Zimování citrusů

zde můžete probrat vše ohledně citrusů

Moderátor: Stanley_51

Zimování citrusů

Příspěvekod Janků Josef » 09 pro 2008, 15:58

Chci se zeptat jak vám zimují citrusy a jestli máte nějaké problémy. Já nějaké mám. Josef
Janků Josef
ouško
ouško
 
Příspěvky: 93
Registrován: 21 črc 2008, 11:20

Re: Zimování citrusů

Příspěvekod ZdenekCernoch » 09 pro 2008, 22:43

Josefe každý má asi nějaké problémy s citrusy. Já třeba řeším, kdy je mám zalít něco mi vysychá strašně rychle a v něčem se vodá drží dlouho. Navíc chodím do lesa a když přijdu z lesa už se toho moc udělat doma nedá. Za chvíli je tma :lol: :wink: Tak mi něco přes týden pěkně zkroutí listy a zaliju tu až přes víkend. Mají tvrdý odchov jsou na to zvyklé.
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Zimování citrusů

Příspěvekod Janků Josef » 09 pro 2008, 23:46

Ten tvrdý odchov asi zavedu taky. Pokud se s tím piplám a lítám kolem nich tak to je stále horší. A proto budou mít tvrdé podmínky. Josef
Janků Josef
ouško
ouško
 
Příspěvky: 93
Registrován: 21 črc 2008, 11:20

Re: Zimování citrusů

Příspěvekod Kamco » 10 pro 2008, 23:30

Zimujem na zasklenom balkone a zatial ziadny problem. Teploty od 2 C az do 10 C podla teploty vonku. Maličky problem - su narašene, asi 1 cm, kalamondin je pred kvitnutim.
Kam
Uživatelský avatar
Kamco
nováček
nováček
 
Příspěvky: 103
Registrován: 15 lis 2008, 22:36
Bydliště: Brno, Czech Republic

Re: Zimování citrusů

Příspěvekod Janků Josef » 29 pro 2008, 09:47

Tady o citrusech vůbec nikdo nepíše. Tak začnu já. Když jsou tak velké mrazy jak vám to zimuje a kde máte citrusy umístěné? Já je mám na zaskleném balkoně a dnes ráno tam bylo +5. Myslím že ta teplota je dobrá a citrusy pěkně přezimují. Už aby bylo jaro a všechno pěkně rostlo a kvetlo. Tak pište.
Janků Josef
ouško
ouško
 
Příspěvky: 93
Registrován: 21 črc 2008, 11:20

Re: Zimování citrusů

Příspěvekod ZdenekCernoch » 29 pro 2008, 14:56

moje citrusy jsou aktuálně v teplotě od 1 do 2°C vše je řízeno termostaty venku je velmi mrazivi již druhý den teplota nevystoupila blíže k nule než -5,5°C :?
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Zimování citrusů

Příspěvekod Stanley_51 » 29 pro 2008, 17:30

Janků Josef píše:Tady o citrusech vůbec nikdo nepíše. Tak začnu já. Když jsou tak velké mrazy jak vám to zimuje a kde máte citrusy umístěné? Já je mám na zaskleném balkoně a dnes ráno tam bylo +5. Myslím že ta teplota je dobrá a citrusy pěkně přezimují. Už aby bylo jaro a všechno pěkně rostlo a kvetlo. Tak pište.


Josefe, ono to bude asi tím, že těch co se specializují na citrusy ( jako třeba http://www.citrusy.cz/), tady na tomto portálu tolik není. Ale můžeš to tu trochu rozhýbat. Já jsem s pěstováním citrusů skončil cca před dvaceti lety, jenomže tenkrát byla trochu jiná situace. Dnes najdeš na netu spoustu informací a přátel, kteří se dannou problematikou zabývají. tehdy nebylo nic. Rouby jsi sehnal před vánoci z mandarinek, když na ní byl kousek větvičky ( a když jsi sehnal mandarinky ). O tom, jaká je to odrůda jsi potom neměl ani zdání.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: Zimování citrusů

Příspěvekod paloo » 29 pro 2008, 17:59

Tak veru vtedy som skončil aj ja,dnes mám jeden plodiaci citroník/no name/stále bojujúci s puklicami :!:
Jednu trifoliátu a semenáč citronu :) a venujem sa niečomu menej náročnému a pre mňa aj prospešnejšiemu :D
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7338
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: Zimování citrusů

Příspěvekod Janků Josef » 29 pro 2008, 21:40

Tak to mně velice mrzí že ti dva co tady píší již citrusy nepěstují. Já abych řek pravdu tak jsem byl taky narozpacích jestli ano nebo ne. Citrusy jsem pěstoval v ložnici na parapetu a byli samé problémy s vlhkostí a tím pádem plísen na stěnách. Pokaždé přez zimu skoro všechno opadalo a uhynulo. Potom jsem přišel na to že citrusy byly roubovány na trifoliatě která potřebuje k zimování nízkou teplotu. Všechny byly kupované bez žádných cedulek o podnoži. Přesto jsem to nevzdal. Po zasklení balkonu mám pohodu. Citrusy krásně přezimují a taky rostou a kvetou. Tak to je asi vše o těžkých začátcích pěstování citrusů. Všem citrusářům a pěstitelům čehokoliv přeji hodně zdraví a štěstí v novém roce 2009 Josef. Pište a pište.
Janků Josef
ouško
ouško
 
Příspěvky: 93
Registrován: 21 črc 2008, 11:20

Re: Zimování citrusů

Příspěvekod triodyn » 29 pro 2008, 22:43

Obrázek
Obrázek
kalamondiny-jenom nevím co s plodama udělám... :?

Obrázek
Obrázek
cedrát už bude zralý,asi to vymačkám na citronádu.
triodyn
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2525
Registrován: 13 kvě 2007, 20:27
Bydliště: KOSTELETZ(ol) 241,1m.n.m.

Re: Zimování citrusů

Příspěvekod Tchorik » 01 led 2009, 22:15

Tedy Triodyne, to je pekna urodicka. Zaujal me ten cedrat, ty to mas zasazene v truhliku nebo jen ta fotka zkresluje? Myslela jsem, ze citrusy maji radsi hlubsi nadoby?
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Re: Zimování citrusů

Příspěvekod ZdenekCernoch » 02 led 2009, 09:07

Plod na spodní fotece vubec nevypadá na cedrát ale spíše na grep nebo ponderosu :wink:
mrazová kotlina Nízkého Jeseníku ve 460 m.n.m zahrada u rodiču Větřkovice
ZdenekCernoch
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3930
Registrován: 29 zář 2008, 21:38
Bydliště: Větřkovice u Vítkova

Re: Zimování citrusů

Příspěvekod triodyn » 02 led 2009, 12:00

No Tchoriku s tema hlubšíma květináčema to platí tak na menší rostliny,starší-větší už rostou v klasice a myslím že je to i lepší než něco hlubšího,protože ve vyšším se to špatně zalívá(špatně to vysychá.)
Cedrát to nebude,grep taky ne-spíš jeho kříženec s citroníkem.Kůra je dost slabá,mám dojem,že jsem to před lety koupil v globusu jako cedrát-ale ne-e.Je to ale lepší, s cedrátu bych nic nevyužil(kandovat nehodlám)-tohle je vlastně maxicitron. :D To v té ruce je pomeranč(aspon to mělo podobnou chut- žil jsem v tom , že je to unshiu) :roll: Zdenku letos tě snad o nějakou unshiu pumpnu-at to mám tuty.
triodyn
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 2525
Registrován: 13 kvě 2007, 20:27
Bydliště: KOSTELETZ(ol) 241,1m.n.m.

Re: Zimování citrusů

Příspěvekod Kamco » 20 led 2009, 23:05

Triodyn, no to je predsa jasné, kalamondiny naložíš do liehu na limončelo :idea:
Kam
Uživatelský avatar
Kamco
nováček
nováček
 
Příspěvky: 103
Registrován: 15 lis 2008, 22:36
Bydliště: Brno, Czech Republic

Re: Zimování citrusů

Příspěvekod Tchorik » 19 úno 2009, 18:58

Citrusari poradte! S19 Moje citrusy v predsini - nejchladnejsi a celkem svetla mistnost - uz zacaly rasit. Muzu je uz prihnojit? A jeste jsem se chtela zeptat na vhodnost zalevani citrusu vodou z akvaria - kdyz uz jsme tu kdysi probirali tu vodovodni a destovou.
Uživatelský avatar
Tchorik
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3147
Registrován: 14 kvě 2007, 08:18
Bydliště: Plzeň 313 m.n.m. - Jana

Další

Zpět na CITRUSY

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků