CITRONÍK

zde můžete probrat vše ohledně citrusů

Moderátor: Stanley_51

Re: CITRONÍK

Příspěvekod JirkaL » 13 dub 2024, 18:53

Ahoj lidi. Myslíte dozrají letos když to loni nestihly?
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Loni poprvé zakvetl tak, že neopadaly květy.
Joo a zvládl by někdo poznat odrůdu?
JirkaL
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 27
Registrován: 10 dub 2024, 09:42

Re: CITRONÍK

Příspěvekod mitas » 13 dub 2024, 21:33

Prvé plodenie nebýva smerodatné. Veľkosť plodov, ich tvar, ako aj hrúbka oplodia ovplyvňujú faktory ako je závlaha, hnojenie a taktiež či je rastlina pestovaná vonku, alebo v byte.
Ja predpokladám, že pestuješ varietu " VERNA ". Tento druh ponúkajú často na predaj vo veľkých záhradníctvach a marketoch typu OBI, HORNBACH atď..., pod všeobecným názvom "citrónovník". Väčšinou sa jedná o rezkovance dopované hormónmi s kvapkovou závlahou, alebo sú štepené do podpníka, ktorý je taktiež vypestovaný z odrezku typu " no name ".
No a samozrejme obsypané kvetnými pukmi, prípadne aj s množstvom plodov, ktoré rastlina po zakúpení nemá šancu udržať.
Tu máš link na variety citrusov. Je to síce v angličtine, ale je tam možnosť prekladu.
http://citruspages.free.fr/lemons.php#limon
Milan
Uživatelský avatar
mitas
mírně pokročilý
mírně pokročilý
 
Příspěvky: 215
Registrován: 01 čer 2020, 21:04
Bydliště: Trnava, Slovenská republika 153 m. n. m. USDA 6b

Re: CITRONÍK

Příspěvekod JirkaL » 13 dub 2024, 22:45

Díky. No, já už ho mám přes dvacet let a nikdy to nedotahl dal, než že malé květy vykvetly a upadly.
Probíhalo to tak, že jaro, léto a podzim byl venku a pak šel na zimu dovnitř.
Ale vždy se pak od jara trápil. Poslední dvě zimy ho mám jen ve studené stodole kde je i těsně pod nulou ale mám ho úplně celý zakrytý hadrama a je tudíž ve tmě. Ale za ty dva roky mu to tak svědčilo, že je skoro jednou takovej a loni se květy udržely a udělaly plody. V tomto stavu vydržely na stromku celou zimu a teď jsou opět venku.
JirkaL
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 27
Registrován: 10 dub 2024, 09:42

Re: CITRONÍK

Příspěvekod JirkaL » 13 dub 2024, 22:50

A mám tedy ještě i Noname pomeranč. Který mám asi tři roky. Druhý rok ma plod a ten dozrává vždy až další rok na Vánoce. Jeho současný stav viz foto. Květy po odkvětu.
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Taky nevím co je to za odrůdu.
Plod je ale takový sušší. Jestli je to tou dlouhou vegetační dobou.
Venku mu to svědčí i ve 420 m.n.m.
JirkaL
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 27
Registrován: 10 dub 2024, 09:42

Re: CITRONÍK

Příspěvekod meyer » 19 dub 2024, 13:43

Ovale di Sorrento, původem z Adava, 2021 za 250Kč.
Zimování na lodžii mu zřejmě prospělo, před pár dny, než přišla studená fronta byl přemístěn do závětří za dveřmi v bytě a předevčírem na východní okno. Začíná to dávat, nové listy pučí po celé rostlině a vypadá to, že i pokvete. To jsem sám rád. :D
Uživatelský avatar
meyer
oficír
oficír
 
Příspěvky: 590
Registrován: 19 pro 2020, 18:15
Bydliště: Praha 17

Re: CITRONÍK

Příspěvekod JirkaL » 20 dub 2024, 22:34

Tak citroník na dvoře skončil zabalený v hadrech. Bude to muset ještě pár dní vydržet.
JirkaL
škvrně
škvrně
 
Příspěvky: 27
Registrován: 10 dub 2024, 09:42

Předchozí

Zpět na CITRUSY

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků