roubování

zde můžete probrat vše ohledně citrusů

Moderátor: Stanley_51

Re: roubování

Příspěvekod J.K. » 15 dub 2024, 17:48

Pedro píše: ...Když přeroubováváš starší rostlinu do tvrdého dřeva, tak to bývá problém s ujímáním. Takových pokusů už jsem viděl :( a bohužel i uskutečnil. Lepší je seříznou a nechat obrazit mladým výhonem a ten pak naroubovat.

Casto prestepujem starsie rastliny rastuce volne v zemi, ked sa neosvedcili. Ujimanie za koru je celkom dobre, aj s tenuckymi vrublami. Podmienkou je samozrejme vitalna rastlina.
Obrázek
J.K.
oficír
oficír
 
Příspěvky: 528
Registrován: 15 říj 2014, 08:07
Bydliště: Žilina, 420m n.m.

Re: roubování

Příspěvekod radek.god » 15 dub 2024, 18:22

J.K. píše: ...Ujimanie za koru je celkom dobre, aj s tenuckymi vrublami. Podmienkou je samozrejme vitalna rastlina.
Obrázek

Jo, vypada to dle fotky moc pekne, jenze tohle ja udelat nemuzu :-( .
Resp ano, u tech mych semenacu, ty muzu dole seriznout , ale kdyz maji dole 3-5 mm kmen, tak to nevim, zda by slo takto naroubovat :-(
To abych rouboval pod mikroskopem :-)
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1750
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: roubování

Příspěvekod J.K. » 15 dub 2024, 19:03

radek.god píše:Jo, vypada to dle fotky moc pekne, jenze tohle ja udelat nemuzu :-( .

To je v poriadku, moj prispevok bol urceny pre Pedra, pripadne inych skusenejsich pestovatelov.
J.K.
oficír
oficír
 
Příspěvky: 528
Registrován: 15 říj 2014, 08:07
Bydliště: Žilina, 420m n.m.

Re: roubování

Příspěvekod Pedro » 16 dub 2024, 10:27

Já nemám volně v zemi jedinou rostlinu(nemám skleník-to je jiná liga) a přeroubování straších rostlin jsem dělal spíš jiným lidem. Takhle seříznout mi to ale nedovolili :lol: .
A je fakt, že jsem to dělal, když zrovna chtěli a ne, kdy to bylo úplně nejlépe. Kvalita byla také různá. Potom už jsem ani neměl možnost se o to starat a hlídat to. Většinou ale takto při mladších rostlinách a mladších větvích úspěšnost byla vyšší.
Když je vitální podnož, tak je půlka úspěchu zaručena. Ve skleníku a rostlině v zemi to chápu S6
Pedro
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 256
Registrován: 15 bře 2010, 17:14
Bydliště: Vyškov nadm. v. 254m

Předchozí

Zpět na CITRUSY

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků