anona cherimola

zde můžete probrat vše o pěstování anony

Moderátor: Stanley_51

Re: anona cherimola

Příspěvekod MonikaV » 01 pro 2023, 12:58

Jožo--- vypadá velice chuťně S6 , a je to super S6 S6, že i na letošním roubu se ti takhle zadařilo a dokonce dozrálo, jsi šikula- velká gratulace S6 S6.
Je to paráda vědět a vidět , že jde pěstovat v našich končinách i takové ovoce S6 (vytvořit pro růst správné podmínky, a pak prostě , když se daří, tak se daří,- díky za foto--je moc motivující)
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 993
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: anona cherimola

Příspěvekod Hofis » 01 pro 2023, 20:29

Jožko, moc pěkný plod, gratuluju! S6
Hofis
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 3809
Registrován: 04 čer 2013, 15:43
Bydliště: Varnsdorf - 334 m n. m., Praha-Motol - 301 m n. m.

Re: anona cherimola

Příspěvekod longr » 01 pro 2023, 22:09

Já jsem všechny květy vyštípal (roub nasazoval květů víc, než listů), bál jsem se, aby to rouby nevysílilo, tak jsem je sebral všechny. Zato udělal hezké přírůstky a mám už pěkné stromečky :) Tak snad bude nějaký plod příští rok.
longr
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 383
Registrován: 15 lis 2021, 15:47
Bydliště: Brno-Bystrc, cca 229 m n. m., Novojičínsko, cca 265 m n. m.

Re: anona cherimola

Příspěvekod J.K. » 02 pro 2023, 05:25

Ani ja by som za normálnych okolností plody nenechával. Ale rastlina do ktorej som štepil, si to ani nevšimla. Jej fotku som sem na požiadanie zavesil pred rokom.
J.K.
oficír
oficír
 
Příspěvky: 528
Registrován: 15 říj 2014, 08:07
Bydliště: Žilina, 420m n.m.

Re: anona cherimola

Příspěvekod paloo » 02 pro 2023, 09:50

Pekné S6 ,budem musieť spozornieť v kaflande
Uživatelský avatar
paloo
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 7348
Registrován: 11 srp 2007, 16:16
Bydliště: Lyský priesmyk 368mnm

Re: anona cherimola

Příspěvekod MonikaV » 02 pro 2023, 11:42

Viděla jsem nějaké videa, kde pěstitelé úmyslně otrhávají listy, aby rostlina nasadila květy, a po opýlení nechají pouze jeden plod , který je nejblíže kmenu a větvičku zastříhnou. (zkoušel to někdo --úmyslně otrhávat listy?)

(já mám vypozorované)---Po mírném opadu listů (což bývá v únoru-březnu) větvičky zakracuji, a opravdu mi příjde, že rostlina ochotněji nasazuje na květ. Přemýšlím, že letos zkusím na některé větvičce všechny listy odtrhnout...
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 993
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: anona cherimola

Příspěvekod J.K. » 03 pro 2023, 10:42

Ci ma odlistenie vplyv na nasadu kvetov, netusim. Ja po novom roku odstrihnem z kazdeho vyhonu 3 najspodnejsie listy. Nevylamujem ich, lebo niektore drzia az moc dobre. Ponechane rapiky za par tyzdnov odpadnu a uvolnia tak ocka, co su pod nimi. Robim to preto, aby tieto ocka rasili ako prve, lebo inak mam pocit, ze vyhon ma snahu tlacit od konca. Ked uz vidim na jar naznak rastu, zvysok vyhonov odstrihnem. Rastlina je po reze v podstate bez listov.
J.K.
oficír
oficír
 
Příspěvky: 528
Registrován: 15 říj 2014, 08:07
Bydliště: Žilina, 420m n.m.

Re: anona cherimola

Příspěvekod Jozef » 04 pro 2023, 19:50

Také jsem pěstoval Anonu a docela plodila.
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Jozef
nováček
nováček
 
Příspěvky: 122
Registrován: 17 úno 2017, 19:25

Re: anona cherimola

Příspěvekod MonikaV » 05 pro 2023, 17:04

Jozef--- krásná úrodička S6 , (pěstoval.....-a už nepěstuješ?)
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 993
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: anona cherimola

Příspěvekod J.K. » 05 pro 2023, 21:11

Poobede som našiel v sieťke aj druhý plod. Veľkosť podobná (570g), ale už úplne dozretý. To sa mi u annony stalo prvý krát. Aj ten predošlý bol po odpadnutí ešte tvrdý ako skala a musel pár dní dôjsť.
Obrázek
J.K.
oficír
oficír
 
Příspěvky: 528
Registrován: 15 říj 2014, 08:07
Bydliště: Žilina, 420m n.m.

Re: anona cherimola

Příspěvekod Jozef » 06 pro 2023, 10:18

Moniko už ho to u nás nebavilo tak odešel ale mám semenáček a čekám že příští rok zakvete.
Jozef
nováček
nováček
 
Příspěvky: 122
Registrován: 17 úno 2017, 19:25

Re: anona cherimola

Příspěvekod MonikaV » 06 pro 2023, 14:44

Jozef-- tak ti preji , verim tomu, ze ti zakvete ( u tebe se dari vsemu S9 ), ale kdyby preci jen, mozna mi po strihani nejaky roub zbyde, tak kdyz tak pisni)
J.K.-- parada S6 S6
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 993
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: anona cherimola

Příspěvekod radek.god » 15 led 2024, 16:58

Nechapu jak to delate lidi :-o
Mam ruzne stare a ruzne velke rostliny, ale mrcha zadna nekvetla.
Letos poprve na Vanoce v Kauflandu nebyla a ty vlastni plody by to vazne uz chtelo :o
1 rostlina uz roste od stropu ke zdi a druha se blizi stropu a NIC
3 jsem dal do kolarny s prvnim venkovnim mrazem , ale jak tam byla tma, tak prakticky komplet velmi rychle opadaly.
Nakonec jsme nasel nake misto v byte a po preneseni z cca 10 do 20°C vyhnaly nove listy ...
Premyslim nejakou nechat na balkone v suchu (****), ale kdo to ma kontrolovat a prenaset, kdyz je teploty pod bodem mrazu sejmou a ma byt snad zase skoro -10 E10

**** experimentuji na balkone ve foliovniku se zlutou pitahayou, prvni mrazy pod -10°C mi kupodivu prezila ...
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: anona cherimola

Příspěvekod radek.god » 25 led 2024, 14:24

Teplotni trenink annony cherimoly,
pokud bude nad nulou, tak venku i prenocuje :-)
Vsak ja tu mrchu donutim kvest :o

Obrázek
Na pokus jsem tam flaknul i mix citrusu
P.S sice to vypadá, ze se hreje ve foliovniku, ale je to jen nezakrytovana kostra, takze tam je annona naostro :-)
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: anona cherimola

Příspěvekod radek.god » 31 bře 2024, 20:58

Tak jsem dostal mraky ruznych roubu od Moniky S20 , co rouby ... vlastne VSE potrebne pro roubovani vc perfektnich navodu co, jak a na co pouzit :o Byly to navody tak dobre, ze to pochopil i pestitelsky NOOB jako jsem ja.

A tady je vysledek po cca mesici od roubovani ( cas odhaduji ) :
Musim jeste jednou podekovat Monice, bez ni bych toho nedosahnul :shock:

- hektolitry krve na podlaze a porezane snad vsechny prsty - rezacka je opravdu OSTRA :lol: , krvacet a lepit rany izolepou mi slo nastesti vyborne :-) , takze muzu v experimentu pokracovat :lol:

a ted k materialu

PODNOZE : jsou odhadem 2-x lete semenace ANNONA CHERIMOYA , zadny doposud nekvetl
ROUBY :
- ANNONA CHERIMOYA (FINO DE JETE)
- ASIMINA TRILOBA PRIMA 1216
- ASIMINA TRILOBA LADY.D
- ANNONA MURICATA

zatim takto :

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Kdyz to shrnu co mi slo ci neslo, tak asi takto :

1) ANNONA CHERIMOYA FINO DE JETE, kterou Monika perfektne omotala dokola PARAFILMEM

*** roubouvano mezi hlavni kmen a vetev - asi do rozstepu
- 2 rouby maji nejel listy, ale i zarodky kvetu S6
- 1-2 rouby maji listy nebo listy zacinaji prorazet PARAFILM

*** roubovano na vrchol , take do rozstepu
- tohle se mi zatim neosvedcilo a takto priste rozhodne nic roubovat nebudu.
Ackoliv samozrejme byl vrchol annony v dobe roubovani zeleny, tak proste vrsek annony postupne usychal.On na 90% zase zezelena, uz rostou nove listy zespodu smerem k vrcholu.Jenze ted je otazka, zda jeste dokaze roub prirust ci nikoliv.Zatim na to nesaham :lol:

Nez se dostanu k asiminam, tak odpovim na pripadnou otazku proc jsem se vubec do toho poustel.
Vsechny 1-2 lete semenacky asimin z Tropiku chciply na slunci.Moje rocni semenace jsou na rezu vetsinou zelene, ale stale nemaji zadne listy a rouby vetsinou PRIMY na nich asi neprirostou.Ono maji 2-5 mm kmen max.Asimina ze zacatku proste temer neroste.Semena v mnoha 2L zatim nevyklicila, jeste je brzy.Takze hlavni duvod je, ze nemam na co roubovat.Dalsi duvod je mit casem rouby asimin a nemuset nikoho otravovat :-).A asi nejvetsi duvod je vyzkouset zda to jde, ziskat praxi v roubovani.Rozdilne teplotni naroky asimin a annon me tedy nezajimaji :-) Neocekavam, ze budu na cherimoye sklizet PAW PAW , ale kdyby jo, tak se zlobit nebudu :)

2) ASIMINA TRILOBA LADY.D
- nekolik roubu vyhodilo listy, nemel jsem tolik parafilmu, takze samozrejme tam, kde je na vrcholu parafilm, je uspesnost vyssi.

3) ASIMINA TRILOBA PRIMA 1216
- zatim zadny roub nevyhodil list, vetsina roubu je na rezu zelena, tak uvidim :-o

4) ANNONA MURICATA
- rouboval jsem asi pred 2 mesici za kuru.Jako rouby byly pouzity tři 2 mm tenke zelene vetvicky z jedineho semenacku annony muricaty.Vic vetvicek jsme nemel a rezat kmen se mi nechtelo, protoze se mi to mnohdy u amlych rostlin nevyplatilo.Parafilm jsem nemel a rouby jsem zezacatku zadnym igelitakem nezakryl.Asi obe prispelo k vysledku - 100% neuspech.Kdyz uz vim, jak to nejde, tak jsem presadil muricatu, ta se rozrusta a az bude vetsi s DREVNATYMI vetvemi o prumeru aspon 4-5 mm, tak to zkusim znova :-) Opet - rozdilne pozadavky cherimoy a muricaty me nezajimaji.Jde mi o pokus a zalohu stavajici muricaty.Urcite poroste lip na 2 metrove cherimoye, nez na 40 cm smenenacku muricaty.

Mam v planu zkusit na cherimoyu naroubovat rolinii, atemoyu, squamosu apod.Ma to jen 2 male problemy a) nemam rouby :| b) nemam parafilm :(

Chvili jsem myslel, ze budu mit prvni kvet na vrcholu jednoho semenacku cherimoyi, ale ted uz je jasne, ze se z toho klubou zase listy.Fakt nevim cim to je, v Turecku frajerka hodi do zeme semeno a za 3 roky sklizi na metrove rostline plody a ja mam 3-7 lete 2m rostliny a mrchy nekvetou ...

Roubovane rostliny mam zatim v byte v metrovem truhliku a 3 kvetinace presouvam pres den na slunce a v noci do bytu.1 rostlina mi i s roubem chcipla :-(
Naposledy upravil radek.god dne 31 bře 2024, 22:59, celkově upraveno 1
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

PředchozíDalší

Zpět na ANONA ( Annona )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků