Poncirus trifoliata

zde můžete probrat vše ohledně citrusů

Moderátor: Stanley_51

Re: Poncirus trifoliata

Příspěvekod Jibro » 01 kvě 2019, 12:08

Ještě k přezimování semen trifoliáty, letos jsem udělal pokus a vysel semena od 4 různých rostlin trifoliáty, díky testování jejich chuti jsem měl od každé rostliny část semen celou zimu ve skleničkách s trochu vlhkou rašelinou a část jsem nechal v plodech, které přes zimu shnily - vše ve stejných podmínkách v nevytopené garáži, která promrzá.
Všechna semena byla vyseta 17.4. 2019 přezimovaná v rašelině šla rovnou do substrátu, semena vybraná se shnilých plodů byla propláchnuta vodou a vyseta.

Výsledek vám nejlépe ukáže foto z 1.5. 2019:
Obrázek

Všechna semena přezimovaná v rašelině jsou do 14 dnů vyklíčena, semena se shnilých plodů zatím nic. Osobně si myslím, že nejlepší způsob přezimování semen trifoliáty je v rašelině někde na chráněném místě venku, s teplotami kolem 0°C i bod bodem mrazu, minimálně u nich dojde k rychlejšímu vyklíčení proti výsevu rovnou z plodů...

Letos jsem ještě zkusil pár mini Flying Dragonů vysazených venku v zemi přes zimu zasypat cca 30 cm pilinama, tak přežily, ale moc pěkně nevypadají :) a část nevyzrálých výhonů je pryč, i když letos u nás nešla teplota pod -15°C, takže pořádná zima je ještě neprověřila...stejně jsem zasypal i fíkovník ohnutý k zemi a ten je bez poškození..
Obrázek
Jibro
škvrně
škvrně

Příspěvekod MonikaV » 14 kvě 2019, 09:53

"Sanford F2 Curafora mi jde na květ ,ale co ty lístky, nějak se mi nelíbí kroutí se, může to být tím, že jsou kořeny po deštích podmáčené???
Obrázek
MonikaV
nováček
nováček

Příspěvekod ZdenekCernoch » 14 kvě 2019, 19:07

U sanfordu je tohle normální. Trochu nenormální je že se s tím všichni zbláznily, ale nevím proč. Plody jsou extremně pozdní a pokud to nedá zimu nikdy nedozraje.
I ve Francii potřebuje skoro dve vegetační sezony na dozrání plodu. Za mě ano ale jen ve skleníku chut plodu dobrá aroma taky. Na venkovní pěstování jsou jiné citrusy než todle S20
Německo Ruhstorf am der Rott - Egglfing am Inn
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )

Příspěvekod MonikaV » 15 kvě 2019, 10:15

ZdenekCernoch- Díky za info. Byl to dárek, takže jak se říká-( darovanému koňovi na zuby nehleď) :lol: :lol:
Nechám no v zemi ať si radí....
MonikaV
nováček
nováček

Příspěvekod ZdenekCernoch » 15 kvě 2019, 21:05

fotky ze září 2015
Obrázek
Obrázek

jedna a ta samá kytka sanfordu F2 curafora S20 ve Venelles Francie

trosku závidím v levo svíti jeden plod sanfordu v pravo nahoře Junos no 3 a pod junosem flying dragon, v levo vzadu nějakej hybrid citrangeremo nebo eremoorange
Obrázek
Německo Ruhstorf am der Rott - Egglfing am Inn
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch

Předchozí

Zpět na CITRUSY