Mrazuodolné mučenky

zde můžete probrat vše o pěstování mučenky

Moderátor: Stanley_51

Re: Mrazuodolné mučenky

Příspěvekod kasta » 24 dub 2024, 10:06

v breznu jsem vysel seminka passiflora X colvillii. po zkusenostech, ze incarnata dobre klici pri teplote 30°C jsem vyuzil toho, ze doma zase trochu topime a provedl pokus o drsnejsi urychleni. spodni cast kvetinace se behem dne docela rozpalila, ale na povrchu bylo tak max 30-35 stupnu. a cca po 4 dnech nahrivani uz lezou prvni :)
Obrázek

Obrázek

Edit: po 24 hodinach, vykukujou dve, bylo tam odhadem 10 zivotaschopnych seminek (ktere se pri namaceni potopily)
Obrázek
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1322
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Re: Mrazuodolné mučenky

Příspěvekod MonikaV » 03 kvě 2024, 15:54

Tak jsem uz e skleniku mucenky vyhodila, jen nevim jestli bude plne dostacujici kvetinac?
Obrázek
cca pred 2 mesici jsem dala zakorenit Viktorii( zatim se moc korinky neprojevuji) a Snow Queen ( ta uz ma korinky)
Obrázek
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 996
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Mrazuodolné mučenky

Příspěvekod MonikaV » 03 kvě 2024, 15:54

Tak jsem uz e skleniku mucenky vyhodila, jen nevim jestli bude plne dostacujici kvetinac?
Obrázek
cca pred 2 mesici jsem dala zakorenit Viktorii( zatim se moc korinky neprojevuji) a Snow Queen ( ta uz ma korinky)
Obrázek
MonikaV
desátník
desátník
 
Příspěvky: 996
Registrován: 27 črc 2018, 21:26
Bydliště: Hroznová Lhota

Re: Mrazuodolné mučenky

Příspěvekod kasta » 03 kvě 2024, 20:33

Moniko, koukam, ze male korinky tvori uz i ta Victoria! Ted uz by to melo byt rychlejsi, je vic slunce a tepla. Peknou konstrukci jsi jim udelala do tech kvetinacu :)

Ja mucenky, ktere letnim venku, davam do 12-15l kvetinacu, to je - alespon pro mne - takovy rozumny kompromis - tuhle vahu jeste v pohode odnesu v zime na pudu nebo do sklepa a tahle velikost uz jim zajisti dost mista pro koreny a je to i stabilnejsi, resp. odolnejsi vuci pripadnymu preliti nebo preschnuti. Ale muze byt i mensi. A uz nikdy nedavam podmisku, kvuli te jsem vloni prisel o Constance Eliott, po vetsim desti shnila.
Uživatelský avatar
kasta
čestný člen ( přispívající )
čestný člen ( přispívající )
 
Příspěvky: 1322
Registrován: 29 zář 2018, 19:22
Bydliště: zahrady: Berounsko, 260-275 m.n.m, USDA7a a Plzeňsko-sever, 430 m.n.m, USDA7a

Předchozí

Zpět na MUČENKY ( Passiflora )

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků