tak světelně příznivě jako na plném slunce v Granadě/Seville. 8)
Uživatelský avatar
meyer
oficír
oficír
 
Příspěvky: 590
Registrován: 19 pro 2020, 18:15
Bydliště: Praha 17

Re: Bigarádie

Příspěvekod meyer » 02 úno 2024, 10:47

meyer píše:Barva přechází od zelených tónů k světlým nažloutlým až skoro oranžovým. Ale asi celkové vybarvení ještě nějakou dobu potrvá. Není to u nás době kolem slunovratu tak světelně příznivě jako na plném slunce v Granadě/Seville. 8)

*
Další 2/2 na Hromnice. E3 v ranním světle.

To je celý rok od loňského kvetení v lednu, stále se plody drží a postupují barevně do zralosti. Jestli ovšem neupadnou vlastní vahou, začíná to být horší na stabilitu, ale nechci do toho teď hrabat, přesazení až po sklizni. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
meyer
oficír
oficír
 
Příspěvky: 590
Registrován: 19 pro 2020, 18:15
Bydliště: Praha 17

Re: Bigarádie

Příspěvekod meyer » 06 bře 2024, 16:19

Další měsíc, barva se moc nezměnila, jen mírně, zřejmě to již bude konečná nebo v této konstelaci to již jiné barevně být nemůže. Počkám až to spadne samo, pak se uvidí. 8)
Uživatelský avatar
meyer
oficír
oficír
 
Příspěvky: 590
Registrován: 19 pro 2020, 18:15
Bydliště: Praha 17

Re: Bigarádie

Příspěvekod meyer » 21 bře 2024, 19:13

Tak ono to prostě nespadne :) , dokonce to nabývá skutečně oranžových tónů. 14 měsíců, :D E3
26/3 - měření průměru plodů - na Seville 1 plod průměr 8 cm, Gargano má dva a mají 7 cm. Přistoupil jsem k tomuto kroku, protože se mi zdálo, že se to barví a zvětšuje. O nějaké ty milimetry přece.
Uživatelský avatar
meyer
oficír
oficír
 
Příspěvky: 590
Registrován: 19 pro 2020, 18:15
Bydliště: Praha 17

Re: Bigarádie

Příspěvekod meyer » 14 dub 2024, 00:11

14/4 - rostliny opět kvetou a přitom drží loňské plody. Hořké pomeranče a sladké výsledky. E3
25/4 - pomeranč Sevilla se už neudržel a rozhodl opustit větévku na rostlině a snesl se dolů. Barva je dobrá, uvidíme za pár dní. Průměr plodu je 7,5 cm, na vážení teprve dojde. Od doby kvetení uplynulo 15 měsíců, to už je nějaká doba. :lol: Když jsem to v Adavu pořídil, tak se jsem ani netušil, že může být až takový výsledek. :) Takže S9 skoro, co bude ale pod kůrou v dužině ještě uvidíme. E3
Obrázek
Uživatelský avatar
meyer
oficír
oficír
 
Příspěvky: 590
Registrován: 19 pro 2020, 18:15
Bydliště: Praha 17

Předchozí

Zpět na CITRUSY

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků