anona cherimola

zde můžete probrat vše o pěstování anony

Moderátor: Stanley_51

Re: anona cherimola

Příspěvekod MonikaV » 07 říj 2023, 21:43

Stanley--- jářku bude bude S6 byla by to škoda nechat jen tak! (píšu si tě do notýsku, určitě se ozvu S14 )
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 993
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: anona cherimola

Příspěvekod Stanley_51 » 07 říj 2023, 21:46

MonikaV píše:Stanley--- jářku bude bude

Sice se říká, že za kytky se neděkuje, ale nevím, zda to platí i pro rouby. Takže předem děkuji.
Stanley_51
Uživatelský avatar
Stanley_51
administrátor
administrátor
 
Příspěvky: 9220
Registrován: 12 kvě 2007, 10:02
Bydliště: Tachov 520 m.n.m. USDA 6b

Re: anona cherimola

Příspěvekod MonikaV » 07 říj 2023, 21:59

Stanley S6 , já bych jí stejně střihala, a bylo by škoda ty rouby nevyužit, tak nás bude zase o něco víc S6
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 993
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: anona cherimola

Příspěvekod radek.god » 08 říj 2023, 14:38

MonikaV píše:Stanley--- jářku bude bude S6 byla by to škoda nechat jen tak! (píšu si tě do notýsku, určitě se ozvu S14 )

Moniko, napis si me tam prosim taky , ze bych treba jeden, dva :wink: zkusil naroubovat S14 .Staci na konec seznamu nekam za Standu a dalsi zkusenejsi pestitele
P.S.: U sekce rizky z limety eventuelne psidium guave me prosim taky dopis :o ( west indian nebo jina) :-)

Btw da se to roubovat tak, ze bych to narouboval nekam na stranu ODVRACENOU od jizniho okna nebo eventuelne vrchol ?
Chci to zkusit samozrejme na tu 3m rostlinu, ale 1m truhlik s annonama proste bude napravo od topeni u JIZNIHO okna obyvaku.Jinde nikdy kvuli mistu nebyl a byt nemuze.
Nebo tu rostlinu s roubem musim dat do tmy do sklepa (odhad 5-15°C) , proste kolárna v baráku) kde jsou mala okenka v rovine chodniku a tedy tam je pres zimu prakticky tma ?
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: anona cherimola

Příspěvekod MonikaV » 08 říj 2023, 19:10

Radku, ok pisu, ale roub bude az na jaro, takze nemusis resit otazku kam je naroubujes, uvidis po zime kolik ti jich prezije.
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 993
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: anona cherimola

Příspěvekod radek.god » 09 říj 2023, 09:39

MonikaV píše:Radku, ok pisu, ale roub bude az na jaro, takze nemusis resit otazku kam je naroubujes, uvidis po zime kolik ti jich prezije.

Moniko, kdyz to ale budu roubovat az na jare, tak je nemuzu mit venku na slunci, protoze by ten roub vyschnul a neprirostl, nebo ne ?
Jestli prezije POSLEDNI :? Murricata to bude otazka :? Jinak prezije 100% Cherymoi..To bych tam musel do nich lit pres zimu kybl vody a utopit je.
Jedina cherymoya co mi snad kdy chcipla byla venku na snehu a to byl jen pokus jakou jeste vydrzi teplotu.Takove 2-5cm nove semenacky neresim.V nejhorsim tam nasypu par starsich semen nebo pockam az budou v obchode na cerstva.Ta murricata je bohuzel problem, jak se tu neprodava, tak nemam semena a co sazet S13
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: anona cherimola

Příspěvekod MonikaV » 09 říj 2023, 16:01

Radku, neboj, když ti roub pošlu, tak ho určitě obalím do parafilm pásky, a ty jej ještě proti slunci zastíníš alobalem S6
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 993
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: anona cherimola

Příspěvekod radek.god » 14 říj 2023, 18:53

Tak vetsinu annon mam doma / v kolarkarne :wink:
Bylo to peklo tahat , ale spon jsem metrovy truhlik polozil venku na zem, vse ocistil a odplevelil a nameril 276-280 cm nad povrchem.
Tak uvidime pristi rok, ale ty 3m bych mel SNAD prekonat :shock:

16-17.10.2023 Update :

-tak se mi annon v kolarne zlelelo.Zacaly jim masivne usychat listy.Takze presun do bytu.Preci jen jsou to mnohaleze kousky.Ikdyz vim, ze tam zimu prezily.
bohuzel se diky vysce nevejdou na zidku pred mini okenkem a zkracovat na +/- 30 cm jsem je nechtel :shock:

Obrázek
Fotka tech nejvyssich v metrovem truhliku ...
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: anona cherimola

Příspěvekod longr » 13 lis 2023, 19:37

Kolega měl několik rostlin A. cherimola a já na dva dal rouby od Moniky. Na jedné se chytly dva a na jedné žádný, ale z té jedné se rouby rychle rozjely, takže jsem při tvarování rostliny získal dva zelené rouby. Ty jsem šoupl na dvě rostlinky a oba se chytily, takže už mám tři :)
longr
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 383
Registrován: 15 lis 2021, 15:47
Bydliště: Brno-Bystrc, cca 229 m n. m., Novojičínsko, cca 265 m n. m.

Re: anona cherimola

Příspěvekod MonikaV » 13 lis 2023, 23:08

long--- super super a takhle se to dělá S6
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 993
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: anona cherimola

Příspěvekod radek.god » 14 lis 2023, 10:09

longr píše:Kolega měl několik rostlin A. cherimola a já na dva dal rouby od Moniky. Na jedné se chytly dva a na jedné žádný, ale z té jedné se rouby rychle rozjely, takže jsem při tvarování rostliny získal dva zelené rouby. Ty jsem šoupl na dvě rostlinky a oba se chytily, takže už mám tři :)

Muzu se zeptat, v jakem obdobi ci mesici v roce jsi je rouboval a hlavne aspon orientacne cca za jak dlouho rouby prirostly ?
A zda byly annony tou stranou kde je roub na slunci nebo mimo svetlo a zakryte treba alobalem ... :shock:
Samozrejme mi jde o to, zda to ma smysl zkouset ted pres zimu v byte pri 20°C za jiznim oknem.
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: anona cherimola

Příspěvekod longr » 14 lis 2023, 10:53

Rouboval jsem 8. 6. rouby od Moniky a další jsem rouboval z toho, co narostlo. Nevím přesně kdy, odhadem začátek září. Rouby se chytly, dokonce i jedno očko. Očko je živé, ale spí, roubům trvalo dlouho, než se rozjely, ale už raší. Použil jsem jen parafínovou pásku a kytky mám v práci ve skleníku pod ledkovými pásky. Na světlo tedy, zdá se, háklivé nejsou. Jako u každé kytky je důležité, aby podnož byla v růstové fázi.
longr
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 383
Registrován: 15 lis 2021, 15:47
Bydliště: Brno-Bystrc, cca 229 m n. m., Novojičínsko, cca 265 m n. m.

Re: anona cherimola

Příspěvekod radek.god » 14 lis 2023, 13:20

longr píše:Jako u každé kytky je důležité, aby podnož byla v růstové fázi.

No a to je otazka prave, ta rustova faze.
Podle me ani na te Sri Lance nebude mit annona fazi kdy neroste.Je tam celorocne 30-35 ve dne, 23-27 v noci a svetla dost.
Me roste annona cherimola podle me taky cely rok.Ani v loznici, kde je pri nocnim vetrani klidne 8- max 15°C mi totiz neopada.
V kolarne za tmy u zdi opadaly vsechny komplet a po preneseni do bytu jim rostou i u zdi bez primeho slunesniho svetla nove listy a vetve.
Ty nejvetsi mam v obyvaku nalevo od topeni.Sice jeste netopime, ale da se rict, ze je v byte zatim stale 20+°C .Jedine listy, ktere opadaji jsou ty ktere uschnou, kdyz annony treba tyden nezaleju.Samozrejme ten rust neni takovy jako na jare ci v lete, ale rostliny rostou kontinualne.
Spis me napada, kde muze byt dalsi chyba, kdyz roub nepriroste.Parafin teda nemam, pouzival jsem nakou 1cm sirokou roubovaci pasku z Ciny.I pres dukladne utazeni, nekdy i dratem, neprirostlo nikdy nic.A tim nemyslim annonu nebo jen annonu, proste vseobecne.Vetsinou jsem teda zkousel roubovat za kuru :-o
radek.god
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1740
Registrován: 25 kvě 2020, 15:13
Bydliště: Praha 6

Re: anona cherimola

Příspěvekod longr » 14 lis 2023, 13:57

Já jsem to rouboval klasickou kopulací, tehdy se roub s podnoží nejlépe stiskne. Chytlo se dobře jak zelené na zelené, tak zelené na dřevo i dřevo na zelené. Parafín omotám prvně na podnož a pak omotám a s citem utáhnu, aby páska "táhla". Tohle spojení srůstá dobře třeba i u papáji. U očka jsem použil chip budding.
Růstovou fází myslím to, že rostlina musí očividně aktivně a svěže růst. Tropické kytky sice teoreticky rostou furt, ale prakticky to tak není, zvlášť u nás, kdy mohou mít třeba v zimě málo světla, moc tepla, moc nebo málo vody.
longr
pokročilý
pokročilý
 
Příspěvky: 383
Registrován: 15 lis 2021, 15:47
Bydliště: Brno-Bystrc, cca 229 m n. m., Novojičínsko, cca 265 m n. m.

Re: anona cherimola

Příspěvekod J.K. » 01 pro 2023, 10:31

Pred par dnami odpadol prvy plod Fino de Jete. Narastol na jednom z vrublov, co sa ku mne dostali z Monikinej rastliny. Vrublovane bolo 16. marca, jeden z kvetov sa podarilo opelit zaciatkom juna. Dnes sme ho zjedli. Napriek tomu, ze v skleniku je uz par tyzdnov dost zima, prekvapil vybornou chutou a este viac minimom semien. V polke plodu ich bolo len 10ks. Na dalsom vrubli este jeden plod drzi.
Obrázek
J.K.
oficír
oficír
 
Příspěvky: 528
Registrován: 15 říj 2014, 08:07
Bydliště: Žilina, 420m n.m.

PředchozíDalší

Zpět na ANONA ( Annona )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků