anona cherimola

zde můžete probrat vše o pěstování anony

Moderátor: Stanley_51

Re: anona cherimola

Příspěvekod Stanley_51 » 30 pro 2022, 22:21

radek.god píše: ja byt v Brazilii, tak odletam s kufrem plnym semen :-)

Otázkou zůstává, po kolika letech strávených ve vězení. S13
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: anona cherimola

Příspěvekod MonikaV » 05 led 2023, 20:25

Příliš velká vlhkost a lístek odpadl, kořínky se nevytvořily a větvičky postupně chytají plíseň, loňský pokus ukončen, no nic je před námi další sezóna!!
Obrázek
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: anona cherimola

Příspěvekod radek.god » 07 led 2023, 11:15

Kazdy pokus se pocita Moniko :wink: , jednou to proste vyjit musi !
Na mnozeni cherimoly teda prdim, tech mam dost a neni problem semenacky vypestovat ze semen.
Ikdyz bych si to klonovani na ni mohl vlastne vyzkouset a aplikovat na murricate :-)
Cekam teda spis az mi trochu povyrostou prave semenacky murricaty, aby bylo z ceho brat rizky a tu teprve chci zkusit nejak narizkovat :-)
Btw , nevite nekdo, zda plod murricaty ci squamosy (proste annonovite jine nez cherimola) lze sehnat v CR a za kolik, treba jestli ji nemely v SAPE ?

Jinak na cherimolach mi vyrustaji nove litsky a jsem asi 5cm od stropu :o
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: anona cherimola

Příspěvekod longr » 07 led 2023, 17:45

Annona muricata mívaji na trzích Virunga, možná ji budou mít i v Sapě. A. squamosa (nebo nějakého křížence, velice podobného) jsem několikrát bral na vietnamské tržnici v Brně, naposledy teď někdy v listopadu, takže počítám, že v Sapě bude určitě. Teď měli Vietnamci i čerstvý durian.
longr
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 352
Registrován: 15 lis 2021, 15:47
Bydliště: Brno-Bystrc, cca 229 m n. m., Novojičínsko, cca 265 m n. m.

Re: anona cherimola

Příspěvekod Franz » 24 dub 2023, 19:55

Zdravím nadšence a mám dotaz zda této komunitě má interspecifický hybrid mezi A. cherimola × A. squamosa nebo i A. cherimola × atemoya nebo víte o někom kdo by ho měl.
Franz
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 410
Registrován: 28 čer 2012, 07:25
Bydliště: Hranice 240 m.n.m

Re: anona cherimola

Příspěvekod radek.god » 01 kvě 2023, 13:18

Cherimoya zimovana na pokus ve sklepe ve tme s minimem vody shodila vsechny listy.Zacinaji se pomalu objevovat nove listky :-)
Obrázek

Dal jsem je uz pred par dny ven, tak uvidime jak se jim bude darit :-o
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: anona cherimola

Příspěvekod MonikaV » 07 kvě 2023, 16:58

Kacer- tak to je uplne super, ze se takhle rozjela, sikula! - a co kdyby jsi ji na vrcholu zastipl, aby se rozvetvila metr je uz hodne slusna vyska.
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: anona cherimola

Příspěvekod radek.god » 17 kvě 2023, 12:29

mno, tak tyden hlavne nocniho chladu a rostliny nic moc.
Konkretne ty mensi cherymoye v PET lahvich, tam nepozoru zadne poskozeni nebo opad listu.
Ale jak mam ty 2+m v truhliku, tam opadavaji listy.Mozna jsem mel 1-2 tydny s tim presunem ven pockat, doufal jsem ze dle predpovedi v noci bude uz kolem 10°C a ze to bude stoupat a misto toho zatim pocasi v kvetnu stoji totalne za E7 E7 E7 E7 E7 E7 . Holt byly zvykle na celodennich 20°C a tak se jim ten nocni/brzky ranni holomraz nelibi.
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: anona cherimola

Příspěvekod J.K. » 17 kvě 2023, 14:14

Pises tu uz roky o svojom pestovani annon. Nebol si si za tu dobu schopny vsimnut, ze su to opadave rastliny, ktore na jar vacsinu listov vymenia? Aky zmysel ma take pestovanie, ked si nedokazes zistit zakladne potreby tvojich rastlin. Nehovorim len o annonach, ale o vsetkom - napr. najnovsie arguty.
J.K.
oficír
oficír
 
Příspěvky: 521
Registrován: 15 říj 2014, 08:07
Bydliště: Žilina, 420m n.m.

Re: anona cherimola

Příspěvekod radek.god » 19 kvě 2023, 09:25

J.K. píše:Pises tu uz roky o svojom pestovani annon. Nebol si si za tu dobu schopny vsimnut, ze su to opadave rastliny, ktore na jar vacsinu listov vymenia? Aky zmysel ma take pestovanie, ked si nedokazes zistit zakladne potreby tvojich rastlin. Nehovorim len o annonach, ale o vsetkom - napr. najnovsie arguty.


Mno pestuji toho tolik ruzneho, ze si ne vse, co si o rostlinach prectu, zapamatuju.A v domacich podminkach bez skleniku , aktualne s moznosti prenosu rostlin ven se ne vse da aplikovat.
Taky zasadni rozdil pestovani je v tom prostredi, nemuzu aplikovat navod napr ze Sri Lanky apod na CR a tim nemluvim o teplotnim rozdilu v zime nebo vzhusne vlhkosti.
Ad ta cherimoya, jasne, driv mi opadala a treba i komplet cela, ale ted uz neopadava( pokud nepocitam postupnou vymenu listu za nove).Nevim jak je to na Sri Lance, ale kdyz tam v oblasti ostrova je i v noci trvale kolem 25°C a svetlo (ne tma jako u nas) celorocne, tak neni jediny duvod , aby komplet opadala.Ale je fakt, ze jsem tam byl jen cca na mesic a treba i tam z me neznameho duvodu opada.Je to poprve co cherymoyu davam takto brzy ven a samozrejme jsem se krome predpovedi pocasi na 14 dni take davno predtim precetl a loni na podzim overil, ze muze dat 0°C nebo teploty blizke 0°C.Taky jsem asi u jedne zkusil jen tak pro test, ze zimu venku skutecne neda.Semena jsou diky prodeji cherimoyi aspon ke konci roku dostupna, takze proc neexperimentovat.Horsi je to s murricatou a squamosou, ty me az na jednu pres zimu opadaly a az na 2 male murricaty se uz neprobraly a chiply.
Ad arguty (a zkusim i kolomiktu) , tam zacinam, proste nevim.Zkusim to.Jsou jen 2 moznosti.Budto budu mit za par let mraky plodu S6 nebo ziskam zkusenost jak to nejde a zkusim to priste jinak.Edison taky nevymyslel zarovku na prvni dobrou :shock:

@ "Aky zmysel ma take pestovanie, ked si nedokazes zistit zakladne potreby tvojich rastlin "
Nevim, pro Tebe to mozna smysl nema, ale me to pestovani proste bavi, cini stastnym a rad experimentuju, opakovane zkousim a i chybami a omyly se ucim novym vecem a hlavne chci zkusit neco, co by vetsina lidi predem vzdala (treba kvuli jejich nebo lokalnim podminkam pro pestovani) nebo je to vubec nenapadlo zkouset.Jasne, muzu zustat u jahod, orechu, cervivych a rychle se kazicich tresni a malych tvrdsich jablek, ktere pred lety nekdo zasadil na pozemku pred barakem, ale proc. Co kdyz .... :o
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: anona cherimola

Příspěvekod Stanley_51 » 01 čer 2023, 22:16

Asi měsíc starý výsev cherimoly a už lezou. E3
Obrázek
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: anona cherimola

Příspěvekod MonikaV » 01 čer 2023, 23:22

Stanley---S6 S6 S6 pěkné, to vypadá na sádeček, jak budou schopné roubování, tak bych mohla poslat roub, co ty na to S6
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: anona cherimola

Příspěvekod Stanley_51 » 02 čer 2023, 09:19

MonikaV píše:Stanley,jak budou schopné roubování, tak bych mohla poslat roub,

No to bys byla strašně hodná, tedy ani ne tak strašně, jako hodná. :lol: S avokádem to nedopadlo, tak další pokus na cherimole. Ale zatím je čas, uvidím, jak rychle porostou.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9189
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: anona cherimola

Příspěvekod radek.god » 09 čer 2023, 19:56

Stanley_51 píše: Ale zatím je čas, uvidím, jak rychle porostou.

Stando nektery polezou rychle, jiny ne.
Rozdil mezi nimi muze byt klidne 1.5m za 3+ let od semene.Roubovani bych taky rad zkusil, ale jednak nemam rouby, ale hlavne i podle videonavodu mi to roubovani nejde u niceho.Nejlip a nejrychleji mi to roste v metrovem truhliku.
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1654
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: anona cherimola

Příspěvekod MonikaV » 17 čer 2023, 13:32

Stanley a Radku, pisu si vas do notysku o rouby, S6 ,. Anona zacala s kvetenim, jeden jsem dnes odtrhla a dam na uskladneni do lednicky ( zitra to vypada, ze se otevrou dalsi 3 kvety), a jelikoz jedu na zaslouzenou dovolenou, zkusim opatrne odtrhnout okvetni listecek a steteckem se tam vloudit!!! :lol: ,rikam si ze by stejne prisly v nivec,tak to takhle zkusim a uvidim co na to rostlinka!!
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 967
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

PředchozíDalší

Zpět na ANONA ( Annona )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků