anona cherimola

zde můžete probrat vše o pěstování anony

Moderátor: Stanley_51

Re: anona cherimola

Příspěvekod radek.god » 18 srp 2022, 20:02

pavell píše:Radku myslíš že vyšší rostlina pokvete dřív? To je přece hloupost záleží na stáří a na kondici rostliny, ne na výšce.

Nevim Pavle jak u annon, ale tak nak u vseho mi kvetly a plodily vyssi nebo objemnejsi rostliny.
Vyssi /sirsi znamena obvykle zaroven i starsi.
Nebo teda ja se aspon domnivam, ze pokud vemu 2 identicke a stejne stare rostliny a jednu na jare seriznu nizko a tu druhou necham
tak jak je, tak ta vyssi rostlina s vice listy a vetvemi mi zakvete a zaplodi (pri adekvatnim veku a podminkach), zatimco
ta druha bude budovat drevo a listy, o ktere jsem ji svym rezem pripravil.
Takze sice opticky bude vypadat lip, ale ztratim nejmin rok, mozna i dva, nez se dostane do podobne a plodici velikosti.
Chapu, ze nektere rostliny vyzaduji rez a treba na starem dreve nekvetou a neplodi.Tam to chapu.
Nebo kdyz si vzpomenu na roubovanou limetku (RIP) , zakvetla a plody shodila.Znamej mi pak rikal, ze to neni vekem, ale velikosti rostliny.Ze proste v takove velikosti by to plody stejne neudrzelo a nedorostly by.
A kdyz jsem neco rezal, obvykle to nedopadlo s rostlinou dobre S13
A k tem annonam.Ano 100% verim tomu, ze ta nejvyssi a v kmeni nejsirsi rostlina zakvete a zaplodi jako prvni (v porovnani se stejne starsimi nebo i mladsimi, vzrustem mensimi, rostlinami.Jasne, muzu mit smulu, ze zrovna ta moje rostlina bude vyjimka, ktere se kvest a plodit chtit nebude.Holt na to nemam podminky.Libilo se mi jedno video na youtube, kde naka turkyne/indka pestovala annonu a 2 lety semenac ji kvetl a plodil a v porovnani s tim co mam ja za odhadem 5 let byl samozrejme vetsi s vice listy a vetvemi.To ho mela nekde na strese ...
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1732
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: anona cherimola

Příspěvekod radek.god » 18 srp 2022, 20:14

MonikaV píše:No, je to těžké, každý má trochu jinou představu, S14 , já už loni snižovala , neboť by mi za chvilku probořil skleník, pro mně ideál,- nízký stromek s tlustým kmenem =
typ broskvových stromu, (ale ještě menší), takže na jaro po opadu listů, budu zastřihávat :D

Nojo Moniko, tak ty jsi ale uplne jiny level pestitele !
A to mas jako na zahrade " FATA MORGANU " nebo ?
Ja chapu, ze proste vyska skleniku je dost limitujici.Ale sirka taky ne :shock: ?
Pro me je optimum 2-2.5m vyska a tech 10-20 cm sirka kmene a jelikoz se mi do bytu musi vejit i jine rostliny, tak to nemuze mit na sirku 2 metry :o
Jinak asi taky nepotrebuju 5m strom, kdo by tam pro ty plody lezl :wink:
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1732
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: anona cherimola

Příspěvekod radek.god » 24 srp 2022, 10:00

cherimoya

vrsek po neumyslenem ulomeni , tesil jsem se, zda se tam nevyklube kvet, ale bohuzel jsou to jen listy ...
nevadi, hlavne, ze roste :-)

Obrázek
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1732
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: anona cherimola

Příspěvekod MonikaV » 31 srp 2022, 09:13

další pokus o zakořenění (od 3.8.)cca něco přes 3 měsíce trvá než zakoření, když se to povede :D (přílišná vlhkost škodí), a co jsem 17.8. ještě zakrátila konce, tak už vyrašily další květy, takže zakrácení má opravdu vliv na povzbuzení květů (na dlouhých 50cm větvičkách se nic nevytvořilo S13 )
Obrázek
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 990
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: anona cherimola

Příspěvekod Franz » 31 srp 2022, 09:34

Tak to máš Moniko zelené ruce gratuluji S6 škoda že jsi to nezkusila asiminou hoď tu podrobný návod a umístění a teploty
Franz
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 420
Registrován: 28 čer 2012, 07:25
Bydliště: Hranice 240 m.n.m

Re: anona cherimola

Příspěvekod MonikaV » 31 srp 2022, 14:56

Franz-- to teprve uvidím v listopadu jestli bude úspěch a podaří se vyhnat kořínky (loni se mi to podařilo, ale trvalo to opravdu dosti dlouho, než zakořenila --rostlinku jsem už darovala do dobrých rukou :D ) a je to klasika roub potřít stimulátorem a dát do kokosového vlákna, zakrýt igelitem s dírkami- ta vlhkost asi nesmí být veliká, jinak začne plesnivět, a to hlavní umístit do knihovny v dětském pokoji :D , přímé slunce tam nikdy nejde, takže rozptýlené světlo-- a pak dlouho čekat-- asi než přečte všechny díly Poseroutky a možná se objeví kořínky S6
Obrázek
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 990
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: anona cherimola

Příspěvekod radek.god » 09 zář 2022, 11:53

To jsi dobra Moniko, jeste jsem to u cherimoly nezkousel.
Pri mnozstvi semen a aspon obcasne dostupnosti plodu jsem k tomu tak nejak nemel duvod.
A co takhle vyssi level, idealne murricata ? :o Zkousela jsi zakorenit i tu ?
( Nebo proste jine nez cherimolu )
Ja zatim nemam murricaty a squamosu tak velkou, abych z nich mel nejaky material a mohl to zkouset, takze nevim jak to jde ...
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1732
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: anona cherimola

Příspěvekod MonikaV » 09 zář 2022, 12:42

Radku- loni se mi to povedlo a tak po letošním zastříhnutí mi bylo líto větvičky vyhodit a naroubovat je nemám kam, tak jsem je prdla do kokosu!! No a muricatu mám jen semenáček, pokus byl u avokáda, ale kořínky žádné....
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 990
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: anona cherimola

Příspěvekod radek.god » 23 zář 2022, 16:03

Tak vcera jsem uz nechtel riskovat ty 2-3 °C v Praze v noci/brzo rano a cherimoya je doma ... :wink:
Tahat metrovy truhlik s 2.4, 2.2 m a mensimi rostlinami do 3 patra bez vytahu byla fak lahudka. E7 E7 E7
Diky nizkym stropum jsem se po schodech doslova plazil, aby se neopakoval jarni kiks s vrcholem ustipnutym pri zavirani dveri.
Pristi rok je asi dam spis na vychodni stranu k plotu, kde je vic stin.Mam pocit, ze jim prime slunce hlavne pri tech 30°C moc nesvedci.Nejde o ty spalene listy, misto kterych vyrostou nove, ale proste ve stinu ci
s mensim mnozstvi primeho slunecniho svetla to roste rychleji... Na Sri Lance to byly taky stromky schovane pod jinymi vysokymi.
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1732
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: anona cherimola

Příspěvekod MonikaV » 14 říj 2022, 14:39

Uplně náhodou jsem v Hodonině v Kauflandu narazila na annonu, tož jsem hned zakoupila 3kousky a jsem moc zvědavà jak budou chutnat.... jen je ještě nechám doma dozràt! Uf to se mi nikdy nepoštěstilo, snad si pujdu ještě vsadit sportku ...

Obrázek
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 990
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: anona cherimola

Příspěvekod MonikaV » 15 říj 2022, 13:32

Dnes jsme ochutnali zakoupenou annonu, - toto ovoce je opravdu jemné a velmi sladké, chutnalo všem na koho se dostalo, jestli se dopěstuji někdy vlastních plodu, tak to bude patřit mezi mé vyvolené ovoce!


Obrázek
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 990
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: anona cherimola

Příspěvekod MonikaV » 15 říj 2022, 13:39

Jo a zrovna jsem nakoukla co dělají řízky a jeden probádala a vypadá to, že se tvoří krustička, tak doufám , že se vyženou i kořínky, ale ještě je čas...
Obrázek

Obrázek
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 990
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: anona cherimola

Příspěvekod J.K. » 16 říj 2022, 19:40

MonikaV píše:Uplně náhodou jsem v Hodonině v Kauflandu narazila na annonu,...

Ja sa do kauflandu dostanem tak 2x do roka. Ale tento rok som sa konecne k par vlastnym plodom dopracoval. Tento sme mali dnes:
Obrázek
J.K.
oficír
oficír
 
Příspěvky: 525
Registrován: 15 říj 2014, 08:07
Bydliště: Žilina, 420m n.m.

Re: anona cherimola

Příspěvekod Hofis » 16 říj 2022, 20:24

Jožko, gratulace, vypadá parádně! S6
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3792
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: anona cherimola

Příspěvekod radek.god » 05 lis 2022, 16:43

Tak z 0°C se stal 1°C S14
Cherimoya zustava tedy 1-x tydnu venku, uvidim, co vydrzi :o
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1732
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

PředchozíDalší

Zpět na ANONA ( Annona )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků